ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
Іменем України
16.07.07 Справа № 12/240ад.Суддя Палей О.С., розглянувши матеріали справи за позовом
Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області
до Міського комунального підприємства "Благоустрій, м.Луганськ"
про стягнення 130504 грн. 71 коп.
Представники сторін:
від позивача - не прибув ;
від відповідача - Рубан О.Г., вед.юрисконсульт, дов. № 12 від 02.01.07.
Суть спору: позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача суми економічних санкцій відповідно до рішення Держінспекції з контролю за цінами в Луганській області від 30.03.07. № 54, у розмірі 130504 грн. 71 коп.
Розглянувши матеріали справи, суд
Відповідно до плану роботи Держінспекцією з контролю за цінами в Луганській області проведена перевірка МКП «Благоустрій" з питання порядку формування та застосування тарифів на житлові послуги, що надаються всім споживачам. Акт перевірки від 22.03.2007р. № 02303.
В результаті перевірки, у період з 04.10.06р. по 30.11.06р. було виявлено завищення вартості послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій за рахунок повного стягнення вартості послуги з технічного обслуговування внутрішньо будинкових систем гарячого водопостачання при фактичній відсутності в будинках централізованого гарячого водопостачання. Ці факти є порушенням п.1.5 ст. 20, п.2.6 ст.21 Закону України «Про житлово - комунальні послуги», п2 Загальної частини постанови КМУ від 12.07.06р. №560.
Сума додаткової виручки склала 43501 грн. 57 коп.
У зв"язку з несплатою у добровільному порядку відповідачем суми економічних санкцій та штрафу позивач 16.07.07 звернувся з цим позовом до суду та просить стягнути їх примусово.
Відповідач відзивом б/н від 31.05.07 проти заявлених вимог заперечує, посилаючись на те, що МКП "Благоустрій" після встановлення нових розмірів тарифів квартирної плати й плати за послуги з утримання будинків і прибудинкових територій на підставі рішення Луганського міськвиконкому від 26.09.2006р. № 241 проводило перерахунки за ненадані послуги, а здійснення відповідачем перерахунку само по собі не може бути об"єктивним підтвердженням фактів ненадання житлово-комунальних послуг; крім того порядок перерахунку було затверджено у встановленому законом порядку органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень лише в березні 2007р.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши доводи сторін, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення" від 03.12.1990р. № 507-ХІІ державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування.
Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Згідно п.3 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000р. № 1819, основними завданнями Держінспекції є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
З досліджених судом, в порядку ст. 79 КАС України, письмових доказів, в т.ч. акту перевірки № 02303 від 23.03.2007р., вбачається, що в період з жовтня по листопад 2006р. відповідачем, при здійсненні розрахунків завищено вартість послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій за рахунок повного стягнення вартості послуги з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого водопостачання при фактичній відсутності в будинках централізованого гарячого водопостачання.
Згідно з приписами Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої Наказом Мінекономіки, Європейської інтеграції та Мінфіном України від 03.12.2001р. № 298/519, зареєстрованої в Мінюсті України 18.12.2001р. за № 1047/6238, необгрунтовано одержані суб"єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.
Зазначені в рішеннях суми перераховуються суб"єктами підприємницької діяльності -порушниками за належністю самостійно, а в разі неподання установам банків платіжних документів зазначені суми стягуються відповідно до вимог законодавства.
Вилученню в дохід бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.
Факти завищення цін і тарифів суб"єктами господарювання, які встановлені самостійно, у разі повернення суб"єктами господарювання суми необгрунтовано отриманої виручки споживачам або перерахування її в дохід відповідного бюджету до початку перевірки, як порушення державної дисципліни цін, не розглядаються (початком перевірки вважається дата, яка зазначена в акті).
Згідно з п.5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, ці органи мають право приймати рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необгрунтовано одержаної підприємством, установою, організацією виручки у результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі, а також звертатись з позовами до судів про стягнення з підприємств, установ та організацій зазначених сум у разі невиконання ними рішень державних інспекцій з контролю за цінами.
Таким чином даний позов заявлений позивачем на підставі та у межах повноважень, наданих законом органом державного контролю за цінами.
Рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 30.03.2007р. № 54, покладене у підставу даного позову, відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржене, судом нечинним (недійсним) не визнано та не скасовано, у зв"язку з чим доводи відповідача у межах даної справи не можуть бути прийняті судом до уваги.
На підставі вищевикладеного суд заявлені вимоги задовольняє у повному обсязі.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови з повідомленням, що повний текст буде виготовлений 20.07.07.
Керуючись ст.ст. 160,163,167,186,254 КАС України, суд
постановив:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з міського комунального підприємства "Благоустрій" 91057, м. Луганськ, кв.Волкова,1а, код 30537150, в доход Державного бюджету України економічні санкцій в сумі 130504 грн. 71 коп. в т.ч. 87003 грн. 14 коп. штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо такої заяви не буде подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову складено в повному обсязі та підписано -20.07.07.