Ухвала від 02.09.2019 по справі 815/1111/18

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

02 вересня 2019 р.м.ОдесаСправа № 815/1111/18

Головуючий в 1 інстанції: Андрухів В.В.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Судді-доповідача - Осіпова Ю.В.,

суддів - Бойка А.В., Танасогло Т.М.,

розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27 червня 2018 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АВСК» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27.06.2018 року адміністративний позов ТОВ «АВСК» задоволено повністю. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС в Одеській області від 16.11.2017 року №0042401408, від 16.11.2017 року №0042421408, від 16.11.2017 року №0042431408.

Не погоджуючись з зазначеним рішенням суду 1-ї інстанції представник ГУ ДФС в Одеській області 07.08.2018 року подав апеляційну скаргу.

Ухвалою судді Одеського апеляційного адміністративного суду (Коваль М.П.) від 14.08.2018 року зазначена апеляційна скарга була залишена без руху у зв'язку з тим, що по справі не сплачено судовий збір (державне мито). Апелянту надано 10-тиденний строк з моменту отримання копії ухвали від 14.08.2018р. для усунення зазначених у ній недоліків.

Разом з тим, на виконання вимог указу Президента України №455/2017 від 29.12.2017 року було ліквідовано Одеський апеляційний адміністративний суд та утворено П'ятий апеляційний адміністративний суд та, за результатами автоматичного розподілу, дану справу 16.10.2018 року передано судді П'ятого апеляційного адміністративного суду Осіпову Ю.В.

Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 07.11.2018 року вказану апеляційну скаргу було повернуто апелянту, у зв'язку з невиконанням ухвали від 14.08.2018 року.

09.07.2019 року на вказане рішення суду 1-ї інстанції представник ГУ ДФС в Одеській області повторно подав апеляційну скаргу.

Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 15.07.2019 року зазначена апеляційна скарга була залишена без руху у зв'язку з тим, що по справі не сплачено судовий збір (державне мито) за її подачу та остання подана із значним пропуском строку для її подання. Апелянту надано 10-тиденний строк з моменту отримання копії ухвали від 15.07.2019 року для усунення зазначених у ній недоліків.

Вказану ухвалу від 15.07.2019 року, апелянтом було отримано 23.07.2019 року, що підтверджується поштовим повідомленням.

01.08.2019 року до П'ятого апеляційного адміністративного суду надійшла заява від представника ГУ ДФС в Одеській області про відстрочення сплати судового збору у зв'язку з відсутністю коштів, які не передбачені бюджетом.

Відповідно до ч.1 ст.133 КАС України та ч.1,2 ст.8 ЗУ «Про судовий збір», суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Однак, відсутність коштів у державного органу не є достатньою та беззаперечною підставою для звільнення його від виконання обов'язку щодо сплати судового збору.

До того ж, відповідно до ч.1 ст.133 КАС України, звільнення від сплати чи відстрочення стороні сплату судового збору є правом, а не обов'язком суду.

Також, відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015р. №484-VІІІ зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Крім того, постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011р. №3674-VI «Про судовий збір» від 23.01.2015р. №2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.

За таких обставин, клопотання апелянта не підлягає задоволенню, а тому, відповідно до вимог, ч.4 ст.169 та ч.2 ст.298 КАС України, апеляційна скарга повертається особі, що її подала якщо цією особою не усунуто недоліків, залишеної без руху апеляційної скарги.

Крім того, судова колегія додатково зазначає, що на виконання ухвали апеляційного суду від 15.07.2019 року про залишення апеляційної скарги ГУ ДФС в Одеській області без руху, останнім не зазначено жодних підстав поважності пропуску строку на апеляційне оскарження рішення передбаченого чинним законодавством.

Таким чином, оскільки апелянтом не виконано вимоги ухвали П'ятого апеляційного адміністративного суду від 15.07.2019 року, не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги та не зазначено поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження, колегія суддів вважає, що на даний час є усі законні підстави для повернення вказаної апеляційної скарги апелянту.

Керуючись ст.ст. 169, 298, 325, 329 КАС України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Головного управління ДФС в Одеській області - відмовити.

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС в Одеській області - повернути апелянту.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання, але може бути оскаржена до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя-доповідач: Ю.В. Осіпов

Судді: А.В. Бойко

Т.М. Танасогло