Постанова від 01.03.2010 по справі 2-а-471\10

№ 2-а-471/10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 березня 2010 року м. Донецьк

Пролетарський районний суд м. Донецька у складі:

головуючого судді Лебеденко С.В.

при секретарі Орловій О.В.

за участі позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління ОСОБА_2 України в Донецькій області про скасування постанови про адміністративне правопорушення -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом в обґрунтування якого зазначив, що йому була вручена постанова АН № 133755 по справі про адміністративне правопорушення від 15.01.2010 року, в якій зазначено, що він скоїв правопорушення, передбачене ст. 122 ч. 2 КУпАП, за що на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу та складений протокол АН 293993 від 15.01.2009 р.. Вважає, що дана постанова не відповідає вимогам закону, оскільки він рухався по вул. Постишева напрямком з гастроному «Москва» в сторону проспекту Гурова по трамвайній колії попутного напрямку на одному рівні з проїзною частиною. На узбіччі перед трамвайною зупинкою встановлені дорожні знаки 5.42. Місце зупинки трамваю, поряд з яким стояв знак 3.34 Зупинку заборонено. На зупинці «Філармонія» трамвай зупинився для висадки пасажирів. Згідно з п. 15.14 ПДР у разі вимушеної зупинки в місці, де зупинку заборонено, водій повинен вжити всіх заходів, щоб прибрати транспортний засіб, а за неможливості це зробити - діяти згідно з вимогами пунктів 9.9 - 9.11 цих Правил. Тому він ввімкнув аварійну світлову сигналізацію і поїхав за ним. Напроти магазину «Рубін» його зупинив інспектор ДПС м. Донецька ОСОБА_3, який стояв на протилежному боці дороги та повідомив, що він порушив правила обгону. Просив постанову у справі про адміністративне правопорушення скасувати та закрити справу.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити, надавши пояснення аналогічні тим, що викладені в позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не з»явився, про час, дату, місце судового розгляду повідомлений належним чином, у встановленому законом порядку. (а.с. 21). Надали заяву про проведення судового засідання за відсутністю їх представника. (а.с. 12).

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про наступне.

15.01.2010 р. відносно позивача складений протокол серії АН 293993 про адміністративне правопорушення, відповідно до якого ОСОБА_1 о 10 год. 25 хв., в м. Донецьку на вул. Постишева, керуючи автомобілем, здійснив об'їзд трамваю, виїхав на зустрічну колію трамвайного путі. По суті порушення позивач зазначив, що їхав на своїй смузі, обгін не здійснював. (а.с. 5). Також 15.01.2010 р. була складена постанова по справі про адміністративне правопорушення АН 133755, згідно якої на ОСОБА_1 накладено стягнення у виді штрафу в сумі 430 гривень.(а.с. 4).

Згідно зі ст. 9 КпАП України, адміністративним правопорушенням визнається протиправна вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права и свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Ст. 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст. 251 КУпАП України, д оказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Але, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні пояснення свідків, також не додано показань технічних приладів або технічних засобів.

Ст. 256 КупАП України передбачає, що у протоколі про адміністративне правопорушення, зокрема, зазначаються: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Проте, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутній підпис посадової особи, яка склала протокол.

Таким чином, суд вважає, що відповідачем не надано будь яких доказів про вчинення ОСОБА_1 правопорушення вказаного у постанові про адміністративне правопорушення від 15.01.2010 року.

Відповідно до ст. 88 КАСУ суд вважає можливим звільнити відповідача від сплати державного мита на користь держави.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 9, 10, 11, 33, 34, 35, 122, 276, 280, 287, 288, 289, 291, 293 КпАП України, ст.ст. 17, 18, 19 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління ОСОБА_2 України в Донецькій області про скасування постанови про адміністративне правопорушення - задовольнити повністю.

Постанову № АН 133755 від 15.01.2010 року по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 по ст. 122 ч. 2 - скасувати, провадження в справі про адміністративне правопорушення закрити.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Пролетарський районний суд м. Донецька.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Пролетарський районний суд м. Донецька протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

.

Суддя С.В. Лебеденко