Справа № 522/13708/19
Провадження № 3/522/8923/19
20 серпня 2019 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Попревич В.М., за участю прокурора Острик О.В., особи, стосовно якої складено протокол - ОСОБА_1 , розглянувши у судовому засіданні протокол про адміністративне корупційне правопорушення стосовно:
ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Одесі, громадянка України, на момент вчинення правопорушення головний спеціаліст фінансово-економічного відділу управління освіти та науки Одеської місцевої ради, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 . 104, та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 , раніше до адміністративної відповідальності пов'язаної з корупцією не притягалася,
- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
09 серпня 2019 року старшим оперуповноваженим Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Шалапським А.І., складено протокол про вчинення ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Так, згідно з розпорядженням міського голови від 28.02.11 №352/к-01 ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста фінансово-економічного відділу управління освіти та науки Одеської міської ради, та відповідно до п.п. "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції." (далі - Закон) вона є суб'єктом на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до розпорядження міського голови м. Одеси №1190 К від 28.08.2018 року ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста фінансово-економічного відділу управління освіти та науки Одеської міської ради з 04.09.2018 року за згодою сторін на підставі ч. 1 ст. 36 КЗпП України.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
В порушення вказаної статті, ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону припиняючи діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування 04.09.2018 року без поважних причин не подала декларацію за період неохоплений раніше поданими деклараціями, а подала її тільки 10.09.2018 року о 19 годині 53 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до висновку Конституційного Суду України у справі щодо офіційного тлумачення положення ч.1 ст.276 КУпАП від 26.05.2015 року №5-рп/2015 передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. В аспекті цього питання необхідно розуміти, що використане словосполучення «за місцем його вчинення» визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення. Обов'язок подання декларації виникає в осіб саме у зв'язку із зайняттям відповідної посади під час роботи або у зв'язку із звільненням.
Згідно із п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Як вбачається із долучених до протоколу матеріалів, подання керівника Одеської місцевої прокуратури №3 Хімченка О.С.від 16.04.2019 року, яким виявлено, що ОСОБА_1 будучи звільненою з посади 04.09.2018 року, подала декларацію перед звільненням тільки 10.09.2018 року.
Таким чином, із тексту вказаного листа вбачається, що спеціально уповноваженим суб'єктом у сфері протидії корупції, уже виявлено ознаки адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, на підставі котрого і розпочато провадження.
З урахуванням вище викладеного суддя приходить до висновку, що датою виявлення правопорушення є саме 16.04.2019 року, протокол складено тільки 09.08.2019 року. До провадження судді Попревича В.М., даний протокол надійшов тільки 12.08.2019 року, у зв'язку із чим, розглянути у передбачений законом строк, справу про адміністративне правопорушення не видалось можливим, на підставі чого провадження по справі підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.1,3,27,28 Закону України "Про запобігання корупції", ст.ст.9, 38, 172-6,245,247ч.1 п.1,251,284,294 КУпАП,-
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси протягом десяти діб з дня її винесення.
Суддя Приморського
районного суду м. Одеси Попревич В.М.
20.08.2019