Справа №718/2308/19
Провадження №3/718/686/19
22.08.2019 року м.Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мізюк В.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 продавця в магазині «Продуктовий» в с. Користувата, громадянки України, за ст. 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відносно ОСОБА_1 20.07.2019 року складено протокол серії АПР18 №090769 про адміністративне правопорушення за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-10 КУпАП.
За змістом протоколу ОСОБА_1 20.07.2019 року о 15 год. 40 хв. яка працює продавцем магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в с. Користувача по АДРЕСА_2 , на стіні магазину допустила здійснення передвиборчої агітації, друкованих агітаційних матеріалів із надписом: « ОСОБА_2 », поза строками встановленими законом, чим вчинила правопорушення передбачене ст.. 212-10 КУпАП
ОСОБА_1 через канцелярію суду подала письмову заяву, в якій свою вину у вчиненні правопорушення не визнала. Вказала, що агітаційні матеріали не розміщувала, агітацію не проводила, вважає, що в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення у зв'язку з чим просила справу закрити.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно дост. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна чи необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за ст. 212-10 КУпАП настає у разі здійснення передвиборної агітації особою, участь якої у передвиборній агітації заборонена законом, проведення передвиборної агітації поза строками, встановленими законом чи в місцях, що заборонені законом, здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації, крім випадків, передбачених статями 212-9, 212-13 та 212-14 цього Кодексу, а так само агітація в день проведення референдуму.
Згідно зіст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні.
Найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення є протокол про здійснення адміністративного правопорушення. Він є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності.
На підставі протоколу про адміністративне правопорушення встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належне оформлення протоколу впливає на правильність вирішення справи і забезпечення прав учасників правовідносин.
Разом з тим працівниками Кіцманського ВП при складанні протоколу не встановлено та не додано до матеріалів справи доказів того, що ОСОБА_1 своїми діями проводила передвиборчу агітацію.
За правилами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, в тому числі, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно зіст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Пунктом 1 ч. 1ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За умов відсутності належних і допустимих доказів порушення ОСОБА_1 обмежень щодо ведення передвиборної агітації провадження у справі підлягає закриттю за відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-10 КУпАП.
Керуючись ст.ст., 7, 9, 245, 247, 251, 280, 284 КУпАП,
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 212-10 КУпАП провадженням закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд.
Суддя: Мізюк В.М.