Постанова від 19.07.2007 по справі 8/270-НА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"19" липня 2007 р. Справа №8/270-НА

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ізяславський Райагробуд", м.Ізяслав

до Державної податкової інспекції в Ізяславському районі, м. Ізяслав

про скасування за податковими повідомленнями-рішеннями від 21.02.07р. №№ 0000112301/0, 0000122301/0, 0000242301/0 суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 48673 грн. 72 коп. та визнання дійсними штрафні (фінансові) санкції в розмірі 17646,00 грн.

Суддя Степанюк А.Г. Секретар судового засідання Світко С.В.

Представники сторін:

Від позивача - не з'явився

Від відповідача -не з'явився

Ухвалою суду від 17.04.2007р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено попереднє засідання справи на 14.05.2007 р. Ухвалою суду від 14.05.2007 р. судовий розгляд справи призначено на 25.05.2007 р., про що сторони повідомлені належним чином. Ухвалою суду від 25.05.2007 р. судове засідання було відкладено на 17.07.2007 р.

Суть спору: Позивач у позовній заяві, просить суд скасувати за податковими повідомленнями-рішеннями від 21.02.2007 р. № 0000112301/0, 0000122301/0, 0000242301/0 суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 48673 грн. 72 коп. та визнати дійсними штрафні (фінансові) санкції в розмірі 17646,00 грн. Позовні вимоги обгрунтовує тим, що документальна перевірка фінансово - господарської діяльності з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства незаконно охопила період до укладення мирової угоди, тобто з 01.10.2003 р. по 30.09.2006 р. За наслідками перевірки незаконно встановлені обчислення штрафних санкції за вищевказаний період. Позивач на задоволені позову наполягає.

Відповідач у запереченнях на позов позовні вимоги не визнає з тих підстав, що в ході проведення документальної перевірки до ТОВ "Ізяславський райагробуд" за період з 30.10.2003 року по 30.09.2006 року було застосовано штрафні санкції згідно п. 17.1.7.П.17.1 ст. 17 ЗУ №2181 від 21.12.2000 року. В період з 17.04.03 по 01.03.05 року відносно підприємства проводилася процедура банкрутства. Нарахування штрафних санкцій з податку на землю проводилося за період з 01 березня по 31.12.2005 року. Підставою для нарахування штрафної санкції було неподання податкового розрахунку земельного податку за 2005 рік. Процедура банкрутства закінчилася укладенням мирової угоди. Підприємство продовжувало працювати і користуватися землею.

Відповідач зазначає, що згідно п.п.6.13 п.6.1.ст.6 Інструкції "Про порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, затвердженої наказам ДПА України від 17 березня 2001року №110, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23 березня 2001 року за №268/5459 із змінами та доповненнями, внесеними наказом ДПА України від 11 березня 2002року №98, від 11 квітня 2003р. №174, у разі коли за даними документальних перевірок результати діяльності платника податків свідчать про заниження суми його податкових зобов'язань заявлених у податкових деклараціях, і контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Якщо за результатами перевірки виявлено в окремих податкових періодах суми недоплат, то за кожний з таких податкових періодів нараховуються штрафні (фінансові) санкції у порядку та в розмірах, визначених цим пунктом.

Таким чином відповідач просить відмовити в задоволенні позовних вимог, оскільки сума недоплати за 2005 рік по земельному податку склала 2837,72 грн., в зв'язку з чим було застосовано штрафну санкцію в сумі 6419 грн. та 70 грн. за неподання розрахунку. Застосовані штрафні санкції являються законними і обгрунтованими в сумі 6589,00 грн. Податкове зобов'язання по сплаті штрафних санкцій з ПДВ виникло з зв'язку з заниженням ПДВ при поданні декларацій за квітень 2006 року. В ході проведення документальної перевірки сума недоплати склала 5211,00 грн., в результаті чого застосовано 2606,00 грн. штрафу. Розрахунок проводився на підставі зазначеної вище інструкції. Дорахована сума податку на прибуток склала 10952 грн., а сума недоплати за 1-11 кв. 2006 року становить 74584 грн. Нарахована сума штрафної санкції становить 14877 грн.

Відповідач також вважає, що посилання позивача на проведення підприємством процедури банкрутства до заявленого позову не має відношення, так як штрафні санкції було нараховано за період після укладення мирової угоди.

Згідно поданого відповідачем наказу №126 від 13.04.2007 р. "Про реорганізацію окремих державних податкових інспекцій області", з 29 червня 2007 р. реорганізовано шляхом припинення юридичних осіб в результаті злиття державні податкові інспекції в Ізяславському та Білогірському районі і на їх базі в межах адміністративних територій було утворено Ізяславську міжрайонну інспекцію.

Відповідно до ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

За таких обставин, суд вважає за необхідне допустити заміну сторони у справі - ДПІ в Ізяславському районі її правонаступником - Ізяславську міжрайонну державну податкову інспекцію.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна вимога і заперечення проти позову, дослідивши докази, встановлено наступне:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Ізяславський райагробуд", м. Ізяслав є юридичною особою, що підтверджується Довідкою відділу статистики в Ізяславському районі Головного управління статистики у Хмельницькій області №9 від 19.02.2007 р. про включення до ЄДРПОУ.

Відповідачем проведена виїзна планова перевірка позивача з питань дотримання позивачем вимог податкового та іншого законодавства, за наслідками якої складено акт перевірки № 24\23\1-03587425 від 09.02.2007р. Перевірка проводилась з 24.01.07 по 06.02.07 за період з 1.10.03 по 30.09.06.

На підставі вказаного акту відповідачем 21.02.07 винесені спірні податкові повідомлення-рішення: № 0000112301/0 по податку на додану вартість у розмірі 812 грн. за основним платежем та 2606 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями, а всього 3418 грн. за квітень 2006 р.; № 0000122301/0 по земельному податку з юридичних осіб у розмірі 12837,72 грн. за основним платежем, 6589 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями, а всього 19426,72 грн. за 2005 р.; №0000242301/0 по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 10952 грн. за основним платежем, 14877 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями а всього 25829 грн. за І-ІІ квартал 2006 р.

Згідно ухвали господарського суду Хмельницької області від 17.04.03 по справі № 4\95-Б порушено провадження у справі про визнання позивача банкрутом, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Ухвалою суду від 1.03.05 по справі № 17\4\95-Б провадження у справі припинено, затверджено мирову угоду.

Позивач просить скасувати спірні податкові повідомлення-рішення.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги наступне.

Штрафні санкції відповідачем застосовані згідно п.17.1.7 п. 17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. із змінами і доповненнями, в якому визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до п.п. 6.6.1 Інструкції "Про порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, затвердженої наказам ДПА України від 17 березня 2001року №110, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23 березня 2001 року за №268/5459 із змінами та доповненнями, внесеними наказом ДПА України від 11 березня 2002року №98, від 11 квітня 2003р. №174, у разі неподання податкової декларації у строки, визначені законодавством, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або його затримку.

Згідно п. 6.1.3 зазначеної інструкції, у разі коли за даними документальних перевірок результати діяльності платника податків свідчать про заниження суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях, і контролюючий орган виявляє суму недоплати платника податків, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми недоплати та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

У відповідності до п.п. 6.1.10 штрафні санкції, визначені підпунктами 6.1.1 - 6.1.6 та 6.1.9 цього пункту, застосовуються незалежно від стану розрахунку платника податків з бюджетами, існування податкового боргу чи переплати платника податків за податками (зборами, обов'язковими платежами).

При розгляді справи, позивачем не доведено неправомірність перевірки, що проведена відповідачем та протиправність прийнятих в зв'язку з цим податкових повідомлень-рішень, невідповідність їх вимогам чинного законодавства, не надано доказів своєчасного подання податкових розрахунків та нарахування сум податкових зобов'язань у розмірі, изначеному законодавством.

Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З урахуванням викладеного, позовні вимоги позивача про скасування за податковими повідомленнями-рішеннями від 21.02.2007 р. № 0000112301/0, 0000122301/0, 0000242301/0 суми штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 48673 грн. 72 коп. та визнання дійсними штрафні (фінансові) санкції в розмірі 17646,00 грн. не підтверджені належними доказами, суперечать вимогам чинного законодавства, а тому в їх задоволенні належить відмовити.

Судові витрати позивачу не відшкодовуються у відповідності до ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 162, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, СУД -

ПОСТАНОВИВ:

У позові товариства з обмеженою відповідальністю "Ізяславський Райагробуд", м. Ізяслав до Державної податкової інспекції в Ізяславському районі, м. Ізяслав про скасування за податковими повідомленнями-рішеннями від 21.02.2007 р. № 0000112301/0, 0000122301/0, 0000242301/0 суми штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 48673 грн. 72 коп. та визнання дійсними штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 17646,00 грн. відмовити.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя А.Г. Степанюк

Віддрук. 3 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу.