Рішення від 21.08.2019 по справі 360/2815/19

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

21 серпня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2815/19

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Петросян К.Є.,

за участю: секретаря судового засідання Грищенко М.І.,

представника позивача - Куклішина В.Г.,

представника відповідача - Головченка А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Державної екологічної інспекції у Луганській області до Кремінського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,

ВСТАНОВИВ:

03.07.2019 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної екологічної інспекції у Луганській області (далі позивач) до Кремінського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (далі Кремінське ВУ ВКГ або відповідач) про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), в обґрунтування якого зазначено таке.

На підставі статті 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю), затвердженого наказом Державної регуляторної служби України від 15.11.2018 № 152, наказу Державної екологічної інспекції у Луганській області від 07.12.2018 № 360/01-01- 04, у період з 03.01.2019 по 17.01.2019 позивачем проведено плановий захід державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів Кремінським виробничим управлінням водопровідно-каналізаційного господарства, юридична адреса: вулиця Промислова, будинок 2а, місто Кремінна, Луганська область, 92900.

Під час проведення планової перевірки Кремінського ВУ ВКГ виявлені порушення вимог природоохоронного законодавства, в тому числі експлуатація обладнання, пов'язаного з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а саме:

- саморобного твердопаливного котла для опалення будівлі адміністративного корпусу Кремінського ВУ ВКГ за адресою: м. Кремінна вул. Промислова, 2а;

- саморобного твердопаливного котла для опалення будівлі каналізаційної насосної станції Кремінського ВУ ВКГ за адресою: 92900, Луганська обл., м. Кремінна, вул. Титова;

- саморобного твердопаливного котла для опалення будівлі насосної станції «Житлівська» Кремінського ВУ ВКГ за адресою: 92900, Луганська область, м. Кремінна, вул. Паризької Комуни, 51, при відсутності дозволу на викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарних джерел, що є порушенням статті 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

Позивач зазначає, що експлуатуючі вищезазначене обладнання відповідач здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, при цьому не має дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, внаслідок чого у відношенні відповідальної особи Кремінського ВУ ВКГ було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 78 КУпАП та винесена постанова про накладення адміністративного стягнення, у вигляді штрафу у сумі 136 грн, який у встановлений законодавством строк добровільно сплачено.

Крім того, під час проведення планової перевірки встановлено, що Кремінське ВУ ВКГ з 29.06.2017 самовільно здійснює забір підземних вод з бювету (інженерної водозабірної споруди для забезпечення споживачів необробленими (крім знезараження води методом ультрафіолетового опромінення) міжпіаровими напірними (артезіанськими) або безнапірними підземними водами, до складу якої входять свердловина, розподільна колонка та спеціальне приміщення або павільйон), що розташований по проспекту Дружби міста Кремінна, для централізованого питного водопостачання населенню міста, без спеціального дозволу на користування надрами, що є порушенням вимог ст. ст. 16, 17 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення».

За наслідками виявленого порушення вищезазначених вимог природоохоронного законодавства, а саме добування води для централізованого питного водопостачання населенню міста, без спеціального дозволу на користування надрами, у відношенні відповідальної особи Кремінського ВУ ВКГ складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 47 КУпАП та винесена постанова про накладення адміністративного стягнення, у вигляді штрафу у сумі 510 грн, який у встановлений законодавством строк добровільно сплачено.

Таким чином, на підставі виявлених порушень вимог чинного законодавства з боку відповідача, Державна екологічна інспекція у Луганській області просить суд:

1. Застосувати до Кремінського ВУВКГ заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді тимчасової зупинки експлуатації обладнання, пов'язаного з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів, а саме:

- саморобного твердопаливного котла для опалення будівлі адміністративного корпусу Крємінського ВУ ВКГ за адресою: м. Кремінна вул. Промислова, 2а;

- саморобного твердопаливного котла для опалення будівлі каналізаційної насосної станції Крємінського ВУ ВКГ за адресою: 92900, Луганська обл., м. Кремінна, вул. Титова;

- саморобного твердопаливного котла для опалення будівлі насосної станції «Житлівська» Крємінського ВУ ВКГ за адресою: 92900, Луганська область, м. Кремінна, вул. Паризької Комуни, 51, до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

2. Застосувати до Кремінського ВУ ВКГ заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді тимчасової зупинки експлуатації - бювету (інженерна водозабірна споруди для забезпечення споживачів необробленими (крім знезараження води методом ультрафіолетового опромінення) міжшаровими напірними (артезіанськими) або безнапірними підземними водами, до складу якої входять свердловина, розподільна колонка та спеціальне приміщення або павільйон), що розташований по проспекту Дружби, міста Кремінна, Луганської області , і використовується для централізованого питного водопостачання населення міста Кремінна, до отримання спеціального дозволу на користування надрами, передбаченого статтями 16 та 17 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення».

