Постанова від 17.03.2010 по справі 2/1408-3/157А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.03.10 Справа№ 2/1408-3/157А

Суддя Н.Березяк при секретарі І. Торській розглянула матеріали справи

За позовом: Державна інспекція з контролю за цінами у Львівській області, м. Львів

До відповідача: Львівська міська дезінфекційна станція, м. Львів

Про стягнення економічних санкцій в сумі 28 595,64 грн.

За участю представників:

Від позивача: Копняк Н.Я. - представник

Від відповідача: не з'явився

Представникові позивача роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст. ст. 49, 51 КАС України.

Суть спору: Подано позов Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області до Львівської міської дезінфекційної станції про стягнення економічних санкцій в сумі 28 595,64 грн.

Ухвалою господарського суду Львівської області від 20.11.2006 року провадження у даній справі було зупинено в зв'язку з тим, що відповідачем подано позов до Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області про визнання нечинним рішення державної інспекції з контролю за цінами у Львівській обл. № 16 від 27.12.2004 р.

В зв'язку з усуненням обставин, що зумовили зупинення провадження у справі, ухвалою суду від 04.03.2010 року було поновлено провадження у справі та призначено до розгляду на 17.03.2010 р.

В судовому засіданні 17.03.2010 року позивач позов підтримав, просив задоволити позовні вимоги з мотивів наведених в позовній заяві, матеріалах справи та поясненнях наданих в судовому засіданні.

Представник відповідача в судове засідання 17.03.2010 року не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце судового засідання ухвалою суду від 04.03.2010 року, яка направлялась сторонам рекомендованою кореспонденцією, однак в попередніх судових засіданнях представник відповідача проти позову заперечив з підстав та мотиві наведених в своєму запереченні на позов.

В судовому засіданні 17.03.2010 року оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Суд заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, та оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне:

Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області було проведено перевірку правильності формування та застосування тарифів на роботи і послуги, що надаються і виконуються за плату, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2003 р. № 1351, в результаті чого виявлено порушення державної дисципліни цін, в зв'язку з чим прийнято рішення № 16 від 27.12.2004 р. про застосування до відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, вирішено вилучити у Львівської міської дезінфекційної станції в дохід держбюджету 28 595,64 грн.

Результати перевірки відображено в акті перевірки №001232 від 05.10.2004 року (копія знаходиться в матеріалах справи).

Рішення Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області №16 від 27.12.2004 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін було оскаржено Львівською міською дезінфекційною станцією до господарського суду Львівської області.

Постановою господарського суду Львівської області від 20.05.2008 року у справі №2/1616-22/365А частково задоволено позов Львівської міської дезінфекційної станції та визнано недійсним рішення позивача № 16 від 27.12.2004 року в частині застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в сумі 14 264,40 грн. В решта частині позову відмовлено. Зазначена постанова була залишена без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 29.04.2009 року.

Проаналізувавши всі обставини та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення частково.

При прийнятті постанови, суд виходив з наступного :

Відповідно до ст.14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” від 03.12.1990 року № 507-XII (із змінами), вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход бюджету. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Відповідно до п.3 ст.116 Конституції України, до повноважень Кабінету Міністрів України належить проведення цінової політики, яке в свою чергу реалізовано в Законі України „Про ціни та ціноутворення", згідно із яким Кабінет Міністрів України забезпечує здійснення державної політики цін, визначає перелік продукції, товарів і послуг, державні фіксовані та регульовані ціни (тарифи) на які затверджуються відповідними органами державного управління.

Законом України „Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення” Кабінету Міністрів України надано право визначати перелік та тарифи на платні послуги, які надаються закладами санітарно-епідеміологічної служби.

У відповідності до ст.8 Закону України „Про ціни та ціноутворення” державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення державних фіксованих цін (тарифів) або граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін (тарифів).

З огляду на вищевикладене, Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 27.08.2003р. № 1351 „Про затвердження тарифів на роботи та послуги, що виконуються та надаються за плату установами і закладами державної санітарно-епідеміологічної служби”, у відповідності до якої затверджені фіксовані тарифи на платні послуги, що надаються санітарно-епідеміологічними станціями.

Відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України фіксованих тарифів на послуги, що надаються за плату закладами санітарно-епідеміологічної служби, податок на додану вартість в розмірі 20% окремим рядком понад тариф не виділено.

Згідно ст. 13 Закону України “Про ціни і ціноутворення”, державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.

Як вбачається з матеріалів справи, Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області було проведено перевірку Львівської міської дезінфекційної станції за період з 12.09.2003 р. по 01.10.2004р. та встановлено, що станцією при наданні суб'єктам господарювання платних послуг застосувала завищені тарифи за рахунок безпідставного включення в тариф на послуги податку на додану вартість, чим було порушено Постанову Кабінету Міністрів України № 1351 від 27.08.2003 р. Результати перевірки відображені в акті перевірки від 05.10.2004 року № 001232. За наслідками перевірки Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області було прийнято рішення №16 від 27.12.2004 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін шляхом вилучення в дохід бюджету 28 595,64 грн. В зв'язку із пропуском інспекцією строку для застосування адміністративно-господарських санкцій зазначене рішення було скасовано постановою господарського суду Львівської області від 20.05.2008 року в частині стягнення 14 264,40 грн. В частині застосування до Львівської міської дезінфекційної станції за порушення державної дисципліни цін в розмірі 14 331,24 грн. рішення Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області №16 від 27.12.2004 року залишено в силі.

Згідно зі ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач доказів добровільної сплати економічних санкцій в розмірі 14 331,24 грн. суду не подав.

З огляду на викладене, позовні вимоги підлягають до задоволення частково.

Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 71,160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задоволити частково.

2. Стягнути з Львівської міської дезінфекційної станції (79058, м. Львів, пл. 700-річчя Львова, 2, код ЄДРПОУ 03078899) в доход державного бюджету міста Львова -р/р 31113106600002 в УДК у Львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 23949066) -14 331,24 грн. -економічних санкцій.

3. Стягнути з Львівської міської дезінфекційної станції (79058, м. Львів, пл. 700-річчя Львова, 2, код ЄДРПОУ 03078899) в доход державного бюджету 143,31 грн. -судового збору.

4. Постанову може бути оскаржено в порядку, визначеному главою 1 розділу ІV КАС України.

5. Виконавчі листи видати після набрання постановою законної сили.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 18.03.2010 року.

Суддя