Ухвала від 22.08.2019 по справі 305/2026/15-к

Справа № 305/2026/15-к

Закарпатський апеляційний суд

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.08.2019 м. Ужгород

Закарпатський апеляційний суд у складі :

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

за участі секретаря судових засідань ОСОБА_4 ,

та учасників судового розгляду : прокурора ОСОБА_5 ,

розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження № 11-кп/4806/539/19, за апеляційною скаргою, яку подав заступник прокурора Закарпатської області ОСОБА_6 , на вирок Рахівського районного суду Закарпатської області від 18 лютого 2019 року.

Цим вироком

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаюча за адресою: АДРЕСА_2 , громадянка України, із середньою освітою, неодружена, непрацююча, маюча на утриманні 4 неповнолітніх дітей, раніше не судима,

визнана винною і їй призначено покарання за ч. 2 ст. 190 КК України у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень, від відбування якого її звільнено на підставі п. "в" ч. 1 ст. 1 Закону України "Про амністію у 2016 році".

Ухвалено стягнути з ОСОБА_7 на користь управління соціального захисту населення Рахівської РДА грошові кошти в сумі 10 871 (десять тисяч вісімсот сімдесят одну) гривню 28 копійок неправомірно виплаченої державної соціальної допомоги одиноким матерям.

Цим же вироком задоволено клопотання про звільнення ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності та звільнено ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 190, ч. ч. 1, 3 та ч. 4 ст. 358 КК України у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190, ч. ч. 1, 3 та ч. 4 ст. 358 КК України закрито.

Згідно вироку, ОСОБА_7 визнана винною у вчиненні кримінальних правопорушень за таких обставин.

07 лютого 2014 року, в робочий час, перебуваючи в приміщенні управління соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації, ОСОБА_7 із метою незаконного отримання соціальної допомоги одиноким матерям, із корисливих мотивів, маючи на меті незаконне збагачення, умисно внесла до заяви від 07 лютого 2014 року «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», бланк якої затверджений Наказом Міністерства соціальної політики України № 96 від 22.02.2012, неправдиві відомості, як підставу для нарахування соціальної допомоги одиноким матерям.

Так, у заяві від 07.02.2014 ОСОБА_7 , умисно внесла неправдиву інформацію про те, що ні з ким не проживає, хоча встановлено, що в період з січня 2014 року по жовтень 2015 року проживала та вела спільне господарство разом із батьком своєї дитини - дочки ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянином ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , із яким не перебувала у зареєстрованому шлюбі, та шляхом умисного замовчування приховала даний факт при перевірці соціальними працівниками, про спільне проживання з громадянином ОСОБА_9 уповноважених службових осіб управління соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації не повідомила, хоча була обізнана про обов'язок повідомляти органи праці та соціального захисту населення про факти зміни у складі сім'ї. Таким чином, у період з січня 2014 року по березень 2014 року включно, ОСОБА_7 , у порушення абзацу 4 ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», шляхом шахрайства, незаконно отримала соціальну допомогу одиноким матерям, чим спричинила державі, в особі районного управління соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації матеріальні, збитки на загальну суму - 1114,56 (одна тисяча сто чотирнадцять гривень) п'ятдесят шість копійок.

Крім цього, ОСОБА_7 , продовжуючи свої злочинні дії, 07 лютого 2014 року в робочий час, знаходячись у приміщенні управління соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації, що за адресою: м. Рахів, вул. Вербник, 2, діючи умисно, з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям, маючи на меті незаконне збагачення, внесла неправдиві відомості в офіційний документ - заяву від 07 лютого 2014 року «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», бланк якої затверджено Наказом Міністерства праці та соціальної політики № 96 від 22.02.2012, поставивши у графі № 5 «Державна допомога на дітей одиноким матерям» відмітку та приховавши інформацію про те, що в період з січня 2014 року по жовтень 2015 року проживала та вела спільне господарство разом із батьком своїх дітей - громадянином ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ..

