Справа № 215/5151/19
3/215/1535/19
30 серпня 2019 року суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Камбул М.О. розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Державної Фіскальної служби у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНН НОМЕР_1 , громадянина України, який раніше не притягався до адміністративної відповідальності, працюючого директором ПП «ЮАС», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,-
При перевірці ПП «ЮАС» за юридичною адресою: м.Кривий Ріг, вул. Федоренко, 25-А, встановлено, що посадова особа ОСОБА_1 , який працює директором ПП «ЮАС» порушив порядок ведення податкового обліку, а саме: пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПК України, в результаті чого підприємством занижено податок на прибуток у загальній сумі 45853 грн., в тому числі за 2016 рік на суму 40500 грн. та 2017 рік на суму 5353 грн.; п.185.1 ст. 185, п.198.3 ст.198, п. 201.1, п.201.4, п.201.7 ст. 201 ПК України, в результаті чого підприємством занижено податок на додану вартість всього у сумі 50948 грн., в тому числі за березень 2016 року на суму 45000 грн. та листопад 2017 року на суму 5948 грн., у зв'язку із чим було складено акт №37955/04-36-14-21/38334026 від 09.07.2019 за період діяльності з 01.01.2016 по 31.12.2017. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 44.1 ст. 44, Податковий кодекс України від 02.12.2010 року№2755-VI, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує таке питання, зокрема як: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами..
Частиною 1 ст. 268 КУпАП встановлено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
При складенні протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права і обов'язки, передбачені статтями 55, 56, 59, 63 Конституції України, статтею 268 КУпАП, повідомляється, що справу про адміністративне правопорушення буде розглянуто судом у строки, визначені ст. 277 КУпАП, про що робиться відмітка та ставиться підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підпису про ознайомлення з правами у протоколі робиться запис про це.
Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках, один з яких під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі якщо особа відмовляється від отримання другого примірника протоколу про адміністративне правопорушення або не з'являється для ознайомлення з протоколом, другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення та копії інших матеріалів, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, рекомендованим поштовим відправленням із повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше наступного робочого дня з дня складення протоколу про адміністративне правопорушення разом із супровідним листом в конверті з позначкою "особисто" направляються особі, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
Натомість, у протоколі про адміністративне правопорушення № 755 від 13 серпня 2019 року відносно ОСОБА_1 , складеного головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників Нікопольського управління аудиту Головного управління ДФС у Дніпропетровської області Юраковою Н.М., вказані вимоги законодавства не є дотриманими.
Як вбачається із вищевказаного протоколу та матеріалів справи про адміністративне правопорушення, під час складання даного протоколу про адміністративне правопорушення порушено права ОСОБА_1 , оскільки в матеріалах справи відсутні будь-які відомості про те, що останній був належним чином інформований про факт складання цього протоколу, також ОСОБА_1 не був належним чином ознайомлений зі змістом даного протоколу, матеріалами справ про адміністративні правопорушення, останньому також не були роз'яснені його права, передбачені ст.ст. 55, 56, 59, 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.
Матеріали справи містять копію листа про начебто виклик ОСОБА_1 для участі в складанні протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП на 11-00 год. 13.08.2019, разом з тим, в матеріалах справи відсутні будь-які відомості про факт надсилання цього листа на адресу ОСОБА_1 та їх отримання останнім.
Аналізуючи зазначені норми вказують про порушення вимог ст.ст. 260, 268, 277 КУпАП збоку уповноважених осіб щодо здійснення контролю явки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у судове засідання, та позбавляє суд можливості розглянути матеріали в строк, який встановлений ст. 277 КУпАП.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Зважаючи на викладене, суддя позбавлений можливості оцінити та повно і об'єктивно дослідити всі обставини справи, у зв'язку з чим матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності підлягає поверненню для усунення порушень, допущених при складенні протоколу про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 221, 245, 251, 252, 256, 268, 277, 278, 283-285 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення № 215/5151/19; 3/215/1535/19 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до Головного управління Державної Фіскальної служби у Дніпропетровській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: