Рішення від 04.09.2019 по справі 904/1878/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.09.2019м. ДніпроСправа № 904/1878/19

Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Мілєвої І.В. за участю секретаря судового засідання Михайлової К.С.

за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Зірка 51М", Дніпропетровська область, м. Дніпро

до Обслуговуючого кооперативу "Мандриківська 127", Дніпропетровська область, м. Дніпро

про зобов'язання вчинити певні дії

Представники:

від позивача: Носова В.І., ордер серія ДП № 1385/000037 від 07.05.2019;

від відповідача: Патика А.В., ордер серія ДП № 1871/039 від 24.05.2019;

вільний слухач: Лісняк ОСОБА_1

СУТЬ СПОРУ:

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Зірка 51М" звернулося до господарського суду з позовною заявою до Обслуговуючого кооперативу "Мандриківська 127", в якій просить суд зобов'язати Обслуговуючий кооператив «Мандриківська 127» передати Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Зірка 51М» технічну документацію на будинок № АДРЕСА_1 , розташований АДРЕСА_2 вул АДРЕСА_3 Мандриківська АДРЕСА_4 :

- технічний паспорт на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок;

- проектно-кошторисна документація зі схемами влаштування внутрішньо будинкових мереж водопостачання, каналізації, центрального опалення, тепло-, газо-, електропостачання тощо;

- акти державної комісії про приймання жилого будинку в експлуатацію;

- паспорти котельного господарства, котлові книги, у разі наявності вбудованих та прибудованих котелень;

- паспорти ліфтового господарства; акти приймання-передачі жилого будинку у разі зміни його власника чи балансоутримувача;

- кошториси, описи робіт на поточний і капітальний ремонт;

- акти технічних оглядів;

- журнали заявок жителів;

- протоколи вимірювань опору електромереж (за наявності);

- протоколи вимірювань вентиляції;

- щодо технічного стану об'єкта, у тому числі:

- план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 N 56, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за N 393/2833;

- паспорт об'єкта та земельної ділянки;

- проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об'єкта;

- акт технічного стану об'єкта на момент приймання-передачі;

- схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо;

- виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення);

- протоколи виміру опору ізоляції електромереж;

- протоколи огляду системи вентиляції;

- щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об'єктом; обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які у ньому не мешкають; правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта; планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта;

- акт введення в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта системи газопостачання;

- акт приймання газообладнання для проведення комплексного випробування (акт пусконалагоджувальних робіт);

- акт межі обслуговування зовнішнього газопроводу;

- сертифікат відповідності закінченого будівництва об'єкта системи газопостачання;

- сертифікат відповідності закінченого будівництва квартирного (багатоповерхового) житлового будинку;

- паспорт газового лічильника;

- паспорт регулятора тиску газа;

- паспорта загальнобудинкового лічильника на воду та квартирних лічильників;

- паспорта загальнобудинкових лічильників електроенергії та квартирних лічильників;

- паспорта на газове обладнання системи газопостачання;

- проект газового господарства;

- акт обстеження газового господарства;

- однолінейна розрахункова схема електропостачання квартирного (багатоповерхового) житлового будинку;

- заявка на очікуваний обсяг споживання електричної енергії та величини споживання електричної потужності у години контролю максимального навантаження енергосистеми;

- схема М1:500 (з нанесенням водопровідних і каналізаційних мереж, з нанесенням будинку, межі землі, водопровідних і каналізаційних мереж кольоровими маркерами);

- технічні умови на водопостачання та водовідведення на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок;

- технічні умови на гаряче водопостачання і опалення на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок;

- технічні умови на систему газопостачання котельного господарства;

- довідка про опалювальну площу у квартирному (багатоповерховому) житловому будинку.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 08.05.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи здійснюється за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 27.05.2019.

27.05.2019 відповідач подав до суду відзив на позовну заяву.

Ухвалою суду від 27.05.2019 відкладено підготовче засідання на 01.07.2019.

20.06.2019 позивач подав до суду відповідь на відзив, в якій також міститься клопотання про постановлення окремої ухвали щодо наявності ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст.190, 364-1, 358 ККУ, у діях посадових осіб ОК "Мандриківська 127" стосовно оформлення у право власності місць загального користування багатоквартирного будинку ( АДРЕСА_4 ), який належить на праві спільної власності співвласникам будинку.

У відповіді на відзив позивач заявив клопотання про витребування у відповідача оригіналів протоколів № 14 від 23.11.2013 року та № 17 від 19.11.2016 року (з метою огляду судом та залишенням копій таких протоколів у справі), у зв'язку з тим, що відповідачем за підписом голови кооперативу Шаповалової Л.В. у різні судові справи подавались одні і ті ж за номерами протоколи, але з різними змістом.

Ухвалою суду від 01.07.2019 продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів до 07.08.2019 включно та оголошено перерву у підготовчому засіданні до 29.07.2019. Клопотання Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Зірка 51М" про витребування у відповідача оригіналів протоколів № 14 від 23.11.2013 та № 17 від 19.11.2016 року задоволено, витребувано у Обслуговуючого кооперативу "Мандриківська 127" оригінал протоколу № 14 від 23.11.2013 року та оригінал протоколу № 17 від 19.11.2016 року (для огляду у судовому засіданні) та належним чином засвідчені копії (для долучення до матеріалів справи).

03.07.2019 відповідач подав до суду заперечення на відповідь на відзив.

29.07.2019 відповідач подав до суду клопотання про долучення до матеріалів справи копій витребуваних судом документів.

Ухвалою суду від 29.07.2019 відкладено підготовче засідання на 06.08.2019.

06.08.2019 позивач подав до суду клопотання, в якому просить суд визнати всі надані варіанти протоколу № 17 від 19.11.2016 р. та протоколу № 14 від 23.11.2013 р. неналежними, недопустимими і недостовірними доказами у даній господарській справі, тому що викликають сумніви з приводу їх достовірності, так як є підробленими.

Ухвалою суду від 06.08.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу для судового розгляду по суті у судове засідання на 04.09.2019.

29.08.2019 позивач подав клопотання про доручення документів (підтвердження витрат на професійну правничу допомогу) до матеріалів справи.

02.09.2019 позивач подав клопотання про зменшення понесених відповідачем витрат на професійну правничу допомогу.

03.09.2019 відповідач подав до суду детальний опис робіт (наданих послуг).

У судове засідання з'явились представники позивача та відповідача.

В порядку ст. 240 ГПК України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач зазначає, що у 2013 році було завершено будівництво та введено з експлуатацію житловий будинок АДРЕСА_4 , а власниками квартир було оформлено технічні паспорти на квартири та отримано свідоцтва про право власності на нерухоме майно. Зазначений будинок було збудовано із залученням 50 % державних коштів, наданих Державним фондом сприяння молодіжному будівництву, а також за участі Обслуговуючого кооперативу «Мандриківська 127».

Відповідно до Виписки з облікової книги про реєстрацію багатоквартирного будинку (а.с. 96) житловий будинок А-18 АДРЕСА_4 , зареєстрований за Обслуговуючим кооперативом «Мандриківська 127».

23.06.2018 установчими зборами Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зірка 51М» було прийнято рішення створити ОСББ «Зірка 51М», затвердити його статут, здійснити всі необхідні дії для його державної реєстрації та обрати членів правління та голову правління.

10.07.2018 було проведено державну реєстрацію ОСББ «Зірка 51М», 49094, м. Дніпро, вул. Мандриківська, 51 М, код ЄДРПОУ 42296049, номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 1 224 102 0000 086172 (а.с. 16).

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зірка 51М» створено власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку № 51 АДРЕСА_1 , що розташований АДРЕСА_4 , відповідно до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (п. 1.1. Статуту ОСББ «Зірка 51М»).

Відповідно до п. 2.1 Статуту позивача метою створення об'єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов'язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, що розташований за адресою вказаною у п. 1.1. цього статуту, а також забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та Статутом.

Управління багатоквартирним будинком здійснює об'єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Об'єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об'єднання (ст. 12 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

Отже, як зазначає позивач, з моменту створення ОСББ, тільки ОСББ «Зірка 51М» має право управління будинком № АДРЕСА_4 , або лише тільки ОСББ має право визначення порядку такого управління та передачі функцій з управління управителю або асоціації.

Для виконання повноважень, цілей та завдань, що поставлені перед об'єднанням, співвласники будинку передають в управління об'єднанню багатоквартирний будинок, що вказаний у п. 1.1. Статуту, та спільне майно співвласників будинку. Моментом передачі співвласниками в управління об'єднанню багатоквартирного будинку є дата проведення державної реєстрації об'єднання (ст. 2.8. Статуту ОСББ «Зірка 51М»).

Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав (ч. 2 ст. 382 Цивільного кодексу України).

Позивач зазначає, що надав голові правління ОК «Мандриківська 127» Шаповаловій Л. ОСОБА_2 . Заяву № 2 від 30.07.2018 (а.с. 25), в якій повідомив про проведення державної реєстрації ОСББ «Зірка 51М» та просив на виконання ч. 18 ст. 6 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» передати оригінали технічної документації на будинок АДРЕСА_4 .

