23.08.2019 Справа № 469/597/19
№ 3/469/199/19
21 серпня 2019 року смт.Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О.,
за участі секретаря судового засідання Потриваєвої М.А.,
прокурора Беднарського В.Є.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця і жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, працездатного, на утриманні 2 непрацездатних осіб, депутата Березанської районної ради Березанського району Миколаївської області,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
встановила:
Відповідно до протоколу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення №161 від 10 червня 2019 року, ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме за те, що він як депутат Березанської районної ради Миколаївської області відповідно до вимог підп. «б» п.1 ч.1 ст.3, ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, проте несвоєчасно без поважних причин подав вказану декларацію 07 травня 2019 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість визнав, разом з тим, пояснив, що причиною несвоєчасного подання декларації була необхідність догляду за хворою матір"ю, як часто перебуває на стаціонарному лікуванні, а також постійне зайняття благодійністю, що позбавляє його вільного часу.
Прокурор у судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення та просив застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальних розмірах.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, перевіривши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю з таких підстав.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Зі змісту складеного протоколу випливає, що ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов"язаний з"ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з"ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями статей 251 та 252 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об"єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Березанської районної ради Миколаївської області № 1 від 27 листопада 2015 року визнано повноваження ОСОБА_1 як депутата вказаної ради, та він попереджений про обов'язок щорічно до 1 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; у січні та лютому 2018 року ОСОБА_1 брав участь у проведенні сесій районної ради (а.с.10-17)
Тобто ОСОБА_1 у зв'язку з набуттям повноважень депутата районної ради відноситься до осіб, на яких поширюється Закон України "Про запобігання корупції" (підп. «б» п.1 ч.1 ст.3).
Частиною першою статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Разом з тим, вказана декларація подана ОСОБА_1 07 травня 2019 року, що підтверджено скріншотом з сайту Єдиного державного реєстру декларацій. (а.с.8), тобто з порушенням строку, встановленого законом.
Відповідно до частини третьої статті 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
У діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто порушення вимог фінансового контролю - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, є щире розкаяння ОСОБА_1 , наявність на його утриманні 1 неповнолітньої дитини та матері-пенсіонерки, яка тривалий час хворіє, що підтверджено медичними документами, вчинення правопорушення вперше.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, в судовому засіданні не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та щире розкаяння, наявність декількох обставин, що пом"якшують адміністративну вілдповідальність, відсутність будь-яких наслідків порушення вимог фінансового контролю, що свідчить про те, що порушення не представляє значної суспільної небезпеки, вважаю за можливе на підставі ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 252,280,283, 284 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП закрити у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення.
Оголосити ОСОБА_1 усне зауваження про недопустимість вказаних порушень закону.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Березанський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження та підлягає виконанню протягом трьох місяців з дня набрання законної сили.
Дата виготовлення повного тексту постанови 23 серпня 2019 року.
Суддя: