Справа №521/9176/19
Номер провадження 3/521/4099/19
11.07.2019 р. м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Корой В.Д., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у м. Одесі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 122 КУпАП, -
22.05.2019 року у відношенні ОСОБА_1 був складений протокол серії БД №203306 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 122 КУпАП.
Як зазначено в даному протоколі, 22.05.2019 року о 20 годині 47 хвилин ОСОБА_1 керуючи автомобілем «Hyundai Sonata», р/н НОМЕР_1 в м. Одесі на перехресті із круговим рухом Інглезі-Космонавтів, створив аварійну ситуацію, а саме: не надав переваги у русі службовому автомобілю «Toyota Prius», р/н НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_2, який рухався по головній дорозі, внаслідок чого останній змушений був різко гальмувати та змінити напрям руху, чим порушив п. 8.4 б «Правил дорожнього руху».
З'явившись в судове засідання, ОСОБА_1 не погодився з протоколом та вказав, що жодних правил дорожнього руху не порушував, а співробітники поліції його зупинили безпідставно.
Вивчивши протокол та додані до нього матеріали, вислухавши ОСОБА_1 суд приходить до висновку про закриття справи про адміністративне правопорушення за наступних підстав.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вимогами ст. 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З огляду на наявні в розпорядженні суду матеріали, встановити та підтвердити, що ОСОБА_1 порушив Правила дорожнього руху неможливо.
Так, в матеріалах справи міститься протокол, письмові показання співробітників поліції, які можна розцінити як упереджені та рапорт.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення
Таким чином, враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1. складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 7, 122, 247, 251, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суд -
Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ч. 4 ст. 122 КУпАП - закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду на протязі 10-ти днів з дня її винесення.
Суддя В.Д. Корой