Справа № 190/1246/19
Провадження №3/190/245/19
03 вересня 2019 року м. П'ятихатки
Дніпропетровська область
Суддя П'ятихатського районного суду
Дніпропетровської області
Митошоп В.М.
розглянув адміністративну справу, що надійшла з Державної аудиторської служби УкраїнивідносноПопової ОСОБА_1 Олександрівнипро притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 164-14КУпАП,-
встановив:
До П'ятихатського районного суду Дніпропетровської області надійшла адміністративнасправа відносно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.164-14КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії № 31/41/2019 від 15.08.2019р.,складене відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка працює секретарем тендерного комітету комунального закладу «П'ятихатський геріатричний пансіонат» Дніпропетровської обласної ради, виявлено порушення законодавства про закупівлі, а саме: порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлю, що відображене у висновку про результати моніторингу закупівлі, який оприлюднено в електронній системі закупівель 18.06.2019 року. За результатами моніторингу закупівлі встановлено, що комунальний заклад «П'ятихатський геріатричний пансіонат» Дніпропетровської обласної ради, який розташований за адресою: вул. Лісова, 1 в с. СаксаганьП'ятихатського району Дніпропетровської області, 52173, оприлюднив на вебпорталі Уповноваженого органу договір від 31.12.2018р. № 1 укладений з ТОВ «Фірма АРТ-СИНТЕЗ» з порушенням термінів, визначених абзацом восьмим частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі». За результатами моніторингу закупівлі комунальний заклад «П'ятихатський геріатричний пансіонат» Дніпропетровської обласної ради відповідно до вимог абзацу другого частини восьмої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» не опублікував інформацію та/або документи через електронну систему закупівель про усунення порушення протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення висновку.
Згідно ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до статті 164-14 КУпАП складом адміністративного правопорушення є здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.
Протокол про адміністративне правопорушення складений відносно ОСОБА_2 за ст.164-14КУпАП не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено суть адміністративного правопорушення, а саме:не зазначено коли саме був оприлюднений договір № 1 від 31.12.2018р. на вебпорталі Уповноваженого органу, які терміни порушено при опублікуванні зазначеного договору.
Крім того відповідно абзацу 20 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі» відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на вебпорталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноваженого органу (особи). Разом з тим, до протоколу про адміністративне правопорушення не долучено ніякої інформації, яка б свідчила про те, що ОСОБА_2 є відповідальною особою, яка відповідає за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на вебпорталі Уповноваженого органу.
Таким чином, з метою повного, всебічного та неупередженого судового розгляду, об'єктивного та справедливого вирішення справи, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для повернення адміністративного матеріалу до Державної аудиторської служби України для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.256,278 КУпАП, суд,-
постановив:
Адміністративну справу відносно ОСОБА_2 за ст. 164-14КУпАП повернути для доопрацювання до Державної аудиторської служби України.
Суддя