Справа № 485/1230/19
Провадження №3/485/326/19
23 серпня 2019 року суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області Квєтка І.А., секретар судового засідання Забаровська С.А., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , прокурора Снігурівського відділу Баштанської місцевої прокуратури Миколаївської області Грицюка О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Знам"янка Єланецького району Миколаївської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживає у АДРЕСА_2 , працюючого ТОВ "БУ-7" Південиий гірничо-збагачувальний комбінат різноробочим, на момент скоєння правопорушення працював молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" код ЄДРПОУ 08594654, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
встановив:
12.11.2007 року наказом №52 о/с Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_2 . ОСОБА_3 . призначено молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)".
12.10.2018 року наказом №269/ОС Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" від 08.10.2018 року молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 за власним бажанням звільнено з посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)".
У відповідності до Переліку найменувань органів, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженого 10.05.2017 наказом №1519/5 Міністерства юстиції України, Державна установа "Снігурівська виправна колонія (№5)" є державною установою, яка входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України.
Відповідно до п.п. "д" п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, а саме особою рядового складу державної кримінально-виконавчої служби.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені в п. 1 ч.1 ст. 3 цього ж закону (підпункт "д" - особи рядового складу), зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
В порушення абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1 , будучи особою рядового складу державної кримінально-виконавчої служби, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 26 червня 2019 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за минулий рік.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП: несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП складено протокол №232 від 25 липня 2019 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав. Зазначив, що знав про необхідність подання декларації, однак не подав декларацію вчасно з власної необачності.
Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення, строк накладення якого, на його думку, не сплив.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується:
наказом начальника управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Миколаївській області Гончаренко О.В. від 12 листопада 2007 року №52 о/с "По особовому складу" про призначення новоприйнятого ОСОБА_1 молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки Снігурівської виправної колонії (№5), присвоївши спеціальне звання "молодший сержант внутрішньої служби" (а.с.19);
наказом в.о. начальника Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" Король В.М. від 08 жовтня 2018 року №269/ОС про звільнення у запас ЗС України за п.7 ст.77 Закону України "Про національну поліцію" (за власним бажанням) прапорщика внутрішньої служби ОСОБА_1 , молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" 12 жовтня 2018 року, підстава рапорт ОСОБА_1 (а.с.20-21);
розпискою ОСОБА_1 про ознайомлення-попередження з вимогами Закону України "Про запобігання корупції" (а.с.22);
витягом з єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого ОСОБА_1 подав декларацію (після звільнення) 26 червня 2019 року (а.с.8);
скріншотом результатів пошуку на веб-сайті Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України від 01.07.2019р., згідно якого початок строку дії електронного цифрофрового підпису ОСОБА_1 25.06.2019 року, завершення строку дії 25.06.2021 року (а.с.9);
рапортом ст. о/у в ОВС УЗЕ в Миколаївській області ДЗЕ Національної поліції України Кушніренко А. про факт виявлення правопорушення, датований 01.07.2019 року (а.с.10);
переліком найменувань органів, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України 10.05.2017 №1519/5 (а.с.16-17).
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП встановлено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв"язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Відповідно до інформації керівника Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації ОСОБА_4 про стан функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (далі ІТС Реєстр), починаючи з 04.03.2019 у окремих користувачів при роботі з ІТС Реєстр спостерігались помилки, які в повній мірі були усунуті адміністратором ІТС Реєстр ДП "УСС" 06.03.2019 о 14.40.Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТС Реєстр у період з 01.01.2019 по 01.05.2019 не зафіксовано (а.с.28).
Таким чином, поважних причин неподання ОСОБА_1 декларації після звільнення не встановлено.
Ураховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Під час накладення стягнення, як то передбачено ст.33 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан за працевлаштування.
Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність не встановлено.
З метою виховання та запобігання вчиненню ОСОБА_1 нових правопорушень, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу мінімальним розміром передбаченим санкцією зазначеної статті.
Оскільки правопорушення ОСОБА_1 вчинено 01.04.2019 року, декларацію ОСОБА_1 подав лише 26.06.2019 р., що було виявлено згідно рапору ст.о/у в ОВС УЗЕ в Миколаївській області А.Кушніренко 01.07.2019 року, то строк накладення адміністративного стягнення, визначений ст.38 КУпАП не сплив.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір.
Керуючись ст.ст. 280, 283-284 КУпАП, суд
постановив:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят грн. 00 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України) судовий збір у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів до Миколаївського апеляційного суду через Снігурівський районний суд Миколаївської області з дня її винесення.
Суддя