Окрім цього, ОСОБА_7 , продовжуючи свої злочинні дії, 07 лютого 2014 року в робочий час, знаходячись у приміщенні управління соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації, що за адресою: м. Рахів по вул. Вербник, 2, діючи умисно, з метою отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям, подала до управління соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації, завідомо підроблену заяву від 07 лютого 2014 року «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», бланк якої затверджено Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 96 від 22 лютого 2012 року, яка містила завідомо неправдиві дані про те, що проживає та виховує своїх дітей сама, тоді як на справді в період із січня 2014 року по жовтень 2015 року проживала та вела спільне господарство разом із батьком своїх дітей - ОСОБА_9 , із яким не перебувала у зареєстрованому шлюбі.

02 вересня 2014 року ОСОБА_7 в робочий час, перебуваючи у приміщенні управління соціального захисту населення Рахівської районної адміністрації, що за адресою: м. Рахів вул. Вербник, 2, Закарпатської області, з метою незаконного отримання соціальної допомоги одиноким матерям, з корисливих мотивів, маючи на меті незаконне збагачення, умисно, повторно, внесла до заяви від 02 вересня 2014 року «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», бланк якої затверджений наказом Міністерства соціальної політки України № 96 від 22.02.2012, неправдиві відомості, як підставу для нарахування соціальної допомоги одиноким матерям. Так, у заяві від 02.09.2014 ОСОБА_7 умисно внесла неправдиву інформацію про те, що ні з ким не проживає, хоча у період з січня 2014 року по жовтень 2015 року проживала та вела спільне господарство разом із батьком своїх двох дітей - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , - громадянином ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , із яким не перебувала у зареєстрованому шлюбі, та шляхом умисного замовчування приховала даний факт при перевірці соціальними працівниками, про спільне проживання з громадянином ОСОБА_9 уповноважених службових осіб управління соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації не повідомила, хоча була обізнана про обов'язок повідомляти органи праці та соціального захисту населення про факти зміни у складі сім'ї. Таким чином, у період з вересня 2014 року по лютий 2015 року включно, ОСОБА_7 , в порушення абзацу 4 ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», незаконно отримала соціальну допомогу одиноким матерям, чим спричинила державі, в особі районного управління соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації, матеріальні збитки на загальну суму - 4458, 24 (чотири тисячі чотириста п'ятдесят вісім) гривень двадцять чотири копійок.

Окрім цього, 02 березня 2015 року ОСОБА_7 в робочий час, перебуваючи у приміщенні управління соціального захисту населення Рахівської районної адміністрації, що за адресою: м. Рахів вул. Вербник, 2, Закарпатської області, з метою незаконного отримання соціальної допомоги одиноким матерям, з корисливих мотивів, маючи на меті незаконне збагачення, умисно, повторно, внесла до заяви від 02 березня 2015 року «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», бланк якої затверджений наказом Міністерства соціальної політки України № 96 від 22.02.2012, неправдиві відомості, як підставу для нарахування соціальної допомоги одиноким матерям. Так, у заяві від 02.03.2015 ОСОБА_7 умисно внесла неправдиву інформацію про те, що ні з ким не проживає, хоча у період з січня 2014 року по жовтень 2015 року проживала та вела спільне господарство разом із біологічним батьком своїх двох дітей - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , - громадянином ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , із яким не перебувала у зареєстрованому шлюбі, та шляхом умисного замовчування приховала даний факт при перевірці соціальними працівниками, про спільне проживання з громадянином ОСОБА_9 уповноважених службових осіб управління соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації не повідомила, хоча була обізнана про обов'язок повідомляти органи праці та соціального захисту населення про факти зміни у складі сім'ї. Таким чином, у період з березня 2015 року по вересень 2015 року включно, ОСОБА_7 , в порушення абзацу 4 ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», незаконно отримала соціальну допомогу одиноким матерям, чим спричинила державі, в особі районного управління соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації, матеріальні збитки на загальну суму - 5298, 48 ( п'ять тисяч двісті дев'яносто вісім гривень) сорок вісім копійок.

Крім того, ОСОБА_7 , продовжуючи свої злочинні дії, 23 травня 2014 року в робочий час, знаходячись у приміщенні управління соціального захисту населення Рахівської районної адміністрації, що за адресою: м. Рахів вул. Вербник, 2, Закарпатської області, діючи умисно, з метою отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям, маючи на меті незаконне збагачення, повторно внесла неправдиві відомості в офіційний документ - заяву від 23 травня 2015 року «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», бланк якої затверджено наказом Міністерства соціальної політики № 96 від22.02.2012, поставивши у графі № 5 «Державна соціальна допомога на дітей одиноким матерям» відмітку, та приховавши інформацію про те, що в період із січня 2014 року по жовтень 2015 року проживала та вела спільне господарство разом із батьком своїх дітей ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ..

Окрім цього, ОСОБА_7 , 23 травня 2014 року в робочий час, знаходячись у приміщенні управління соціального захисту населення Рахівської районної адміністрації, що за адресою: м. Рахів вул. Вербник, 2, Закарпатської області, діючи умисно, з метою отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям, маючи на меті незаконне збагачення, повторно підробила офіційний документ, не вказавши в графі № 2 «Члени сім'ї або зареєстровані у житловому приміщенні/будинку особи, члени сімей, що проживають окремо», Розділу II декларації доходів громадян, бланк якої затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики № 204 від 22.07.2003, про те що в період з січня 2014 року по жовтень 2015 року проживала та вела спільне господарство разом із батьком своїх дітей ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ..

Крім того, ОСОБА_7 , продовжуючи свої злочинні дії, 02 вересня 2014 року в робочий час, знаходячись у приміщенні управління соціального захисту населення Рахівської райдержадміністрації, що за адресою: м. Рахів, вул. Вербник, 2, Закарпатської області, діючи умисно, з метою отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям, маючи на меті незаконне збагачення, повторно внесла неправдиві відомості в офіційний документ - заяву від 02 вересня 2014 року «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», бланк якої затверджено наказом Міністерства соціальної політики № 96 від 22.02.2012, поставивши у графі № 5 «Державна соціальна допомога на дітей одиноким матерям» відмітку, та приховавши інформацію про те, що в період з січня 2014 року по жовтень 2015 року проживала та вела спільне господарство разом із батьком своїх дітей ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ..

Окрім цього, ОСОБА_7 , 02 вересня 2014 року в робочий час, знаходячись у приміщенні управління соціального захисту населення Рахівської райдержадміністрації, що за адресою: м. Рахів, вул. Вербник, 2, Закарпатської області, діючи умисно, з метою отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям, маючи на меті незаконне збагачення, повторно підробила офіційний документ, не вказавши в графі № 2 «Члени сім'ї або зареєстровані у житловому приміщенні/будинку особи, члени сімей, що проживають окремо», Розділу II декларації доходів громадян, бланк якої затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики № 204 від 22.07.2003, про те що у період з січня 2014 року по жовтень 2015 року проживала та вела спільне господарство разом із батьком своїх дітей ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ..

Крім того, ОСОБА_7 , продовжуючи свої злочинні дії, 02 березня 2015 року в робочий час, знаходячись у приміщенні управління соціального захисту населення Рахівської райдержадміністрації, що за адресою: м. Рахів, вул. Вербник, 2, Закарпатської області, діючи умисно, з метою отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям, маючи на меті незаконне збагачення, повторно внесла неправдиві відомості в офіційний документ - заяву від 02 березня 2015 року «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», бланк якої затверджено наказом Міністерства соціальної політики № 96 від 22.02.2012, поставивши у графі № 5 «Державна соціальна допомога на дітей одиноким матерям» відмітку, та приховавши інформацію про те, що в період з січня 2014 року по жовтень 2015 року проживала та вела спільне господарство разом із батьком своїх дітей ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ..

Окрім цього, ОСОБА_7 , 02 березня 2015 року в робочий час, знаходячись у приміщенні управління соціального захисту населення Рахівської райдержадміністрації, що за адресою: м. Рахів, вул. Вербник, 2, Закарпатської області, діючи умисно, з метою отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям, маючи на меті незаконне збагачення, повторно підробила офіційний документ, не вказавши в графі № 2 «Члени сім'ї або зареєстровані у житловому приміщенні/будинку особи, члени сімей, що проживають окремо», Розділу II декларації доходів громадян, бланк якої затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики № 204 від 22.07.2003, про те що у період з січня 2014 року по жовтень 2015 року проживала та вела спільне господарство разом із батьком своїх дітей ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ..

Крім того, ОСОБА_7 , продовжуючи свої злочинні дії, 23 травня 2014 року в робочий час, знаходячись у приміщенні управління соціального захисту населення Рахівської районної адміністрації, що за адресою: м. Рахів вул. Вербник, 2, Закарпатської області, діючи умисно, з метою отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям, подала до управління соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації, завідомо підроблені заяву від 23 травня 2014 року «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», бланк якої затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 96 від 22 лютого 2012 року та декларацію про доходи від 23 травня 2014 року, які містили завідомо неправдиві дані про те, що проживає та виховує своїх дітей сама, тоді як на справді в період з січня 2014 року по жовтень 2015 року проживала та вела спільне господарство разом із батьком своїх дітей ОСОБА_9 , з яким не перебувала у зареєстрованому шлюбі.

Крім того, ОСОБА_7 , продовжуючи свої злочинні дії, 02 вересня 2014 року в робочий час, знаходячись у приміщенні управління соціального захисту населення Рахівської райдержадміністрації, що за адресою: м. Рахів, вул. Вербник, 2, Закарпатської області, діючи умисно, з метою отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, подала до управління соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації, завідомо підроблені заяву від 02 вересня 2014 року «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», бланк якої затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 96 від 22 лютого 2012 року та декларацію про доходи від 02 вересня 2014 року, які містили завідомо неправдиві дані про те, що проживає та виховує своїх дітей сама, тоді як на справді в період з січня 2014 року по жовтень 2015 року проживала та вела спільне господарство разом із батьком своїх дітей ОСОБА_9 , з яким не перебувала у зареєстрованому шлюбі.

Внаслідок незаконних дій ОСОБА_7 незаконно отримала державні кошти на загальну суму 10 871, 28 (десять тисяч вісімсот сімдесят одну гривню двадцять вісім копійок) як соціальну допомогу одиноким матерям, спричинивши державі, в особі районного управління соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації матеріальні збитки на вказану суму.

В апеляційній скарзі, не оспорюючи фактичні обставини кримінального провадження, доведеність вини та кваліфікацію дій ОСОБА_7 за ч. ч. 1, 2 ст. 190 та ч. ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України, а також вирок у частині визнання ОСОБА_7 винною та призначення їй покарання у виді штрафу за ч. 2 ст. 190 КК України із застосуванням щодо неї ЗУ «Про амністію у 2016 році», заступник прокурора Закарпатської області вказує на те, що вирок є незаконним через істотне порушення вимог кримінального процесуального закону та неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність в частині звільнення ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 190 та ч. ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України. Посилається на те, що, звільняючи обвинувачену ОСОБА_7 , яка в судовому засідання визнала свою вину та щиро розкаялася, від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 190 та ч. ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України на підставі ст. 49 цього Кодексу, та закриваючи кримінальне провадження, суд першої інстанції безпідставно ухвалив обвинувальний вирок, не врахувавши те, що за таких обставин постановляється процесуальне рішення у формі ухвали. Просить вирок у частині звільнення ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 190 та ч. ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України скасувати, постановити ухвалу, якою вважати ОСОБА_7 звільненою від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 190 та ч. ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України на підставі ст. 49 цього Кодексу, а кримінальне провадження закритим.

Заслухавши доповідь судді про суть вироку, повідомлення про те, ким і в якому обсязі він оскаржений, про основні доводи апеляційної скарги, пояснення учасників судового розгляду : прокурора ОСОБА_5 , яка підтримала апеляційну скаргу; перевіривши матеріали кримінального провадження, дослідивши зібрані у кримінальному провадженні докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Кримінальне провадження розглядається за відсутності обвинуваченої ОСОБА_7 , її захисника - адвоката ОСОБА_11 та представника Управління соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації, неявка яких з урахуванням положень ст. 405 КПК України не перешкоджає його розгляду. При цьому, апеляційний суд враховує те, що про час та місце апеляційного розгляду кримінального провадження учасники кримінального провадження повідомлені належним чином, заяв про відкладення судового засідання на інший день та відомостей про поважність причин їх неявки не подавали, а також те, що 16.08.2019 з Управління СЗН Рахівської РДА надійшла заява про розгляд кримінального провадження без їх участі, що в апеляційній скарзі не ставиться питання про погіршення становища обвинуваченої.