Ухвалою суду від 08.07.2019 відкрито провадження у справі, визначено розгляд справи в порядку загального позовного провадження (а.с.1-3).

Ухвалою суду від 08.08.2019 відмовлено у задоволенні клопотання представника позивача про заміну неналежної сторони та залучення третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору (а.с.100-101).

Ухвалою суду від 08.08.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті (а.с.98-99).

У судовому засіданні представник позивача підтримав позов у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні пред'явленому позову, просив його задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, відповідно до відзиву на адміністративний позов суду пояснив наступне (а.с.48-50).

Згідно із рішенням Кремінської міської ради «Про передачу майна з балансу Кремінського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства на баланс комунального підприємства «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарства» Кремінської міської ради від 24 квітня 20)9 року № 44/4», вирішено надати дозвіл на безоплатну передачу майна з балансу Кремінського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства на баланс комунального підприємства «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарства» Кремінської міської ради згідно з додатком 1.

Відповідно до акта приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів від 03.06.2019 було передано Бювет в районі житлового будинку № 12 на проспекті Дружби , в місті Кремінна, в районі Кремінської міської ради з балансу Кремінського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства на баланс комунального підприємства «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» Кремінської міської ради.

Також актом приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів від 15 серпня 2018 року було передано будівлю н/с 2-го підйому (н/ст Житлівка) з балансу Кремінського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства на баланс комунального підприємства «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» Кремінської міської ради.

Актом приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів від 03 червня 2019 року було передано будівлю КНС з балансу Кремінського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства на баланс комунального підприємства «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» Кремінської міської ради.

Крім того, актом приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів від 03 червня 2019 року було передано будівлю ВУВКГ з балансу Кремінського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства на баланс комунального підприємства «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» Кремінської міської ради.

Враховуючи те, що майно у вигляді Бювету, який розташований по проспекту Дружби , міста Кремінна, Луганської області та саморобні твердопаливні котли: для опалення будівлі адміністративного корпусу Кремінського ВУ ВКГ за адресою: м. Кремінна вул. Промислова, 2а; для опалення будівлі каналізаційної насосної станції Кремінського ВУ ВКГ за адресою: 92900, Луганська обл., м. Кремінна, вул. Титова; для опалення будівлі насосної станції «Житлівська» Кремінського ВУ ВКГ за адресою: 92900, Луганська область, м. Кремінна, вул. Паризької Комуни, 51, знаходяться на балансі іншого юридичної особи, застосувати до Кремінського ВУ ВКГ заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю), на думку відповідача, неможливо.

Крім того, відповідно до розпорядження Кремінського міського голови від 03 червня 2019 року № 03-01/73 було вирішено припинити діяльність з 03 червня 2019 року Кремінському ВУ ВКГ та розпочато виробничу діяльність з 03 червня 2019 року КП «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство».

На підставі викладеного просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог Державної екологічної інспекції у Луганській області.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-74 КАС України, суд прийшов до такого.

Судом встановлено, що Кремінське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства зареєстровано в якості юридичної особи, код ЄДРПОУ 20160935, місцезнаходження: Луганська область, Кремінський район, м.Кремінна, вул.Дзержинського, буд. 2 «А». Основним видом діяльності підприємства є 36.00 Забір, очищення та постачання води, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.88-91).

На підставі статті 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю), затвердженого наказом Державної регуляторної служби України від 15.11.2018 № 152, наказу Державної екологічної інспекції у Луганській області від 07.12.2018 № 360/01-01- 04, інспекторам з охорони навколишнього природного середовища видано направлення на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів Кремінським ВУ ВКГ за адресою: Луганська область, м.Кремінна, вул.Промислова, 2 А (а.с.13).

За результатами перевірки відносно відповідача складено акт проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів від 17.01.2019 № 10, копія якого отримана керівником Кремінського ВУ ВКГ Макарчук Д.П. (а.с.14-32).

Одночасно позивачем відносно відповідача складено припис щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства від 17.01.2019 № 10, який також отримано керівником Кремінського ВУ ВКГ (а.с.33-35).

