Єдиний унікальний № 946/6299/19
Провадження № 1-в/946/158/19
про відмову у задоволенні подання
06 вересня 2019 року м. Ізмаїл
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
у складі головуючого - судді: ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянув в місті Ізмаїлі Одеської області у відкритому судовому засіданні подання т.в.о. начальника Ізмаїльського відділу поліції ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Ізмаїл Одеської області, громадянина України, із середньою освітою, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
учасники судового провадження: прокурор ОСОБА_4 , представник Ізмаїльського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 , особа, стосовно якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 ,
Суть питання, що вирішується
1.Т.в.о. начальника Ізмаїльського ВП ГУНП в Одеській області (далі - Ізмаїльський ВП) ОСОБА_6 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду і обмеження по чотирьох пунктах відносно ОСОБА_3 , посилаючись на те, що він після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, не зважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, за місцем проживання характеризується негативно.
Встановлені судом обставини
2.В судовому засіданні представник Ізмаїльського ВП та прокурор подання підтримали, просили задовольнити його та встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на один рік.
3.ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, визнав обставини, викладені в поданні, але від дачі пояснень відмовився.
4.Крім того, за матеріалами справи судом встановлені також такі обставини.
5.19 липня 2018 року постановою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області відносно ОСОБА_3 встановлений адміністративний нагляд строком на дванадцять місяців.
6.ОСОБА_3 27 лютого 2019 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178, ч. 1 ст. 1751 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді попередження.
Мотиви, з яких суд виходив при постановлені ухвали
7.Суд, розглянувши подання, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що подання т.в.о. начальника Ізмаїльського ВП ГУНП в Одеській області не може бути задоволене з таких підстав.
8.Так, відповідно п. 3 ч. 2 ст. 539 КПК України суд, в межах територіальної юрисдикції якого проживає засуджений, має право вирішувати питання, які виникають під час виконання вироків.
9.Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 р. адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
10.Однак, разом з викладеним слід звернути увагу на таке.
11.Частиною 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
12.Крім того, ч. 2 ст. 6 зазначеного Закону встановлено, що у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
13.Як було вище наведено, відносно ОСОБА_3 19 липня 2018 року вже встановлювався адміністративний нагляд (п. 6 цієї ухвали).
14.Пунктом «а» ч. 3 ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
15.Таким чином, в даному випадку, якщо, на думку Ізмаїльського ВП є підстави вважати, що ОСОБА_3 залишається небезпечним для суспільства, то Ізмаїльський ВП в силу наведеної ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» кожного разу, в тому числі і цього разу, до автоматичного припинення встановленого адміністративного нагляду має звертатися до суду з поданням про продовження адміністративного нагляду ще на шість місяців, а не про повторне встановлення адміністративного нагляду.
16.А враховуючи, що до закінчення терміну, на який було встановлено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 19.07.2018 р., а саме до 19.07.2019 р., Ізмаїльським ВП не було подано до суду подання про продовження адміністративного нагляду ще на шість місяців, то в силу наведеного п. «а» ч. 3 ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 19.07.2019 р. автоматично припинився.
17.Відповідно ж до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
18.Тому, враховуючи, що Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» не передбачена можливість встановлення адміністративного нагляду після припинення попереднього з урахуванням поведінки засудженого під час дії цього попереднього адміністративного нагляду, а встановлена можливість продовження такого нагляду за поданням відповідного органу Національної поліції, яке не було подано до суду, то з цих підстав в силу ст. 19 Конституції України в задоволенні подання т.в.о. начальника Ізмаїльського ВП про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 з підстав його неналежної поведінки під час дії попереднього адміністративного нагляду після його припинення слід відмовити.
19.Крім того, при вирішенні подання начальника Ізмаїльського ВП про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 суд також враховує ті обставини, що адміністративні правопорушення вчинені ОСОБА_3 саме під час дії попереднього адміністративного нагляду, а після його припинення. а саме після 19.07.2019 р., ОСОБА_3 інші адміністративні правопорушення не вчиняв. Тому ці обставини не можуть бути підставою для встановлення повторного адміністративного нагляду після припинення попереднього, у зв'язку з чим в задоволенні подання необхідно відмовити.
20.Також в поданні слід відмовити і на тій підставі, що до подання не долучені належні документи, які б підтверджували обставини, що викладені в поданні. Так, до подання долучена незавірена у встановленому порядку фотокопія вироку Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 27.04.2011 р., яка також дуже низької якості, з якої не вбачається за що і до якого покарання ОСОБА_3 судимий. Крім того, до подання долучена фотокопія постанови Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 11.03.2019 р. відносно ОСОБА_3 , яка також не завірена у встановленому порядку. У зв'язку з ненаданням належних документів, посвідчених у встановленому порядку, суд визнає долучені фотококії до подання неналежними доказами та не приймає їх до уваги. Також до подання долучені попередження від 01, 02, 09, 11 березня 2019 року про те, що якщо ОСОБА_3 не припинить вести антигромадський спосіб життя, то відносно нього буде встановлений адміністративний нагляд. Однак, в цих попередженнях не зазначено, у зв'язку з чим вони виносилися ОСОБА_3 , а тому суд також не приймає їх до уваги.
Керуючись ст. 158 КВК України, ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року №264/94-ВР, ст. 539 КПК України, суд -
постановив:
1.Відмовити в задоволенні подання т.в.о. начальника Ізмаїльського ВП ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
2.Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом семи днів з дня її оголошення.
3.Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ізмаїльського міськрайонного суду ОСОБА_1