Однак, як стверджує позивач, в строк, визначений ч. 18 ст. 6 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» та вказаний у заяві № 2 від 30.07.2017, відповідач жодну технічну документацію ОСБВ «Зірка 51М» не передав.

Листом № 3/09 від 21.09.2018 (а.с. 26) ОК «Мандриківська 127» повідомив позивача, що посадовим особам та членам ОК «Мандриківська» не відомо про факт проведення установчих зборів ОСББ «Зірка 51М», зазначені особи участі в таких заходах не приймали, про дату, час та місце проведення зборів попереджені не були. Відповідно, відповідачу не відомо про мету створення ОСББ «Зірка 51М», предмет діяльності, його статус та обсяг повноважень щодо забезпечення і захисту прав співвласників саме зазначеного у заяві будинку, дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. У зв'язку з викладеним, з метою забезпечення дотримання прав співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_4 , просив надати належним чином засвідчені копії наступних документів: протоколу установчих зборів ОСББ «Зірка 51М»; Статуту ОСББ «Зірка 51М»; опитувальних листів щодо створення ОСББ «Зірка 51М», повідомлень співвласників багатоквартирного № 51м АДРЕСА_1 Дніпро про дату, час та місце проведення установчих зборів ОСББ «Зірка 51М» з відмітками про вручення; виписки та витягу з ЄДРПОУ. Після отримання зазначених копій документів посадовими особами ОК «Мандриківська 127» буде розглянуто питання щодо можливості передачі зазначених в заяві документів до ОСББ «Зірка 51М».

Позивач зазначає, що за відсутності технічної документації на будинок ОСББ «Зірка 51М» позбавлене права належно здійснювати функції з його належного управління, в тому числі укласти договори із КП «Дніпроводоканал» ДМР, ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», ПАТ «НАК «Нафтогаз», ПАТ «Укртрансгаз», ПрАТ «Отіс», ТОВ «ВП «Енергополіс», ТДВ «Дніпрокомунтранс» та іншими підприємствами на водо-, газо-, електропостачання, транспортування газу, обслуговування ліфтів, котлів, вивезення сміття. Отже, дії ОК «Мандриківська 127» з непередачі документації ОСББ «Зірка 51М» порушують права співвласників багатоквартирного будинку на управління будинком, передбачені Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» та перешкоджають законній діяльності ОСББ «Зірка 51М».

Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні (ч. 1 ст. 321 Цивільного кодексу України).

Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом (ч. 2 ст. 321 Цивільного кодексу України).

Власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном (ч. 1 ст. 317 Цивільного кодексу України).

Власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 322 Цивільного кодексу України).

Співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном (ч. 1 ст. 360 Цивільного кодексу України).

Власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об'єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту (ст. 385 Цивільного кодексу України).

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" та Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об'єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна (п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку").

Об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку").

В одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об'єднання. Власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об'єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об'єднання (ч. 3 ст. 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку").

Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання (ч. 4 ст. 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку").

Управління багатоквартирним будинком здійснює об'єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Об'єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об'єднання. (ст. 12 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку").

Колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об'єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж (ч. 18 ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку").

У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об'єднання відновлює її за власний рахунок (ч. 19 ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку").

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 № 1521 "Про реалізацію Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" (чинної станом на час виникнення спірних правовідносин) затверджено: Порядок державної реєстрації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку; Порядок передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс; Порядок проведення розрахунків з членами об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, які мають перед ним заборгованість, за виконані ними роботи з утримання неподільного та загального майна об'єднання; Порядок створення спеціальних фондів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Процедуру передачі житлового комплексу на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, а також житлового комплексу або його частини на баланс іншої юридичної особи, статут якої передбачає можливість провадження такої діяльності, з балансу колишнього балансоутримувача регулює Порядок передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс.

Пунктом 5 Порядку передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс встановлено, що передача житлового комплексу або його частини з балансу на баланс проводиться разом з планом земельної ділянки, технічним паспортом будинку та відповідною технічною документацією (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо) у двомісячний термін після надходження відповідного звернення від об'єднання. У разі втрати план земельної ділянки, технічний паспорт будинку або технічна документація виготовляються чи відновлюються за рахунок підприємства, установи чи організації, з балансу яких передається житловий комплекс або його частина, протягом місяця після надходження відповідного звернення від об'єднання.

Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 № 13 затверджено «Правила управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд» (надалі - Правила).

При передачі об'єкта в управління попередній балансоутримувач чи особа, що здійснювала управління будинком, надає замовнику, а замовник передає особі, що буде здійснювати управління будинком, оригінали або належним чином завірені копії документів (у разі зберігання оригіналів документів у місцевих архівах): щодо технічного стану об'єкта, у тому числі: план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 N 56 ( z0393-98 ), зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за N 393/2833; паспорт об'єкта та земельної ділянки; проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об'єкта; акт технічного стану об'єкта на момент приймання-передачі; схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо; виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення); паспорти котельного господарства, котлові книги; паспорти ліфтового господарства; кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту; акти технічного огляду; журнали заявок мешканців об'єкта; протоколи виміру опору ізоляції електромереж; протоколи огляду системи вентиляції; щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об'єктом; обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які у ньому не мешкають; правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта; планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта (п. 2.2. Правил).

У разі відсутності документів, передбачених цим пунктом, відмітка про це робиться у акті приймання-передачі об'єкта. Відсутні документи виготовляються чи відновлюються за рахунок попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, протягом одного місяця з моменту складення акта приймання-передачі об'єкта та передаються ним особі, що буде здійснювати управління будинком, з оформленням додатку до акту приймання-передачі (п. 2.3. Правил).

Відповідно до п. 1.2. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій (затверджених Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства № 76 від 17.05.2005) до складу технічної документації постійного зберігання включаються:

- технічний паспорт на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок;

- проектно-кошторисна документація зі схемами влаштування внутрішньобудинкових мереж водопостачання, каналізації, центрального опалення, тепло-, газо-, електропостачання тощо;

- акти державної комісії про приймання жилого будинку в експлуатацію;

- паспорти котельного господарства, котлові книги, у разі наявності вбудованих та прибудованих котелень;

- паспорти ліфтового господарства;

- акти приймання-передачі жилого будинку у разі зміни його власника чи балансоутримувача.

Технічна документація коректується в міру зміни технічного стану будинку, переоцінки основних фондів, проведення його капітального ремонту або реконструкції, переобладнання, перепланування та зміни цільового призначення будинку, квартири (кімнати). (п. 1.2.1. Правил № 76).

До складу документації, яка ведеться виконавцями послуг, входять:

- кошториси, описи робіт на поточний і капітальний ремонт;

- акти технічних оглядів;

- журнали заявок жителів;

- протоколи вимірювань опору електромереж (за наявності);

- протоколи вимірювань вентиляції (п. 1.2.2. Правил № 76).

В своїй постанові Верховний Суд у складі суддів об'єднаної палати Касаційного господарського суду від 05.07.2019 по справі № 910/6167/18 дійшов наступного висновку:

« 8.2.5. За приписами частин вісімнадцятої, дев'ятнадцятої статті 6 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об'єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж. У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об'єднання відновлює її за власний рахунок.

Правовий аналіз положень частини вісімнадцятої статті 6 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» дозволяє дійти висновку про те, що передбачений зазначеною нормою обов'язок попереднього балансоутримувача будинку з передачі документації на будинок об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку виникає у нього з дня державної реєстрації об'єднання та не залежить від прийняття об'єднанням рішення про передачу йому функцій з управління будинком та про прийняття будинку на баланс, оскільки будь-яких інших умов, крім державної реєстрації об'єднання, для передачі документації від попереднього балансоутримувача Законом не визначено.

8.2.7. З огляду на наведене колегія суддів об'єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду погоджується з висновком судів попередніх інстанцій про те, що відповідно до вимог частини вісімнадцятої статті 6 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» у Експлуатаційної компанії якбалансоутримувача багатоквартирного будинку після державної реєстрації ОСББ виник обов'язок у тримісячний строк передати йому спірну документацію на будинок.»

Враховуючи викладене, з моменту державної реєстрації ОСББ «Зірка 51М» у Обслуговуючого кооперативу "Мандриківська 127", як попереднього балансоутримувача будинку, виник обов'язок з передачі документації на будинок позивачу.

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України).

Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства (ч. 3 ст. 11 Цивільного кодексу України).

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 525 Цивільного кодексу України).

Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України).

Зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ч. 1 ст. 599 Цивільного кодексу України).

Порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання) (ч. 1 ст. 610 Цивільного кодексу України).

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків (ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України).

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень (ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України).

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (ч. 3 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України).

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ст. 76 Господарського процесуального кодексу України).

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України).

Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (ст. 78 Господарського процесуального кодексу України).