Враховуючи те, що висновки суду першої інстанції щодо фактичних обставин кримінального провадження, у тому числі висновки суду про доведеність вини та кваліфікацію дій ОСОБА_7 за ч. ч. 1, 2 ст. 190 та ч. ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України, а також вирок у частині визнання ОСОБА_7 винною та призначення їй покарання у виді штрафу за ч. 2 ст. 190 КК України із застосуванням щодо неї ЗУ «Про амністію у 2016 році», сторонами кримінального провадження не оспорюються, а тому, відповідно до вимог ст. 404 КПК України, апеляційним судом не перевіряються, визнаються належним чином вмотивованими, такими, що узгоджуються з вимогами закону та ґрунтуються на фактичних обставинах справи.

Разом із тим, доводи апеляційної скарги про незаконність вироку у зв'язку з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону та неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність при прийнятті рішення про звільнення ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності за вчинення передбачених ч. 1 ст. 190 та ч. ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України кримінальних правопорушень, заслуговують на увагу з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: два роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі; три роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі; п'ять років - у разі вчинення злочину середньої тяжкості; десять років - у разі вчинення тяжкого злочину; п'ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.

Пунктом 1 частини 2 статті 284 КПК України передбачено, що у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності кримінальне провадження закривається судом.

За змістом ст. 284 КПК України у разі закриття судом провадження, у тому числі й у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності, якщо обвинувачений проти цього не заперечує, - судом постановляється ухвала про закриття кримінального провадження.

Апеляційним судом встановлено, що кримінальні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 190, ч. ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України, відповідно до ст. 12 цього Кодексу відносяться до злочинів невеликої тяжкості та вчинені ОСОБА_7 у 2014-2015 роках, тобто з моменту їх вчинення пройшло більше чотирьох років, і при цьому, в судовому засіданні суду першої інстанції ОСОБА_7 визнала свою вину, щиро розкаялася та подала письмове клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України у зв'язку з закінченням строків давності.

Проте, суд першої інстанції, врахувавши наведені вище факти, ухвалив обвинувальний вирок, яким звільнив обвинувачену ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 190, ч. ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України на підставі ст. 49 цього Кодексу та закрив кримінальне провадження, чим порушив вимоги ст. 284 КПК України щодо необхідності постановлення при закритті кримінального провадження у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності процесуального рішення у формі ухвали.

Зазначене порушення, на переконання апеляційного суду, свідчить про істотне порушення судом першої інстанції вимог кримінального процесуального закону та неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, що в свою чергу, відповідно до ст. ст. 409, 412 КПК України, є підставою для скасування вироку суду першої інстанції щодо ОСОБА_7 у цій частині та постановлення апеляційним судом, відповідно до ст. ст. 407, 417 цього Кодексу ухвали, якою ОСОБА_7 слід вважати звільненою від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 190 та ч. ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України на підставі ст. 49 цього Кодексу, а кримінальне провадження - закритим, що не суперечить вимогам кримінального процесуального закону, у тому числі й таким загальним засадам кримінального провадження як верховенство права та законність, а також не погіршує становище обвинуваченої ОСОБА_7 та не призводить до порушення конституційних прав та свобод осіб у кримінальному провадженні.

За таких обставин, апеляційна скарга прокурора підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 376, 404, 405, 407, 418, 419 КПК України, апеляційний суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу, яку подав заступник прокурора Закарпатської області ОСОБА_6 , задовольнити.

Вирок Рахівського районного суду Закарпатської області від 18 лютого 2019 року в частині звільнення ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 190 та ч. ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України на підставі ст. 49 КК України та закриття кримінального провадження - скасувати.

Вважати ОСОБА_7 звільненою від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 190 та ч. ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України на підставі ст. 49 цього Кодексу, а кримінальне провадження - закритим.

У решті вирок залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і на неї може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду протягом трьох місяців із дня її проголошення.

Судді: