Постанова від 30.08.2019 по справі 766/12768/19

Справа № 766/12768/19

н/п 3/766/4878/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2019 року м. Херсон

Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Стамбула Н.В., вивчивши матеріали справи, які надійшли від управління патрульної поліції у м. Херсоні про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянина України, уродженця м. Херсона, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1

за ст.130 ч.1 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

До Херсонського міського суду Херсонської області надійшов адміністративний протокол в якому вказано, що 24.06.2019 року о 03-20 годині ОСОБА_1 керував транспортним засобом CHEVROLET LACETTI реєстраційний номер НОМЕР_2 в м. Херсоні по вул. Університетська, з ознаками алкогольного сп'яіння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, поведінка яка не відповідає фактичній обстановці. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п. 2. 5 ПДР України, та вчинив правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КУпАП.

Правопорушник вину в судовому засіданні не визнав, зазначив, що висновки викладені у протколі не відповідають обставинам справи, до того ж поліцейськими було порушено норми процесуального справа, та просив закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Інспектор роти № 3 батальйону УПП в Херсонській області, та свідки зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення, в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися у встановленому законом порядку.

Заслухавши правопорушника, дослідивши матеріали справи суд прийшов до наступного висновку.

Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.

В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.

Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.

З положень ст.130 КУпАП слідує, що адміністративна відповідальність у даному випадку передбачена за відмову від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку.

Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим ст.ст. 283,284 КУпАП. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилається правопорушник, чи висловлених останнім доводів.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Проте, у протоколі не розкрита суть адміністративного правопорушення, що передбачає визначення у протоколі «встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння». Зі змісту протоколу неможливо встановити який саме порядок був застосований до ОСОБА_1 , не вказано який саме пристрій пропонувався особі та не зазначено про те, що особа відмовилася від цього, після чого йому було запропоновано проїхати до лікарні разом із направленням, форма якого затверджена у додатку № 1 до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 року №1452/734. Проте, суду не надано доказів на підтвердження обставин, що до особи було застосовано встановлений законом порядок про який зазначено у протоколі, фактично у протоколі викладені неконкретні відомості, які не можуть бути перевірені судом. При цьому, працівниками поліції до протоколу не було долучено жодних доказів, які б безперечно свідчили, що ОСОБА_1 були вчинені дії, щодо інкримінованого правопорушення. З відеозапису залученого до протоколу про адміністративне правопорушення не видно хто саме керував транспортним засобом.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

За таких обставин, суд, вважає, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 12-13, 130, 213, 221, 246-247, 268, 280, 283-284 КУпАП.,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ст. 130 ч.1 КУпАП з а к р и т и в зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає чинності ___________ року.

Суддя: Н.В.Стамбула