Постанова від 21.08.2019 по справі 539/3177/19

Справа № 539/3177/19

Провадження № 3/539/811/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2019 року Лубенський міськрайонний суд

Полтавської області

В складі: головуючого судді - Гудкова С.В.,

з участю секретаря - Яценко Л.І.,

прокурора - Савинського С.Г.,

розглянувши матеріали Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та мешканки АДРЕСА_1 , працюючої у відділі житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури виконкому Засульської сільської ради, ІПН НОМЕР_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, відповідно до наказу начальника відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури виконкому Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області №02-к від 27.03.2017 року «Про прийняття на посаду головного спеціаліста -бухгалтера ОСОБА_1 », на посаду головного спеціаліста -бухгалтера відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури виконкому Засульської сільської ради по строковому трудовому договору з 27.03.2017 року прийнято ОСОБА_1 .

Відповідно до наказу начальника відділу ЖКГ, благоустрою, охорони і навколишнього природного середовища та інфраструктури виконкому Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області №08-к від 15.05.2017 року «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста -бухгалтера відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури виконкому Засульської сільської ради 15.05.2017 року у зв'язку із закінченням терміну дії строкового трудового договору.

Відповідно до розпорядження сільського голови Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області №166 від 16.05.2017 року «Про призначення на посаду ОСОБА_1 » на посаду головного спеціаліста - бухгалтера відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури виконкому Засульської сільської ради з 16.05.2017 року призначено ОСОБА_1 .

16.05.2017 року ОСОБА_1 прийняла Присягу посадової особи місцевого самоврядування.

Відповідно до наказу начальника відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури виконкому Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області №09-к від 16.05.2017 року «Про призначення на посаду головного спеціаліста -бухгалтера ОСОБА_1 », на посаду головного спеціаліста -бухгалтера відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури виконкому Засульської сільської ради з 16.05.2017 року прийнято ОСОБА_1 .

Відповідно до розпорядження сільського голови Засульської сільської ради Лубенського району №95-к від 17.04.2018 року «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 звільнити з посади головного спеціаліста - бухгалтера відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища, відповідно до п. 1 ст. 36 КЗпП України.

Відповідно до наказу начальника відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури виконкому Засульської сільської ради №12-к від 18.04.2018 року «Про звільнення ОСОБА_1 » , останню звільнено з посади головного спеціаліста-бухгалтера відділу ЖКГ з 28.04.2018 року.

Таким чином, на підставі п.п. «в» п.1 ч.І ст.З Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

Підпунктом «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. №1700-УІІ посадові особи місцевого самоврядування визначені суб'єктами декларування.

Пунктом 2 частини 2 статті 45 цього ж Закону, суб'єкти декларування, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Таким чином, ОСОБА_1 , звільнившись в 2018 році з посади головного спеціаліста-бухгалтера відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури виконкому Засульської сільської ради, була зобов'язана подати електронну декларацію суб'єкта декларування, що припинив діяльність пов'язану із виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) до 1 квітня 2019 року.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень, має право приймати, з питань що належать до його компетенції, обов'язкові до виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 статті 12 зазначеного вище Закону передбачено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

16.02.2017 року Департаментом захисту економіки Національної поліції України відповідно до ч.2 ст.49 Закону України "Про запобігання корупції" за вих. № 1955/39/04-2017 направлено запит до Національного агентства з питань запобігання корупції чи співпадає фактична дата подання суб'єктами декларування документів до Реєстру.

03.03.2017 року з Національного агентства з питань запобігання корупції на адресу ДЗЕ Національної поліції України надійшла відповідь від 02.03.2017 № 93-05/4886 на вищезазначений запит, в якому повідомляється, що дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Відповідно до ч.І ст.4 Закону України "Про запобігання корупції" Національне агентства з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування (за текстом - Реєстр), декларація (після звільнення) ОСОБА_1 зареєстрована в Реєстрі лише 09.04.2019 року о 16 год. 26 хв. (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції - https://public.nazk.gov.ua/declaration/10ddb032-b587-4a8d-alf3-bee4ab6842el.)

Разом з тим, згідно листа Державного Підприємства «Українські спеціальні системи» від 08.05.2019 № 07-1000, обмеження ДОСТУПУ ДО Реєстру було зафіксовано лише у період з 04.03.2019 року по 14:40 год. 06.03.2019 року, в інший час реєстр функціонував у штатному режимі.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно пункту 10 розділу II порядку формування, ведення та оприлюднення інформації Єдиного державного реєстру декларацій уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №3, після отриманого повідомлення суб'єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа.

