Рішення від 29.08.2019 по справі 560/1927/19

Справа № 560/1927/19

РІШЕННЯ

іменем України

29 серпня 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Гнап Д.Д. розглянув адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

І. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ СТОРІН

Бухер ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до Ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області щодо неврахування окремих додаткових видів грошового забезпечення при нарахуванні пенсії, не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки ОСОБА_1 в період з 01.01.2008 по 01.03.2018 про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством станом на момент призначення ОСОБА_1 пенсії та не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області для подальшого перерахунку пенсії за вказаний період;

- зобов'язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Хмельницькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області для перерахунку пенсії нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 в період з 01.01.2008 по 01.03.2018 з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення відповідно до чинного законодавства, з повною реальною інформацією, зокрема, із зазначенням 50% надбавки за виконання особливо важливих завдань та 33,3% премії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ і йому призначена пенсія за вислугою років відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". При виході на пенсію йому були встановлена надбавка "за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань" у розмірі 50% та премія в розмірі 33,3%. Зазначені складові входили до грошового забезпечення під час перерахунку пенсії станом на 01.01.2006 та враховувалися до 01.01.2008.

Проте 24.03.2008 УМВС України в Хмельницькій області направили до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області довідку про розмір грошового забезпечення для нарахування пенсії станом на 01.01.2018, в якій зменшено премію з 33,3% до 26%, а надбавку за особливі умови служби з 50% до 46%.

Вважає, що відповідач протиправно не врахував наявність права ОСОБА_1 на включення до довідки додаткових видів грошового забезпечення.

До суду 15.07.2019 надійшов відзив, в якому відповідач просить відмовити в задоволенні позову. Зазначив, що у зв'язку з прийняттям 07.11.2007 Кабінетом Міністрів України постанови №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" та МВС України 31.12.2007 наказу №499 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" з 01 січня 2008 року визначені нові види та розміри грошового забезпечення працівників органів внутрішніх справ, що відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, стало підставою для перерахунку призначених пенсіонерам органів внутрішніх справ пенсій.

З метою виконання пункту 5 Порядку №45 Міністерство внутрішніх справ України 25.02.2008 за №3014/ХМ надіслало на адреси головних управлінь МВС України по областях інформацію про середні розміри надбавок та премій, що фактично сплачені за січень 2008 року, згідно з якою, за посадою начальника відділу, яку обіймав позивач, середній розмір надбавки за виконання особливо важливих завдань та премії, що фактично виплачені за січень 2008 року становить, відповідно, 46% та 26%.

Тому, відповідач підготував та направив до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з зазначенням середніх розмірів, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за посадою, з якої він був звільнений.

Вказав, що рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.03.2019 у справі №822/352/18, яке набрало законної сили, відмовлено в задоволенні позовних вимог щодо зобов'язання голови Ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області для перерахунку пенсії нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Звернув увагу на те, що позивач під час проходження служби в органах внутрішніх справ не отримував надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, а також премії, що підтверджується грошовим атестатом №70. Проте, у 2008 та в 2012 роках перерахунок його пенсії було проведено з урахуванням таких надбавок в середніх розмірах відповідно до Порядку №45, оскільки ті надбавки, які він отримував під час проходження служби були вже скасовані або ж не виплачувалися.

До суду 23.07.2019 надійшла відповідь на відзив, в якій позивач просив задовольнити позовні вимоги. Вказав на безпідставність посилання відповідача на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.03.2019 у справі №822/352/18, оскільки в зазначеному рішенні мова йшла про вилучення з складу існуючої пенсії тих видів грошового забезпечення, які не встановлені для поліцейських, але з врахуванням яких пенсія була призначена чи раніше перерахована. Вважає, що у цьому випадку позивач оскаржує порушення його майнових прав в 2008 та в 2012 роках, де при перерахунку його пенсії було безпідставно зменшено два види складових грошового забезпечення: надбавка за "особливі умови служби" з 50% до 46% та премію з 33,3% до 26%.

Звернув увагу на те, що при перерахунку пенсії в 2012 році на підставі наданих відповідачем документів середня надбавка за "ОУС" по Україні в системі МВС за аналогічною посадою складала 50%, а середня премія 74%. Проте, зазначені показники не були враховані позивачу, а залишилися на тому ж рівні (46% та 26%).

ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 02.07.2019 відкрито провадження в цій адміністративній справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

Відповідно до висновку про призначення пенсії за вислугу років згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового склад органів внутрішніх справ" від 03.01.2002 розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 становив 774,38 грн та до його складу входили: посадовий оклад - 160,00 грн, надбавка за військове звання - 130,00 грн, надбавка за вислугу років - 101,50 грн, надбавка за секретність - 17,75 грн, надбавка за ОУС - 149,69 грн, надбавка за 100 - 215,44 грн.

Згідно з грошовим атестатом №70, виданим 02.11.2002, ОСОБА_1 забезпечений такими видами грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад по військовому званню, відсотковою надбавкою, 100% надбавки, ОУС - 50%, таємність 15%, вихідна допомога.

Відповідно до відомостей з пенсійної справи ОСОБА_1 , при здійсненні перерахунку йому пенсії з 01.01.2006, враховувалось грошове забезпечення, до складу якого, зокрема, входили 50% надбавки за ОУС та 33,3% премії.

Згідно з довідкою про грошове забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії від 24.03.2008 №331, виданої управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 грошове забезпечення ОСОБА_1 за нормами чинними на 01.01.2008 (день, з якого змінився розмір грошового забезпечення) за посадою начальник Зарічанського ВМ Хмельницького МВ УМВС, яку позивач займав на день звільнення зі служби 19.11.2002 становить 3584,55 грн та включає наступні складові: посадовий оклад - 1150,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням - 130,00 грн, 35% надбавки за вислугу років - 448,00 грн, 46 % надбавки за виконання особливо важливих завдань - 794,88 грн, 15 % надбавки за роботу в умовах режимних обмежень - 172,50 грн, 13 % надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 149,50 грн, 26 % премія 739,67 грн.

Відповідно до довідки управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області від 05.06.2012 №15/585 сума грошового забезпечення позивача становила 5810,73 грн та складалася з посадового окладу - 1150 грн, окладу за військовим (спеціальним) званням підполковник міліції - 130,00 грн, надбавки за вислугу років 35% - 448 грн, надбавки за виконання особливо важливих завдань 50% - 864,00 грн, надбавки за роботу в умова режимних обмежень 15% - 172,50 грн, надбавки за оперативно-розшукову діяльність 50% - 575,00 грн, премії 74% - 2471,23 грн.

Позивач звернувся до відповідача з заявою від 26.02.2019, в якій просив повідомити про види надбавок, їх розмір, які увійшли до його грошового забезпечення за займаною ним посадою на день звільнення на пенсію.

За результатами розгляду заяви, відповідач листом від 11.03.2019 №29/Б-35 повідомив ОСОБА_1 про те, що згідно архівної фінансової карточки, на день звільнення йому були встановлені такі види надбавок: надбавка за таємність 15% (наказ УВС від 20.03.1998 №22), надбавка за особливі умови служби 50% (наказ ХМВ від 09.04.2002 №136), щомісячна надбавка в розмірі 100% (Указ Президента від 04.10.1996 №926).

Позивач звернувся з заявою від 19.03.2019 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якій просив, зокрема, повідомити на підставі якого документа в березні 2008 року при перерахунку його пенсії "надбавка за ОУС в розмірі 50%" була занижена до 46%, а також, про не виправлення помилки в перерахунку пенсії щодо не включення вказаної надбавки в розмірі 50% згідно з довідкою про грошове забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії №15/585 від 05.06.2012.

