Єдиний унікальний номер 341/1337/19
Номер провадження 3/341/410/19
30 серпня 2019 року м. Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Юсип І.М. розглянувши матеріали, які надійшли від Галицького відділення поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності неповнолітнього ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , учень Галицької ЗОШ №1, до адміністративної відповідальності не притягувався,
- за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, а саме:
згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 051568 від 20.07.2019 р., 20.07.2019 р. о 03 год. 30 хв. вул. Львівській, вм. Галичі, ОСОБА_1 керував мопедом марки Alpna, в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння зі згоди водія та його законного представника ОСОБА_2 , проводився у встановленому законом порядку за допомогою приладу DRAGER в присутності свідків. Результат якого показав - 0,88 % проміле чим порушив п. 2.9 а Правил дорожнього руху України.
В судовому засіданні особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 який був допитаний в присутності матері по складеному на нього протоколі пояснив, що дійсно 20.07.2019 р. випив пляшку пива після чого керував мопедом, у скоєному щиро розкаюється, зобов'язується правопорушень більше не допускати.
ОСОБА_3 ,яка є матірю ОСОБА_4 , звернулася до суду з проханням про передачу її неповнолітнього сина під нагляд.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП доведена сукупністю зібраних по справі доказів, враховуючи наступне.
Так, винуватість ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні доводиться змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18№ 051568 від 20.07.2019 р. (а.с.1), направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольнго, наркотичного чи іншого сп'яніння (а.с.3), результатом тесту, який показав 0,88 проміле (а.с.4), актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.5), письмовими поясненнями свідка ОСОБА_5 , який був присутній при оформленні адміністративного протоколу на водія ОСОБА_1 , від якого було чути алкоголем і якому запропоновано пройти тест на факт вживання алкоголю, на що останній погодився (а.с.6), письмовим поясненням самого ОСОБА_1 де останній вказує, що дійсно випив дві пляяшки пива та після цьоог сів за кермо мопеда (а.с.8), письмовим поясненням матері правопорушника ОСОБА_6 , в якому остання просить в зв'язку з складним сімейно-побутовим та матеріальним становищем, не призначати синові ОСОБА_1 штраф, а передати його під її нагляд (а.с.9).
Відповідно до п. 10 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09 листопада 2015 року № 1452/735 передбачено, що результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (додаток 2) (далі акт огляду). У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп'яніння. Якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У відповідності розділу 2 п. 9 Інструкції "Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Відповідно до п.п. 2, 6, 7, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, - огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких в поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Судом встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 051568 від 20.07.2019 р. в поясненнях зазначив, що згідний з протоколом, дійсно випив пива після чого керував мопедом.
Відповідно до вимог ст. 266 ч.2, 3 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
В судовому засіданні оглядався диск з якого вбачається, що ОСОБА_1 пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння в присутності свідка та в присутності матері, результат огляду позитивний 0,88 проміле, від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в медичному закладі, ОСОБА_1 відмовився.
Таким чином, суд приходить до висновку, що поліцейським на місці було проведено огляд на стан сп'яніння водія ОСОБА_1 в присутності його матері, з допомогою приладу драгер, який показав позитивний результат, з яким водій погодився, будь-яких заперечень з його боку не було, а відтак дії ОСОБА_1 , слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, що повністю доведено в суді.
Згідно зі ст. 284 КУпАП у справі про адміністративне правопорушення суд виносить одну з таких постанов:
1) про накладення адміністративного стягнення;
2) про застосування заходів впливу, передбачених ст. 24-1 КУпАП;
3) про закриття справи.
Як встановлено ст. 13 КУпАП до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбаченістатею 24-1 цього Кодексу. У разі вчинення особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбаченихстаттями 121-126, ч.1 ст.130 цього Кодексу, він підлягає адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Згідно ст. 24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: 1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; 2) попередження; 3) догана або сувора догана; 4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Суд, з урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, яка є неповнолітньою, є учнем Галицької ЗОШ №1, обставину, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення - щире розкаяння винного, позитивно характеризується за місцем навчання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як ОСОБА_1 , так і іншими особами, вважає за необхідне застосувати до нього захід впливу у виді передачі неповнолітнього під нагляд батькам, оскільки застосування саме такого стягнення буде достатнім для його виправлення і попередить нові правопорушення, про що також клопочеться його мати ОСОБА_3 , що підтверджується поданою нею письмим прохання про передачу її неповнолітнього сина, ОСОБА_7 під її нагляд.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», а також ст.40-1 КУпАП у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення особа, на яку накладено таке стягнення, сплачує судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі вищевикладеного, ст. 221 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керуючись ст.ст. 13, 24-1, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КпАП України та застосувати до нього захід впливу у виді передачі його під нагляд його матері - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жительки АДРЕСА_1 .
Стягнути з ОСОБА_1 - 384,20 грн. судового збору, які перерахувати на рахунок 31211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Івано - Франківського апеляційного суду через Галицький районний суд.
Суддя:І. М. Юсип