Згідно пояснення ОСОБА_1 остання повідомила, що з 27.03.2017 по

року працювала на посаді головного спеціаліста-бухгалтера відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури виконкому Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області. За цей час вона подала декілька декларацій та була обізнана та проінформована про необхідність подачі електронних декларацій, їх види та випадки в яких їх необхідно подавати. В день звільнення вона подала декларацію перед звільненням та знала що наступного року до 30.03.2019 повинна подати декларацію після звільнення, але забула про неї та подала декларацію після звільнення лише 09.04.2019 року.

16.05.2017 року ОСОБА_1 підписала Попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про боротьбу з корупцією», щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби.

Крім цього, ОСОБА_1 ознайомилась із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» зокрема ст. 45 щодо обов'язків посадових осіб подавати електронні декларації, про що вона 13.03.2018 року підписала Лист ознайомлення, поставила свій особистий підпис та власноручно написала «ознайомлена».

В Засульській сільській раді Лубенського району Полтавської області проводилась постійна робота направлена на протидію, запобігання корупції та роз'яснення посадовим особам і депутатам .сільської ради вимог чинного антикорупційного законодавства, що підтверджується Наказом начальника відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури виконкому Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області №47 від 22.10.2018 року «Про затвердження Плану заходів щодо запобігання і протидії корупції на 2018 рік» та вищевказаним Планом.

ОСОБА_1 30.03.2017, 09.05.2017 та 28.04.2018 року подавала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічні декларації за 2016 та 2017 роки, кандидата на посаду та перед звільненням, тобто їй були достовірно відомі зобов'язання та обмеження, в тому числі відповідальність за порушення фінансового контролю, встановлені Законом України "Про запобігання корупції", а також вона мала навички користування електронним цифровим підписом та Реєстром.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 у період із 01.01.2019 до 01.04.2019, не мала поважних причин для не своєчасного подання на сайт НАЗК декларації суб'єкта декларування, що припинив діяльність пов'язану із виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення).

Таким чином, ОСОБА_1 , звільнившись в 2018 році з посади головного спеціаліста-бухгалтера відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури виконкому Засульської сільської, ради Лубенського району, Полтавської області, являючись, згідно п.п. «в» п.1 ч.І ст.З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог статті 45 вказаного Закону, підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, зареєстрованого Міністерством юстиції України від 17.07.2016 за № 959/29089, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну декларування (до 01.04.2019 року), а саме 09.04.2019 року, подала декларацію суб'єкта декларування, що припинив діяльність пов'язану із виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засідання свою вину при викладених обставинах ОСОБА_1 визнала, пояснивши, що порушення допущено ненавмисно.

Статтею 8 КУпАП визначено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

За ч.1 ст. 172-6 КПАП України, передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ст. 7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. ст. 245, 252, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з положеннями ст.280 КУпАП України, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, у числі інших, визначених законом обставин, зобов'язаний з'ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягується до відповідальності, чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

З огляду на вищевказане, оцінюючи докази в їх сукупності, визнавши їх достовірними і достатніми суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні нею правопорушення, передбаченого ч. ст. 172-6 КУпАП встановлена і доведена.

Згідно ч.1 ст. 65 ЗУ "Про запобігання корупції" - за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку

Відповідно ст. 40-1 КУпАП у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, особою на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

В зв'язку з вищенаведеним підлягає стягненню з правопорушника на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить на день розгляду справи 384 гривні 20 копійок.

Керуючись: ст. ст. 1, 3, 28, 65 Закону України «Про запобігання корупції»,

ст. ст.23, 33, 40-1, ч.2 ст.172-7, ст. 245, 251, 252, 280, 283, 284 КУПАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і притягнути до адміністративної відповідальності у виді штрафу в розмірі - 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 384 гривні 20 копійок судового збору на користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження стягувача : вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, ідентифікаційний номер юридичної особи в ЄДР підприємства та організації України (код ЄДРПОУ 26255795), отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783 , банк отримувача: Головне управління Державної служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 «Судовий збір (стягувачем є Державна судова Адміністрація України)».

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга може бути подана до Полтавського апеляційного суду через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області.

Суддя Лубенського

міськрайонного суду С.В.Гудков