242/4913/19
3/242/1594/19
06 вересня 2019 року суддя Селидівського міського суду Донецької області Хацько Н.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , працюючої заступником начальником Управління з розвитку міського господарства Військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка Донецької області, секретарем тендерного комітету Управління з розвитку міського господарства Військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка Донецької області, яка проживає адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 05/117/2019/пр від 20.08.2019 року, ОСОБА_1 вчинила порушення Закону України «Про публічні закупівлі»
У відповідності з п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що дану справу необхідно повернути для належного оформлення до Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області, виходячи з наступного.
Відповідно вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Суд наголошує, що виклад інкримінованих правопорушнику діянь має бути гранично конкретизований, це означає, що у формулюванні адміністративного правопорушення повинні включатися всі ті дії (бездіяльність), які відповідають опису об'єктивної сторони адміністративного правопорушення в адміністративно-правовій нормі, в якій передбачена відповідальність за вчинення даного адміністративного правопорушення.
Натомість, при викладені об'єктивної сторони адміністративного правопорушення в протоколі зазначено, що адміністративне правопорушення вчинено головою тендерного комітету Управління з розвитку міського господарства Військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка Донецької області ОСОБА_2 ., тоді як, згідно матеріалів ставиться питання щодо притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 .
Підсумовуючі все вищевикладене слід також зазначити, що в своїх рішеннях у справі «Малофєєва проти Росії» та справі «Карелін проти Росії» Європейський суд з прав людини зазначив, що у випадку, коли викладена в протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготуватися до захисту) та принципу рівності сторін процесу, оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом.
Виходячи з наведеного, суд вважає за необхідне справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП повернути для належного оформлення до Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області.
Керуючись ст. ст. 276, 278 КУпАП, суд, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП повернути для належного оформлення до Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області.
Постанова оскарженню не підлягає
Суддя Н.О. Хацько