Справа№ 161/5723/17
Номер провадження: 2-а/161/493/19
30 серпня 2019 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі головуючого судді Пахолюка А.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Луцького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії.
Постановою Луцького міськрайонного суду від 08 червня 2019 року у задоволенні позову відмовлено повністю.
17 січня 2018 Львівський апеляційний адміністративний суд вищевказане рішення залишив без змін.
31 липня 2019 постановою Верховного Суду України касаційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково, рішення місцевого суду та суду апеляційної інстанції скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції на новий розгляд.
Відповідно до ч.2 ст. 20 КАС України, окружним адміністративним судам предметно підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
15.12.2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03.10.2017 року, яким КАС України викладено в новій редакції.
Вищезазначена адміністративна справа не відноситься до справ, які містяться в переліку ч.1 ст. 20 КАС України, які підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним судам.
У відповідності до ч. 3 ст. 21 КАС України якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 предметно підсудна Волинському окружному адміністративному суду, а не Луцькому міськрайонному суду як адміністративному суду.
Враховуючи, що КАС України в редакції від 03.10.2017 не містить норм, що регулюють питання передання на розгляд до належного суду справ у разі порушення предметної підсудності, згідно з ч.6 ст.7 КАС України у такому випадку підлягає застосуванню аналогія закону.
Так, відповідно до п.2 ч.1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки, справа предметно не підсудна Луцькому міськрайонному суду Волинської області, то її слід передати на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 7, 20, 29, 248, п.п.15.5 п.1 Розділу VІІ Перехідні положення КАС України, -
Справу № 161/5723/17, 2-а/161/493/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Луцького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії - передати на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом п'ятнадцяти днів з дня з дня вручення ухвали.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
У відповідності до п.п.15.5) п. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Ухвала в повному обсязі складена 04 вересня 2019 року.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області А.М. Пахолюк