Актом планової перевірки Кремінського ВУ ВКГ виявлені порушення вимог природоохоронного законодавства, в тому числі експлуатація обладнання, пов'язаного з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, а саме:

- саморобного твердопаливного котла для опалення будівлі адміністративного корпусу Кремінського ВУ ВКГ за адресою: м. Кремінна вул. Промислова, 2а;

- саморобного твердопаливного котла для опалення будівлі каналізаційної насосної станції Кремінського ВУ ВКГ за адресою: 92900, Луганська обл., м. Кремінна, вул. Титова;

- саморобного твердопаливного котла для опалення будівлі насосної станції «Житлівська» Кремінського ВУ ВКГ за адресою: 92900, Луганська область, м. Кремінна, вул. Паризької Комуни, 51, при відсутності дозволу на викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарних джерел, що є порушенням статті 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

Крім того, перевіркою встановлено, що Кремінське ВУ ВКГ, в порушення вимог ст. ст. 16, 17 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», з 29.06.2017 самовільно здійснює забір підземних вод з бювету (інженерної водозабірної споруди для забезпечення споживачів необробленими (крім знезараження води методом ультрафіолетового опромінення) міжпіаровими напірними (артезіанськими) або безнапірними підземними водами, до складу якої входять свердловина, розподільна колонка та спеціальне приміщення або павільйон), що розташований по проспекту Дружби міста Кремінна, для централізованого питного водопостачання населенню міста, без спеціального дозволу на користування надрами.

За наслідками виявлених порушень відносно відповідача було складено протоколи про адміністративне правопорушення та винесено постанови про накладення адміністративного стягнення, у вигляді штрафу, які у встановлений законодавством строк добровільно сплачено (а.с.36-41).

На підставі вищезазначених порушень вимог чинного законодавства Кремінського ВУ ВКГ, Державна екологічна інспекція у Луганській області вважає наявними підстави для застосування до Кремінського ВУВКГ заходів реагування у сфері державного нагляду у вигляді тимчасової зупинки експлуатації обладнання, пов'язаного з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів та тимчасової зупинки експлуатації - бювету.

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Повноваження Державної екологічної інспекції у спірних правовідносинах регулюються, зокрема, Водним кодексом України, Кодексом України про надра, Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Відповідно до статті 61 Кодексу України про надра державний контроль за використанням і охороною надр у межах своєї компетенції здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Державна екологічна інспекція у Луганській області здійснює свої повноваження відповідно до статті 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Положення про Державну екологічну інспекцію у Луганській області, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 28 вересня 2017 року № 652.

До повноважень Державної екологічної інспекції у Луганській області віднесено здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог природоохоронного законодавства, зокрема: законодавства про екологічну безпеку, про охорону і раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів, щодо наявності та додержання умов дозволів.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі Закон № 877).

Відповідно до статті 1 Закону № 877 заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.

Державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом (частина перша статті 4 Закону № 877).

Згідно із частиною четвертою статті 5 Закону № 877 органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу.

Частинами першою та другою статті 7 Закону № 877 передбачено, що для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові і засвідчується печаткою.

За результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт (частина шоста статті 7 Закону №877).

Частиною сьомою статті 7 Закону № 877 визначено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку (частина восьма статті 7 Закону № 877).

Отже, з аналізу наведених норм чинного законодавства вбачається, що позивач наділений повноваженнями щодо проведення планової перевірки за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання про проведення планового заходу. Для здійснення планового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, на підставі якого оформляється направлення на проведення заходу державного нагляду (контролю).

Як вбачається з пункту 2.1 Статуту позивача, копія якого перебуває в матеріалах справи, Кремінське ВУ ВКГ є комунальним підприємством, заснованим на власності міської ради ( територіальної громади) та діє у відповідності із Господарським та Цивільним Кодексами України, іншими законодавчими актами та даним статутом.

Згідно із пунктом 4.1 Статуту підприємство є юридичною особою з дня її державної реєстрації, має відокремлене майно, яке враховується на самостійному балансі, поточні, розрахункові, валютні та інші рахунки в банках, печатку та штамп із своїм найменуванням, товарний знак та фірмову марку (символіку), а також інші притаманні юридичній особі реквізити, які необхідні для здійснення господарської діяльності.

Підприємство здійснює свою діяльність згідно діючого законодавства України, рішень Кремінської міської ради та цього статуту ( пункт 4.2 Статуту).

Відповідно до пункту 5.1 Статуту майно підприємства складають основні й оборотні кошти, а також цінності, вартість відображається в самостійному балансі підприємства (а.с.64-70).

Разом з тим, матеріалами справи підтверджується, що на підставі рішення Кремінської міської ради від 24.04.2019 № 44/4 надано дозвіл на безоплатну передачу майна з балансу Кремінського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства на баланс комунального підприємства «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» Кремінської міської ради згідно з додатком 1 (а.с.51-59).

В свою чергу, комунальне підприємство «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» Кремінської міської ради є юридичною особою, код ЄДРПОУ 41923738, місцезнаходження: Луганська область, Кремінський район, м.Кремінна, вул.Промислова, буд. 2А (а.с.92-94).

КП «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» не є правонаступником Кремінського ВУ ВКГ, що підтверджується довідкою Кремінської міської ради від 16.08.2019 № 03-06-02/1932 (а.с.108).

Розпорядження Кремінського міського голови від 03 червня 2019 року № 03-01/73 припинено діяльність з 03 червня 2019 року Кремінському ВУ ВКГ та розпочато виробничу діяльність з 03 червня 2019 року КП «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство».

Відповідно до акта приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів від 03.06.2019 вбачається, що Бювет в районі житлового житлового будинку № 12 на проспекті Дружби, в місті Кремінна, в районі Кремінської міської ради передано з балансу Кремінського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства на баланс комунального підприємства «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» Кремінської міської ради (а.с.60).

Також актом приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів від 15 серпня 2018 року передано будівлю н/с 2-го підйому (н/ст Житлівка) з балансу Кремінського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства на баланс комунального підприємства «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» Кремінської міської ради (а.с.61).

Актом приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів від 03 червня 2019 року передано будівлю КНС з балансу Кремінського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства на баланс комунального підприємства «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» Кремінської міської ради (а.с.62).

Крім того, актом приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів від 03 червня 2019 року передано будівлю ВУВКГ з балансу Кремінського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства на баланс комунального підприємства «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» Кремінської міської ради (а.с.63).

Таким чином, майно, яке належало відповідачу і перевірялось позивачем на предмет дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, а саме: Бювет, який розташований по проспекту Дружби, міста Кремінна, Луганської області, а також саморобні твердопаливні котли: для опалення будівлі адміністративного корпусу Кремінського ВУ ВКГ за адресою: м. Кремінна вул. Промислова, 2а; для опалення будівлі каналізаційної насосної станції Кремінського ВУ ВКГ за адресою: 92900, Луганська обл., м. Кремінна, вул. Титова; для опалення будівлі насосної станції «Житлівська» Кремінського ВУ ВКГ за адресою: 92900, Луганська область, м. Кремінна, вул. Паризької Комуни, 51, на час розгляду справи знаходяться на балансі іншого юридичної особи, яке не є правонаступником прав та обов'язків відповідача.

Факт не знаходження на балансі Кремінського ВУ ВКГ вищенаведених основних засобів підтверджується також балансом Кремінського ВУ ВКГ на 30 червня 2019 року (а.с.122-123).

Отже, відповідачем на час розгляду справи не здійснюється експлуатація обладнання, пов'язаного з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а також не здійснюється експлуатація бювету для централізованого питного водопостачання населення міста Кремінна, внаслідок передачі зазначеного майна на баланс іншої юридичної особи, що в свою чергу виключає можливість застосування судом заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом тимчасової зупинки даного обладнання та бювету.

При цьому суд звертає увагу, що перевірка позивачем Кремінського ВУ ВКГ проводилась у період з 03.01.2019 по 17.01.2019 щодо дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища виключно Кремінського ВУ ВКГ. КП «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство» Кремінської міської ради, на балансі якого наразі знаходиться майно, не було об'єктом перевірки позивача.

У відповідності до вимог частини першої статті 8 Закону № 877 орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право, зокрема, вимагати від суб'єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог законодавства; надавати (надсилати) суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків.

Відповідно до матеріалів справи акт перевірки складено позивачем 17.01.2019, цього ж дня Державною екологічною інспекцією у Луганській області було складено відносно відповідача припис щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства, до суду із позовом позивач звернувся 03.07.2019.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга статті 77 КАС України).

Позивачем не надано до матеріалів справи жодного доказу на підтвердження факту здійснення ним будь-яких заходів щодо перевірки стану виконання припису відповідачем.

За наведених обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної екологічної інспекції у Луганській області є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зазначає, що відповідно до вимог статті 139 КАС України витрати суб'єкта владних повноважень на сплату судового збору відносяться на рахунок суб'єкта владних повноважень, яким у спірних правовідносинах є Державна екологічна інспекція у Луганській області.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 132, 139, 205, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог Державної екологічної інспекції у Луганській області до Кремінського виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення суду складено та підписано 27 серпня 2019 року.

Суддя К.Є. Петросян