вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"06" вересня 2019 р. м. Київ Справа № 911/2187/19
Суддя господарського суду Київської області Подоляк Ю.В., розглянувши матеріали справи
за позовом Ірпінської міської ради, Київська обл., м. Ірпінь
до Київської обласної ради, м. Київ
про визнання протиправним та скачування рішення, скасування державної реєстрації права власності
встановив:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Ірпінської міської ради до Київської обласної ради про:
- визнання протиправним та скасування рішення Київської обласної ради від 28.02.2013 № 572-30-VI;
- скасування державної реєстрації права власності від 24.01.2014 № 4613205.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на незаконне розпорядження Київською обласною радою нерухомим майном, яке належить територіальній громаді міста Ірпінь в особі Ірпінської міської ради та протиправне здійснення реєстрації права власності на вказане майно.
Згідно із ч. 1 ст. 27 ГПК України позов пред'являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Частиною 1 ст. 29 ГПК України передбачено право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 5 ст. 30 ГПК України спори, у яких відповідачем є Кабінет Міністрів України, міністерство чи інший центральний орган виконавчої влади, Національний банк України, Рахункова палата, Верховна Рада Автономної Республіки Крим або Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські ради або обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, а також справи, матеріали яких містять державну таємницю, розглядаються місцевим господарським судом, юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Отже, якщо відповідачем у справі є орган, зазначений у ч. 5 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, Київська обласна рада, то така справа у будь-якому разі підлягає розгляду у господарському суді міста Києва. Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 15.05.2018 у справі № 905/1566/17.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ГПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи наведене, позовні матеріали підлягають передачі згідно встановленої виключної підсудності до господарського суду міста Києва.
Керуючись ч. 1 ст. 27, ч. 5 ст. 30, п. 1 ч. 1 ст. 31, ст.ст. 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
постановив:
Позовну заяву Ірпінської міської ради надіслати за встановленою підсудністю до господарського суду міста Києва.
Дана ухвала набирає законної сили у строк та в порядку передбачених ч. 2 ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена у строк визначений ст. 256 ГПК України в порядку передбаченому ст. 257 ГПК України з врахуванням пп. 17.5 п. 17 ч. 1 розділу ХІ «Перехідні положення» ГПК України.
Суддя Ю.В. Подоляк