328/2074/19
23.08.2019
3/328/586/19
23 серпня 2019 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Новікова Н.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,
за ч.1 ст.130 КУпАП,-
встановила:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 29.07.2019 серії ОБ №061286, 29.07.2019 о 00.30 годині в м. Токмак по вул. Б. Хмельницького керував мопедом Сузукі Sierrа б/н.з. з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з рота, почервоніння очей) від проходження огляду на місці зупинки за допомогою алкотестера «Драгер» та в КУ Токмацькій БЛІЛ ТМР відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, дійшла висновку про повернення справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення з наступних підстав.
Згідно з ч.2 ст.278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», у разі складання протоколу про адміністративне правопорушення без додержання вимог ст.256 КУпАП, правильною є практика повернення судами вмотивованими постановами протоколів про адміністративні правопорушення відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
При вивченні протоколу про адміністративне правопорушення, встановила, що він не відповідає вимогам ст.256 КУпАП.
Вимоги до протоколу про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, визначені ст.256 КУпАП, Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 №1395 (далі - Інструкція №1395), Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 №1376 (далі - Інструкція №1376).
Відповідно до п.1 розділу ІІ Інструкції №1395 протокол про адміністративне правопорушення (додаток 1) складається відповідно до статті 254 КУпАП..
Згідно з п.6 розділу ІІ Інструкції №1376 усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою.
Протокол про адміністративне правопорушення від 15.07.2019 серії ОБ №060154 заповнений нерозбірливим почерком, через що з його змісту неможливо встановити прізвище одного зі свідків (другого у протоколі) та місця проживання свідків, на яких проставлені їх підписи.
Згідно з п.9 розділу ІІ Інструкції №1376 при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема, у графі «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» - документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)).
Відповідно до додатку 1 Інструкції №1395 у графі «особу встановлено» повинні бути обов'язково зазначені серія та номер посвідчення водія або назва, серія та номер документа, що посвідчує особу. Документами, що посвідчують особу є документи, визначені у ч.1 ст.13 Закону України від 20.11.2012 №5492-VI «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», а саме: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну; тимчасове посвідчення громадянина України; посвідчення водія; посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон; посвідка на постійне проживання; посвідка на тимчасове проживання; картка мігранта; посвідчення біженця; проїзний документ біженця; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; проїзний документ особи, якій надано додатковий захист.
У протоколі про адміністративне правопорушення від 29.07.2019 серії ОБ №061286 у графі «особу встановлено» зазначено «база ГУНП», та не зазначений документ, що посвідчує особу.
Вказана обставина під час підготовки справи до розгляду позбавляє суд можливості пересвідчитись, що протокол складений саме щодо ОСОБА_1 .
Оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а не усунення зазначених вище недоліків виключає можливість розгляду справи по суті, протокол про адміністративне правопорушення з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню для доопрацювання.
Керуючись ст.256, 276, 278 КУпАП, суддя, -
постановила:
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП щодо ОСОБА_1 та додані до нього матеріали повернути Токмацькому ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: