ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/15667/19
провадження № 2-а/753/452/19
"15" серпня 2019 р. суддя Дарницького районного суду м.Києва, розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Центру надання адміністративних послуг Дарницької районної адміністрації в м.Києві, про зобов'язання вчинити певні дії, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
07.08.2019 позивач ОСОБА_1 звернулась з позовом до Центру надання адміністративних послуг Дарницької районної адміністрації в м.Києві з зазначеним позовом, в якому просить постановити судове рішення, яким: зобов'язати відповідача зняти з реєстрації за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
При вирішенні питання щодо відкриття провадження у справі було встановлено наступне.
Згідно п.4 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
Згідно ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Предмет позовних вимог ОСОБА_1 та суб'єктний склад учасників справи підпадає під юрисдикцію адміністративних судів, тому вказаний позов слід розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Питання про вирішення підсудності у даній справі вирішується в порядку письмового провадження відповідно до вимог ч.5 ст.29 КАС України.
Виходячи з наведеного, проаналізувавши адміністративний позов в сукупності з вимогами ст.ст.20, 29, 171 КАС України, прийшов до висновку про наявність підстав для передачі вказаної справи за підсудністю до Запорізького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст.4, 20, 29, 171, 293-295 КАС України, суд
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центру надання адміністративних послуг Дарницької районної адміністрації в м.Києві, про зобов'язання вчинити певні дії, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до суду апеляційної інстанції шляхом подачі її через Дарницький районний суд м. Києва, протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Копію ухвали направити позивачу.
Суддя: М.О. Заставенко