Про результати розгляду заяви, Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повідомило позивача листом від 03.04.2019 №850/Б-8. Зазначило, що на підставі довідки від 24.03.2008 №331, наданої управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області, було проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2008 у розмірі 79% суми грошового забезпечення (3584,55 грн). Вказало, що перерахунок пенсії позивача в 2012 році проведено на підставі довідки управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області від 05.06.2012 №15/585.

ОСОБА_1 звернувся до відповідача з заявою від 15.04.2019, в якій просив, зокрема, провести службове розслідування щодо надання довідки №331 від 24.03.2008 з заниженими премією з 33,3% до 26% та надбавкою ОУС з 50% до 46%, а також повідомити про підстави, видачі вказаної довідки з заниженими показниками.

Відповідач листом від 10.05.2019 №49/30-Б повідомив позивача про те, довідка про грошове забезпечення для перерахунку пенсії за нормами чинними на 1 січня 2008 року видана відповідно до норм діючого законодавства на момент її виготовлення. Зазначено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань та премія в грошове забезпечення враховувалися в середніх розмірах. Середні розміри надбавок та премії, що фактично виплачені в січні 2008 року (місяці, який є місяцем перерахунку пенсій) доведені МВС України (№15/5-809/кв від 06.03.2008, додаток 2 "Міські управління (відділи) ГУМВС (УМВС) України в областях"). По посадах начальники управлінь, самостійних відділів та їх заступники, помічник (радник) начальника по міських управліннях (відділах) ГУМВС (УМВС) України в областях середній розмір надбавки за виконання особливо важливих завдань становить 46%, премії - 26%.

Позивач звернувся до відповідача з заявою від 16.05.2019, в якій просив внести зміни (уточнення) до довідки №331 від 24.03.2008 з зазначенням надбавки за особливо важливі завдання в розмірі 50% та премії в розмірі 33,3%, які були йому встановлені при розрахунку пенсії в 2002 році та направити довідку в Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області для перерахунку пенсії з 01.01.2008 по 01.03.2018.

Листом від 24.05.2019 №49/31-Б відповідач повідомив ОСОБА_1 про те, що довідка №331 від 24.03.2008 року видана відповідно до норм діючого законодавства на момент її виготовлення, тому підстав для внесення змін (уточнення) до неї немає.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки ОСОБА_1 в період з 01.01.2008 по 01.03.2018 про розмір грошового забезпечення, з врахуванням 50% надбавки за виконання особливо важливих завдань та 33,3% премії та не ненаправлення її до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області для подальшого перерахунку пенсії за вказаний період, позивач звернувся в суд з цим позовом за захистом своїх прав.

IV. ОЦІНКА СУДУ

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ).

Цим законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з частиною 2 статті 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

З урахуванням змін в грошовому забезпеченні, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" та наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31.12.2007 №499 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ", у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2008.

Відповідно до частини 3 статті 63 Закону №2262-ХІІ, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з матеріалами справи, управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області було надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області довідку про грошове забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії від 24.03.2008 №331, в якій для перерахунку пенсії враховано, зокрема, 46 % надбавки за виконання особливо важливих завдань та 26 % премії.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393" (далі - Порядок №45, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Положеннями пункту 1 Порядку №45 визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Згідно з пунктом 2 Порядку №45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, МНС, Мінтрансзв'язку, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПА, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, Державний департамент з питань виконання покарань (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Приписами пункту 3 Порядку №45 визначено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Відповідно до абзацу 5 пункту 5 Порядку №45 для перерахунку пенсій враховуються інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Згідно з абзацом 6 пункту 5 Порядку №45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.

Міністерство внутрішніх справ України листом від 25.02.2008 №3014/ХМ роз'яснило порядок проведення перерахунку та призначення пенсій у 2008 році.

Так, відповідно до цього роз'яснення щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія враховуються в середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилась на пенсію. До вказаних надбавок належить надбавка за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення у розмірі до 50% посадового окладу, надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі до 50% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років за службу на посадах старших дільничних, дільничних і помічників дільничних інспекторів міліції та в підрозділах з керівництва дільничними інспекторами міліції в розмірі до 100 відсотків.

