Ухвала від 02.09.2019 по справі 160/8285/19

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

02 вересня 2019 року Справа 160/8285/19

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Кальник В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ДНІПРО ТЕКСТИЛЬ АЛЬЯНС" про повернення позовної заяви у справі №160/8052/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпро Текстиль Альянс» до Дніпропетровської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості товарів та карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення, -

ВСТАНОВИВ:

28.08.2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпро Текстиль Альянс» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Дніпропетровської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості товарів та карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

За відомостями з витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.08.2019 року зазначена вище справа була розподілена судді Кальнику В.В.

Позовну заяву зареєстровано в суді та присвоєно номер адміністративної справи №160/8285/19.

Відповідно до ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.160, 161, 172 КАС України.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 КАС України, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що згідно бази даних "Діловодство спеціалізованого суду", 19.08.2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпро Текстиль Альянс» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Дніпропетровської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості товарів та карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.08.2019 року було задоволено заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпро Текстиль Альянс» про повернення позовної заяви (справа №160/8052/19. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпро Текстиль Альянс» до Дніпропетровської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішень - було повернуто позивачу. Також, вказаною ухвалою був повернутий з Державного бюджету України Товариству з обмеженою відповідальністю «Дніпро Текстиль Альянс» судовий збір у сумі 161 364,00 грн. (сто шістдесят одна тисяча триста шістдесят чотири гривні, 00 копійок), сплачений 19 серпня 2019 року (платіжного доручення №341). Копія ухвали про повернення позовної заяви надіслана позивачеві разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами (в т.ч. оригінал квитанції про сплату судового збору).

Частиною 3 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VІ.

Відповідно до ч. 1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2019р. становить 1 921,00 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Підпунктом п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову -

- майнового характеру, який подано юридичною особою, судовий збір встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

- немайнового характеру, який подано юридичною особою, судовий збір встановлюється у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з абз. 2 ч. 3 ст.6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

У позовній заяві заявлено вимоги майнового характеру (визнати протиправними та скасувати рішення про коригування митної вартості) та 74 вимоги немайнового характеру (визнати протиправними та скасувати картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення).

Ціна позову у даному випадку становить різницю показників митної вартості товару, визначених податковим органом та ТОВ «Дніпро Текстиль Альянс» - 2 258 629,90 грн.

З урахуванням вказаного, розмір судового збору, який підлягає сплаті при поданні позовної заяви, дорівнює 161 364,00 грн, з огляду на майнові (1,5% від ціни позову 2 258 629,90 грн) та немайнові 74 вимоги позивача.

Встановлено, що до позовної заяви позивачем був долучений документ про сплату судового збору - оригінал платіжного доручення №341 від 13.08.2019 року на суму 161 364,00 грн.

Проте, як було зазначено вище, ухвалою від 20.08.2019 року судовий збір у сумі 161 364,00 грн. (сто шістдесят одна тисяча триста шістдесят чотири гривні, 00 копійок), згідно платіжного доручення №341, повернутий з Державного бюджету України Товариству з обмеженою відповідальністю «Дніпро Текстиль Альянс».

Таким чином, позивачем не надано доказів на підтвердження сплати судового збору за подання адміністративного позову або доказів не повернення судового збору з Державного бюджету України у сумі 161 364,00 грн. (сто шістдесят одна тисяча триста шістдесят чотири гривні, 00 копійок) згідно платіжного доручення №341 від 13.08.2019 року у розмірі 161 364,00 грн. на підставі ухвали від 20.08.2019 року (справа №160/8052/19).

Відповідно до ч. 3 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України - у разі якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.

Керуючись ст.ст. 160,161, 169, 171, 294 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов - залишити без руху.

Надати позивачу термін - п'ять робочих днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання суду доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку і розмірі по справі №160/8285/19.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки у визначений термін.

Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання вимог ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили згідно зі ст. 256 КАС України.

Суддя В.В. Кальник

Попередній документ
83955116
Наступний документ
83955118
Інформація про рішення:
№ рішення: 83955117
№ справи: 160/8285/19
Дата рішення: 02.09.2019
Дата публікації: 03.09.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо; митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо; визначення митної вартості товару