гСправа № 358/854/19 Провадження № 3/358/273/19
05 вересня 2019 року м. Богуслав
Суддя Богуславського районного суду Київської області Кіхтенко С.О., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, ідентифікаційний номер платника податку - НОМЕР_1 ,
за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , 09 червня 2019 року, о 22 годині 20 хвилин в м.Богуслав Київської області по вулиці Святогірська керував автомобілем марки «ВАЗ -21013", державний реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, що було виявлено працівниками поліції після зупинки його автомобіля. Освідування на факт вживання алкогольних напоїв проводилося зі згоди водія за допомогою спеціального технічного засобу для визначення вмісту алкоголю «Drager. Alkotest 6810» № ARBL-0643, в присутності двох свідків, результат тесту 3,12 %, з яким ОСОБА_1 не погодився, що підтверджено актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9а «Правил дорожнього руху». Дії ОСОБА_1 працівником поліції кваліфіковано, як правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Будучи допитаним під час судового розгляду справи, ОСОБА_1 заперечив факт вчинення ним вказаного правопорушення. Зокрема він пояснив, що дійсно 09 червня 2019 року, о 22 годині 20 хвилин в м. Богуслав Київської області по вулиці Святогірська керував автомобілем марки «ВАЗ -21013", державний реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , де був зупинений працівниками поліції, оскільки він під часу зміни напрямку руху не увімкнув короткочасний світловий сигнал покажчика повороту. Після зупинки його транспортного засобу працівники поліції висунули йому підозру в тому, що він перебуває в стані алкогольного сп'яніння. Потім працівники поліції запропонували йому пройти огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння на місці з використанням технічного приладу «Drager», на що він погодився не одразу, оскільки вважав, що прилад несправний. При цьому зазначив, що він вже давно не вживає алкогольні напої. Оскільки на приладі був показник 3,12%, працівником поліції було складено протокол про адміністративне правопорушення. Вимогу пройти огляд для визначення стану сп'яніння в закладі охорони здоров'я працівники поліції йому на ставили та не направляли до Богуславської ЦРЛ.
Свідок ОСОБА_2 пояснила суду, що вона 09 червня 2019 року, близько 17 години поверталася з роботи на власному автомобілі та рухалася по вул. Святогірська, в м. Богуслав Київської області, де помітила автомобіль «ВАЗ -21013", який рухався по дорозі здійснюючі різкі маневри, за кермом якого перебував в стані алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 . Після чого, вона зателефонувала на службу «102», та повідомила поліцію про вказаний факт.
Однак, цього ж самого дня, близько 22 години, проїжджаючи знову по вказані вулиці вона помітила згаданий автомобіль, яким знову будучи в стані алкогольного сп'яніння керував ОСОБА_1 . Після чого зупинившись, вона зробила зауваження вказаному водію та повторно зателефонувала до службу «102», та попросила вжити заходів щодо вказаного громадянина.
Допитаний під час розгляду справи свідок ОСОБА_3 пояснив, що він дійсно був запрошений працівниками поліції, бути свідком того, що водій ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп'яніння, на підтвердження чого він поставив свій підпис в протоколі про адміністративне правопорушення та письмових поясненнях. При ньому свідок зазначає, що водієві пропонували працівники поліції пройти огляд на стан сп'яніння в лікувальному закладі.
Свідок ОСОБА_4 під час судового розгляду справи дав показання аналогічні показанням свідка ОСОБА_3
Опитаний в якості свідка під час судового розгляду справи працівник поліції ОСОБА_5 пояснив, що 09 червня 2019 року, о 22 годині 20 хвилин в м.Богуслав Київської області ним спільно з працівником поліції ОСОБА_6 був помічений автомобіль марки «ВАЗ -21013", державний реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , який рухався по Святогірська в м. Богуславі Київської області під керуванням ОСОБА_1 , про неправомірні дії якого прийшло повідомлення на службу «102».
Після зупинки вказаного автомобіля було виявлено, що за кермом автомобіля знаходився водій ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мав явні ознаками алкогольного сп'яніння. Після чого, йому відразу було запропоновано пройти освідування на факт вживання алкогольних напоїв, який проводилося зі згоди водія за допомогою спеціального технічного засобу для визначення вмісту алкоголю «Drager Alkotest 6810» № ARBL-0643, в присутності двох свідків, результат тесту 3,12 %, з яким ОСОБА_1 не погодився, що підтверджено актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів. На вимогу пройти огляд на стан сп'яніння в закладі охорони здоров'я ОСОБА_1 відмовився пройти відповідний огляд. Крім того, інспектор пояснив, що свідки дійсно бачили, що ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується показами спеціального технічного засобу для визначення вмісту алкоголю, за допомогою якого проводився огляд.
Незважаючи на те, що правопорушник ОСОБА_1 не визнав свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП, вказаний факт неправомірної поведінки підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 057926 від 09.06.2019 року, поясненням свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , поясненнями працівника поліції ОСОБА_5 , актом огляду на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, результатами огляду від 09.06.2019 року, а також рапортом старшого-інспектора чергового Богуславського ВП Миронівського ВП ГУНП в Київській області Ільченка В.В. від 09.06.2019 року та поясненнями самого правопорушника.
Оцінюючи дослідженні по справі докази в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП, є доведеною.
Так, адміністративним правопорушенням відповідно до статті 130 ч.1 КУпАП вважається, крім керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння, також відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.
Тобто, така відмова у певних випадках є окремим адміністративним правопорушенням і має бути оформлена належним чином.
Відповідно до статті 266 КУпАП, огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під дією препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції є заходом забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, який здійснюється в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України. Такий порядок був затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008р. № 1103 та діє зі змінами та доповненнями на даний час.
При складанні вищевказаного протоколу поліцейським дотримано вимоги Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103 (далі Порядок), а саме пункту другого Порядку, згідно якого огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Відповідно до п. 3 вказаного Порядку огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем в закладі охорони здоров'я ( в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків.
Результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду, форма якого затверджується МОЗ за погодженням з МВС. У разі встановлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.
Форма акту огляду на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів затверджена як додаток №2 до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України 09.11.2015 №1452/735.
Підтвердження стану сп'яніння в результаті огляду та згода водія транспортного засобу з результатами такого огляду є підставою для його притягнення згідно із законом до відповідальності.
Із акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів складеного за участю свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 вбачається, що ОСОБА_1 від підпису відмовився.
Відповідно до п. 3 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103, огляд проводиться: уповноваженою особою Державтоінспеції на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем в закладі охорони здоров'я ( в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я уповноважена особа Державтоінспекції в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду (п. 8 вищевказаного Порядку).
Оскільки поліцейські Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області ОСОБА_7 та ОСОБА_5 . діяли відповідно до вимог чинного законодавства, яким врегульовано дії працівників поліції в разі відмови водіїв пройти у встановленому порядку огляд на стан сп'яніння, вважаю за необхідне прийняти до уваги складений протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 та пояснення свідків вчиненого правопорушення.
Своїми діями, які проявились у керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 вчинив правопорушення передбачене ст. 130 ч. 1 КУпАП.
Згідно ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника за вчинене адміністративне правопорушення, не виявлено.
Своїми діями, які проявились у керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 вчинив правопорушення передбачене ч 1 ст. 130 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, що передбачено санкцією ст. 130 ч. 1 КУпАП.
У відповідності до вимог п.5 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір, з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір, в розмірі 0,02 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. ст.ст.33-35, 130 ч.1, 252, 280, 283, 284, Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»,-
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, піддати його адміністративному впливу та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ст. 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер платника податку - НОМЕР_1 , штраф у подвійному розмірі в сумі 20 400 (двадцять тисяч чотириста) гривень, відповідно до ст.308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер платника податку - НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, потерпілим або його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подач і апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Богуславський районний суд Київської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя С. О. Кіхтенко