При цьому, 06.03.2008 Міністерством внутрішніх справ України було надіслано лист №15/5-809/КВ, який є листом-додатком до вищевказаного листа, та яким надіслано довідки про середні розміри надбавок та премій, для складання довідок про грошове забезпечення та їх подачі до пенсійного органу для перерахунку пенсій.

Так, відповідно до додатку до листа від 06.03.2008 №15/5-809/КВ по посадах начальники управлінь, самостійних відділів та їх заступники, помічник (радник) начальника по міських управліннях (відділах) ГУМВС (УМВС) України в областях середній розмір надбавки за виконання особливо важливих завдань становить 46%, премії - 26%.

На підставі аналізу наведених норм суд вважає, що, оскільки обставина, яка потягла за собою зміну розміру пенсії, виникла 01.01.2008 (дата набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу"), то для перерахунку пенсії позивача було правомірно застосовано порядок, який передбачав такий перерахунок, виходячи з установленого станом на 01.01.2008 розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, з якого обчислюються пенсії.

Зважаючи на викладене, суд вважає, що при видачі довідки від 24.03.2008 №331, УМВС України в Хмельницькій області діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначений чинним законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №355 "Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено розмір грошового забезпечення, що стало підставою для перерахунку пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ.

Листом від 22 травня 2012 року № 7868/Чн "Про порядок надання довідок про грошове забезпечення для проведення перерахунку пенсій" Міністерство внутрішніх справ України довело до відома Головних управлінь МВС України в областях порядок проведення перерахунку пенсій, складання довідок та середні розміри надбавок та премії, що фактично виплачені станом на 1 квітня 2012 року. Згідно з наданою інформацією, за посадою начальника відділу, яку обіймав позивач, середній розмір надбавки за виконання особливо важливих завдань та премії, що фактично виплачені станом на 01.04.2012 становить, відповідно, 50% та 74%.

Зазначене зумовило видачу управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області довідки від 05.06.2012 №15/585.

Суд зважає на те, що відповідно до грошового атестату №70, позивач під час проходження служби в органах внутрішніх справ не отримував ні надбавки за виконання особливо важливих завдань, ні премії. Проте, під час проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 в 2008 та в 2012 роках, йому враховані наведені надбавки в середніх розмірах, у зв'язку з скасуванням або ж невиплатою тих надбавок, які він отримував під час проходження служби, та прийняттям нових.

Підставою для перерахунку пенсії позивача в 2016 році слугували зміни в грошовому забезпеченні, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

При цьому, суд враховує, що рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.03.2019 у справі №822/352/18, яке набрало законної сили, відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області в особі ліквідаційної комісії Управління МВС України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії. Зі змісту зазначеного рішення слідує, що відсутні підстави для виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 .

Відповідно до частини 1 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.

Щодо твердження позивача про те, що при перерахунку пенсії в 2012 році на підставі наданих відповідачем документів середня надбавка за "ОУС" по Україні в системі МВС за аналогічною посадою складала 50%, а середня премія 74%, проте, зазначені показники не були враховані позивачу, а залишилися на тому ж рівні (46% та 26%), суд зазначає наступне. Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області виконано вимоги законодавства, а саме, виготовлено та направлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Хмельницькій області довідку від 05.06.2012 №15/585. При цьому, здійснення перерахунку пенсії не належить до повноважень відповідача.

Наведе свідчить, що відповідачем не порушено права ОСОБА_1 на належне пенсійне забезпечення.

Згідно з статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

З врахуванням положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутністю підстав для задоволення позову немає підстав для розподілу судових витрат.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 29 серпня 2019 року

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )

Відповідач:Ліквідаційна комісія УМВС України в Хмельницькій області (вул. Зарічанська 7, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29017 , код ЄДРПОУ - 08592336)

Головуючий суддя Д.Д. Гнап