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ст. 79 Господарського процесуального кодексу України).

Доказів на підтвердження передачі позивачу документації на житловий будинок АДРЕСА_4 , відповідач до суду не надав.

Таким чином, позовні вимоги щодо зобов'язання Обслуговуючого кооперативу «Мандриківська 127» передати Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Зірка 51М» технічну документацію на будинок № АДРЕСА_4 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

27.05.2019 відповідач подав до суду відзив, в якому зазначив, що згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань членами Кооперативу є 63 фізичні особи. 28.02.2011 Кооператив на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом ДМНО Огородник Л.В., реєстровий № 364, придбав об'єкт незавершеного будівництва, 1-ша черга, готовність 10%, підпірна стіна №1 та огорожа № АДРЕСА_5 по АДРЕСА_6 . Кадастровий номер: НОМЕР_1 231 НОМЕР_2 0125. В подальшому Кооперативом був побудований 18-ти поверховий житловий будинок. Відповідно до виписки з облікової книги про реєстрацію багатоквартирного будинку, виданої 24.10.2013 Комунальним підприємством «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації» Дніпропетровської обласної ради, житловий будинок, літ. А-18, розташований у м. Дніпропетровську по вул. Мандриківська, 51М, зареєстрований за Кооперативом, код ЄДРПОУ 35542792 на підставі рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради № 1549 від 19.06.2003. Так, для забезпечення діяльності Кооперативу, останнім було укладено низку договорів на отримання відповідних житлово-комунальних послуг, а саме: договір на технічне обслуговування систем газопостачання; договір на повне технічне обслуговування ліфтів; договір на постачання електричної енергії; договір на надання послуг централізованого постачання холодної води і водовідведення; договір на постачання природного газу; договір на транспортування природного газу магістральними трубопроводами; договір на надання послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів; договір на технічне обслуговування котельні; договір на експлуатаційне обслуговування трансформаторної підстанції; договір на надання послуг по централізованому спостереженню за системою охоронної сигналізації. В одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об'єднання. Власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об'єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об'єднання. Відповідно до Статуту позивача він не був створений шляхом реорганізації Кооперативу, а члени Кооперативу не приймали рішення про його реорганізацію шляхом створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку чи про його ліквідацію. Як слідує з наданих суду документів позивача створено в тому самому багатоквартирному житловому будинку, в якому створений та діє Кооператив. Отже, гіпотетично можна припустити, що в одному житловому будинку може діяти як кооператив, так і об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. Створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку не припиняє діяльність кооперативу. Позивач не надав доказів неможливості укладання відповідних договорів на надання житлово-комунальних послуг з постачальниками цих послуг без тих чи інших документів на будинок. Дане твердження є голослівним. Отже, позивач безпідставно вимагає у Кооперативу передати йому визначений в позовній заяві перелік документів, тим паче, що це призведе до повної зупинки життєдіяльності будинку. Більш того, навіть той перелік документів, який визначений Законом для передачі об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку не містить тих документів, які просить передати Позивач в своїй позовній заяві. На даний момент, через системні неплатежі деяких власників квартир, виникла заборгованість перед НАК Нафтогаз України на суму 300 000, 00 грн., що ставить під загрозу наступний опалювальний період, а банкрутство Кооперативу призведе до повного припинення життєзабезпечення житлового будинку.

20.06.2019 позивач подав до суду відповідь на відзив, в якій зазначив, що відповідач помилково вважає, що будинок відповідно до ст. 384 ЦК України є його власністю. По-перше збудовано будинок було не лише за кошти кооперативу (членів кооперативу), а також і за кошти інвесторів (фізичних осіб), які отримали кошти (кредитування) та інвестували у будівництво будинку за державними програмами Державного фонду сприяння молодіжному будівництву. Відповідно кошти інвесторів не є коштами, що внесені до кооперативу у якості членських або вступних внесків, також ці кошти не є викупом права власності на майно у кооперативу, оскільки право власності на будинок кооператив не набув. Але вказані кошти інвесторів (предмети та суть договорів з кооперативом) були оплатою за придбання майнових прав на збудовану у майбутньому нерухомість, тобто кооператив в даному випадку перед інвесторами виступає не як власник майна, а як замовник будівництва, тому вказані правовідносини регулюються Законом України «Про інвестиційну діяльність». Відповідно, будинок був побудований за кошти інвесторів (фізичних осіб) та за кошти Обслуговуючого кооперативу «Мандриківська 127» (членів кооперативу). Практично всі інвестори не є членами кооперативу, а з членів кооперативу, які організовували кооператив у 2007 році, залишилось близько десяти членів, нові члени кооперативу, деякі, навіть, не є власниками квартир у даному будинку. Позивач не надав належний та достовірний доказ щодо переліку членів кооперативу, що вказані у списку, який завірений особисто головою ОК (оригінали такого переліку повинні бути саме у реєстраційній справі відповідача). А головне, відповідач погоджується, що з моменту викупу квартир, члени кооперативу стали власниками квартир. Тобто, кооператив навіть не набувши статусу власника будинку (відсутні докази реєстрації права власності на будинок за відповідачем), погодився, що є інші власники квартир. Таким чином, у будинку є власники квартир, які є (або були) членами кооперативу та інвестори будівництва будинку, які не є членами кооперативу. Відзив відповідача не містить чітко визначених підстав не виконання відповідачем вимог закону, не зазначено у чому саме полягає відмова відповідача у передачі документації позивачу. Тобто відзив вмотивований саме незгодою відповідача зі створенням позивача у будинку, але це не є предметом позову, тому, на думку позивача, відзив є необґрунтованим та викладений не по суті заявленого позову.

03.07.2019 відповідач подав до суду заперечення на відповідь на відзив, в якому зазначив, що відповідно до розділу 12 Статуту Кооперативу кооператив може бути ліквідований лише за рішенням суду, за рішенням загальних зборів членів Кооперативу або зборів уповноважених. Розділом 11 Статуту Кооперативу передбачено процедуру реорганізації Кооперативу, яка також відбувається лише за рішенням загальних зборів членів Кооперативу у порядку визначеному законодавством та його Статутом. До моменту реорганізації або ліквідації Кооператив має діяти в межах свого Статуту. Згідно п 2.4. статуту Кооперативу до його основних видів діяльності, зокрема, віднесено: організація будівництва багатоквартирного житлового будинку для забезпечення житлом переважно членів кооперативу та інших осіб; управління житловим будинком та будівельним комплексом, їх комплексне обслуговування; надання мешканцям будинку житлово-комунальних та інших послуг; представництво та захист інтересів кооперативу, житлових прав і інтересів членів кооперативу у відносинах з органами державної влади та управління, органами місцевого самоврядування, посадовими особами, юридичними і фізичними особами. Для досягнення визначеної статутом мети та здійснення видів діяльності кооператив, зокрема, має право: здійснювати утримання житлового будинку на балансі та управління житловим комплексом; здійснювати весь комплекс заходів з утримання житлового будинку, житлового комплексу та прибудинкової території кооперативу відповідно до законодавства та діючих в Україні норм і правил; здійснювати захист прав та інтересів кооперативу, прав та інтересів членів кооперативу від порушень, у тому числі звертатися із заявами, скаргами, претензіями, клопотаннями, подавати позови, самостійно діяти у суді з усіма правами учасника процесу (пункт 2.5 статуту Кооперативу).Так, для забезпечення діяльності Кооперативу останнім було укладено низку договорів на отримання відповідних житлово-комунальних послуг, перелік та копії цих договорів були зазначені у відзиві. Статут Кооперативу є чинним, таким, що відповідає чинному законодавству і ніким не визнаний недійсним, а реєстрація Кооперативу ніким не скасована. До моменту своєї ліквідації Кооператив зобов'язаний виконувати свої статутні цілі, а саме здійснювати весь комплекс заходів з утримання житлового будинку, житлового комплексу та прибудинкової території Кооперативу відповідно до законодавства та діючих в Україні норм і правил. А тому, Кооператив немає жодного права передавати будь-кому будь-яку документацію, що стосується житлового будинку, який він обслуговує.

Позивач у своїй відповіді на відзив зазначив, що відповідачем за підписом голови кооперативу Шаповалової ОСОБА_3 .В ОСОБА_4 у різні судові справи подавались одні й ті ж за номерами проколи, але за різним змістом порядку денного та вирішення порядку денного, підписи членів та не членів кооперативу які заявляють свій голос взагалі по різним питанням, але відповідач надає їх у якості доказів. Тому за даними фактами були подані заяви до правоохоронних органів, про що внесені відомості до ЄДРДР про кримінальне правопорушення за ст. 190 КК України (№ 12019040650000459 від 22.02.2019 р.) та інші заяви щодо фактів підробки документів (у тому числі протоколів № 14 та 17, що додані до відзиву у якості доказів). Враховуючи викладене, позивач просить суд розглянути та задовольнити клопотання про постановлення окремої ухвали щодо наявності ознак кримінального правопорушення, передбачених ст. 190 ККУ (шахрайство), 364-1 ККУ (зловживання владою), 358 ККУ (підробка документів), у діях посадових осіб ОК «Мандриківська 127» стосовно оформлення у право власності місць загального користування багатоквартирного будинку адресою: АДРЕСА_4 , який належить на праві спільної власності співвласникам будинку.

Суд, виявивши при вирішенні спору порушення законодавства або недоліки в діяльності юридичної особи, державних чи інших органів, інших осіб, постановляє окрему ухвалу, незалежно від того, чи є вони учасниками судового процесу. В окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги яких порушено, і в чому саме полягає порушення. Окрема ухвала стосовно порушення законодавства, яке містить ознаки кримінального правопорушення, надсилається прокурору або органу досудового розслідування, який повинен надати суду відповідь про вжиті ними заходи у визначений в окремій ухвалі строк. За відповідним клопотанням прокурора або органу досудового розслідування вказаний строк може бути продовжено. (ч.ч. 1,5,11 ст. 246 Господарського процесуального кодексу України).

Позивачем не наведено належних та достатніх аргументів, пояснень та міркувань, з яких вбачались би підстави для задоволення клопотання про постановлення окремої ухвали щодо наявності ознак кримінального правопорушення. Крім того, сам позивач вказує про подання ним безпосередньо до правоохоронних органів заяви та внесення за нею відомостей до ЄДРДР про кримінальне правопорушення за ст. 190 КК України (№ 12019040650000459 від 22.02.2019 р.), подання інших заяв щодо фактів підробки документів (у тому числі протоколів № 14 та 17). З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення вищевказаного клопотання.

06.08.2019 позивач подав до суду клопотання, в якому просить суд визнати всі надані варіанти протоколу № 17 від 19.11.2016 та протоколу № 14 від 23.11.2013 неналежними, недопустимими і недостовірними доказами у даній господарській справі, тому що викликають сумніви з приводу їх достовірності, так як є підробленими.

Протокол № 17 від 19.11.2016 та протокол № 14 від 23.11.2013 жодним чином не впливають на результат вирішення спору, у зв'язку із чим господарський суд вважає за доцільне відмовити у задоволенні вказаного клопотання позивача.

Відповідач просить стягнути з позивача витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 4 100,00 грн. грн.

29.08.2019 позивач подав до суду клопотання, в якому просить суд покласти на відповідача витрати на правничу допомогу у розмірі 8 500,00 грн.

Відповідно до п. 4 ч.1 ст.1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об'єднання) зобов'язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов'язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Згідно із ч. 3 ст. 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" при встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

За приписами ст. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.

Статтею 126 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Відповідно до ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Так, відповідачем долучено до матеріалів справи договір про надання професійної правничої допомоги № 01 від 17.09.2018, укладений між відповідачем та Адвокатським об'єднанням «Погрібної Ольги та Патики Андрія»; ордер серії ДП/1871/039 від 24.05.2019, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю серії ДП № 3024 від 22.01.2016, платіжне доручення № 2282 від 02.09.2019 про сплату Адвокатському об'єднанню «Погрібної Ольги та Патики Андрія» 700,00 грн., платіжне доручення № 2250 від 01.08.2019 про сплату Адвокатському об'єднанню «Погрібної Ольги та Патики Андрія» 700,00 грн., платіжне доручення № 2238 від 26.07.2019 про сплату Адвокатському об'єднанню «Погрібної Ольги та Патики Андрія» 700,00 грн., платіжне доручення № 2214 від 01.07.2019 про сплату Адвокатському об'єднанню «Погрібної Ольги та Патики Андрія» 700,00 грн., платіжне доручення № 2184 від 24.05.2019 про сплату Адвокатському об'єднанню «Погрібної Ольги та Патики Андрія» 700,00 грн., платіжне доручення № 2179 від 23.05.2019 про сплату Адвокатському об'єднанню «Погрібної Ольги та Патики Андрія» 800,00 грн. (загалом на 4300грн.) Однак, відповідач у поданому 03.09.2019р. детальному описі робіт (наданих послуг) просить стягнути з позивача витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 4 100,00 грн.

Відповідно до п.1 ч.4 ст.129 ГПК України витрати відповідача на професійну правничу допомогу у розмірі 4 100,00 грн. покладаються на відповідача у зв'язку із задоволенням позову. З урахуванням наведеного, клопотання позивача про зменшення витрат відповідача на професійну правничу допомогу не підлягає задоволенню.

Позивачем долучено до матеріалів справи договір про надання правової (правничої) допомоги від 10.04.2019, укладений між позивачем та адвокатом Носовою Вікторією Іванівною, додаткову угоду №1 від 02.05.2019 до договору про надання правової (правничої) допомоги від 10.04.2019, Акт № 1/08-19 від 23.08.2019 про надання та прийняття правничої допомоги за договором про надання правової (правничої) допомоги від 10.04.2019, видатковий касовий ордер від 23.08.2019 про сплату адвокату Носовій Вікторії Іванівні 8 500,00 грн.; ордер серії ДП №1385/000037 від 07.05.2019, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю серії №2195 від 25.10.2010.

Згідно із ч. 4, 5, 6 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. Обов'язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Відповідного клопотання відповідачем не було подано.

Інші судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову - на відповідача (п. 1 ч. 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України).

Враховуючи вищевикладене, відповідно до положень п. 1 ч. 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України витрати на професійну правничу допомогу, понесені позивачем у розмірі 8500,00грн. підлягають стягненню з відповідача.

Згідно зі ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача в розмірі 1 921,00 грн.

Керуючись ст. ст. 2, 73, 74, 76-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Зобов'язати Обслуговуючий кооператив «Мандриківська 127» (49000, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Мандриківська, буд. 90, ідентифікаційний код 35542792) передати Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Зірка 51М» (49094, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Мандриківська, буд. 51М, ідентифікаційний код 42296049), технічну документацію на будинок № АДРЕСА_1 розташований АДРЕСА_4 :

- технічний паспорт на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок;

- проектно-кошторисна документація зі схемами влаштування внутрішньо будинкових мереж водопостачання, каналізації, центрального опалення, тепло-, газо-, електропостачання тощо;

- акти державної комісії про приймання жилого будинку в експлуатацію;

- паспорти котельного господарства, котлові книги, у разі наявності вбудованих та прибудованих котелень;

- паспорти ліфтового господарства; акти приймання-передачі жилого будинку у разі зміни його власника чи балансоутримувача;

- кошториси, описи робіт на поточний і капітальний ремонт;

- акти технічних оглядів;

- журнали заявок жителів;

- протоколи вимірювань опору електромереж (за наявності);

- протоколи вимірювань вентиляції;

- щодо технічного стану об'єкта, у тому числі:

- план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 N 56, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за N 393/2833;

- паспорт об'єкта та земельної ділянки;

- проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об'єкта;

- акт технічного стану об'єкта на момент приймання-передачі;

- схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо;

- виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення);

- протоколи виміру опору ізоляції електромереж;

- протоколи огляду системи вентиляції;

- щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об'єктом; обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які у ньому не мешкають; правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта; планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта;

- акт введення в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта системи газопостачання;

- акт приймання газообладнання для проведення комплексного випробування (акт пусконалагоджувальних робіт);

- акт межі обслуговування зовнішнього газопроводу;

- сертифікат відповідності закінченого будівництва об'єкта системи газопостачання;

- сертифікат відповідності закінченого будівництва квартирного (багатоповерхового) житлового будинку;

- паспорт газового лічильника;

- паспорт регулятора тиску газа;

- паспорта загальнобудинкового лічильника на воду та квартирних лічильників;

- паспорта загальнобудинкових лічильників електроенергії та квартирних лічильників;

- паспорта на газове обладнання системи газопостачання;

- проект газового господарства;

- акт обстеження газового господарства;

- однолінейна розрахункова схема електропостачання квартирного (багатоповерхового) житлового будинку;

- заявка на очікуваний обсяг споживання електричної енергії та величини споживання електричної потужності у години контролю максимального навантаження енергосистеми;

- схема М1:500 (з нанесенням водопровідних і каналізаційних мереж, з нанесенням будинку, межі землі, водопровідних і каналізаційних мереж кольоровими маркерами);

- технічні умови на водопостачання та водовідведення на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок;

- технічні умови на гаряче водопостачання і опалення на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок;

- технічні умови на систему газопостачання котельного господарства;

- довідка про опалювальну площу у квартирному (багатоповерховому) житловому будинку.

Стягнути з Обслуговуючого кооперативу «Мандриківська 127» (49000, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Мандриківська, буд. 90, ідентифікаційний код 35542792) на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зірка 51М» (49094, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Мандриківська, буд. 51М, ідентифікаційний код 42296049) витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 921,00 грн. та витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 8 500,00 грн., про що видати наказ.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку з дня складання повного судового рішення і може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Дніпропетровської області.

Повне рішення складено 06.09.2019

Суддя І.В. Мілєва