Справа №718/2340/19
Провадження №1-в/718/50/19
23.08.2019 року м.Кіцмань
Кіцманський районний суд Чернівецької області
у складі: головуючого - судді ОСОБА_1
секретаря - ОСОБА_2
розглянувши справу за поданням Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Млинки Хотинського району Чернівецької області, мешканця АДРЕСА_1 , -
Кіцманський ВП ГУНП звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 з тих підстав, що він, будучи раніше судимим: Хотинським районним судом 09.08.2010р. за ст. 185 ч. 1 КК України; Хотинським районним судом 26.12.2011р. за ст. 185 ч.3 КК України; Хотинським районним судом 13.07.2012р. за ст. 185 ч. 2 КК України; Хотинським районним судом 04.12.2015р. за ст.395 КК України; Хотинським районним судом 21.03.2017р. за ст.395 КК України; неодноразово притягувалася до адміністративної відповідальності: 16.02.2019р. за ч.1 ст.178 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу 17грн.; 26.03.2019р. за ч.2 ст. 178КУпАПз накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу 51грн. Також, на ОСОБА_3 надходила скарга про вчинення суперечки із . ОСОБА_4 , яка була отримана та зареєстрована в журналі ЄО Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області за №1241 від 24.03.2019 року. Після притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 16.02.2019р. та 26.03.2019р. письмово попереджався про необхідність припинення антигромадського способу життя, однак необхідних для себе висновків не зробив, а продовжував зловживати спиртними напоями та порушувати громадський порядок. По місцю проживання згідно довідки-характеристики Давидівського старостинського округу ОСОБА_3 характеризується посередньо, відомості про місце працевлаштування відсутні, не одружений, надходили скарги та нарікання від жителів с. Давидівці Кіцманського району.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Згідно ст.2 цього Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Статтею 3 вказаного Закону визначено коло осіб щодо яких встановлюється адміністративний нагляд, це зокрема, особи: б) засуджені до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; в) засуджені до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно вимог ст. 6 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону терміном від одного до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Встановлено, що ОСОБА_3 був засуджений:
- вироком Хотинського районного суду Чернівецької області від 09.08.2010р. за ч.1 ст.185 КК України до покарання у виді штрафу у розмірі 850грн.;
- вироком Хотинського районного суду Чернівецької області від 26.12.2011р. за ч.3 ст.185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на три роки з випробувальним строком два роки;
- вироком Хотинського районного суду Чернівецької області від 13.07.2012р. за ч.2 ст.185, ст.71 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на три роки шість місяців; звільненого 12.06.2014р. на підставі постанови Шевченківського районного суду м.Чернівці від 05.06.2014р. на підставі ст.2 Закону України «Про амністію»;
- вироком Хотинського районного суду Чернівецької області від 04.12.2015р. за ст.395 КК України до покарання у виді арешту строком на три місяці;
- вироком Хотинського районного суду Чернівецької області від 21.03.2017р. за ст.395 КК України до покарання у виді арешту строком на два місяці.
ОСОБА_3 притягався до адміністративної відповідальності: 16.02.2019р. за ч.1 ст.178 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу 17грн.; 26.03.2019р. за ч.2 ст. 178КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу 51грн., а після притягнення до адміністративної відповідальності письмово попереджався про необхідність припинення антигромадського способу життя.
Відповідальність за ст.178 КУпАП передбачена за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.
Разом з тим, судом не встановлено такої систематичності порушення громадського порядку і прав інших громадян та вчинення інших правопорушень, які б беззаперечно надавали підстави для встановлення адміністративного нагляду.
У ч.2 ст.2 Закону України «Про застосування амністії в Україні» зазначено, що Закон про амністію не може передбачати заміну одного покарання іншим чи зняття судимості стосовно осіб, які звільняються від відбування покарання, крім випадків індивідуальної амністії.
В даному випадку не йдеться про зняття судимості.
Відповідно до ст.74 КК України звільнення засудженого від покарання або подальшого його відбування, заміна більш м'яким, а також пом'якшення призначеного покарання, крім звільнення від покарання або пом'якшення покарання на підставі закону України про амністію чи акта про помилування, може застосовуватися тільки судом у випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідно ст.85 КК України на підставі закону про амністію або акта про помилування засуджений може бути повністю або частково звільнений від основного і додаткового покарань.
Як передбачено статтею 86 КК України, амністія оголошується законом України стосовно певної категорії осіб. Законом про амністію особи, визнані винними у вчиненні злочину обвинувальним вироком суду, або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб не набрали законної сили, можуть бути повністю або частково звільнені від відбування покарання.
Відповідно до ч.3 ст.88 КК України особи, засуджені за вироком суду без призначення покарання або із звільненням від покарання чи такі, що відбули покарання за діяння, злочинність і караність якого усунута законом, визнаються такими, що не мають судимості.
Згідно п.5 ч.1 ст.89 КК України, такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до основного покарання у виді арешту, якщо вони протягом року з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.
Враховуючи вищенаведене, ОСОБА_3 в силу ст.89 КК України є не судимим, а тому суд приходить до висновку про відмову у задоволенні подання.
На підставі ст. ст. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
У задоволенні подання Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Млинки Хотинського району Чернівецької області, мешканця АДРЕСА_1 , - відмовити.
На постанову може бути подана апеляція протягом семи днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду.
Суддя: