14.08.2019 Справа №607/17472/19
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Тернополя, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , щодо якого постановою суду від 04 червня 2019 року продовжено адміністративний нагляд, зокрема заборона виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 22.00 год. до 06.00 год. ранку наступного дня, будучи притягненим до адміністративної відповідальності за ст. 187 КУпАП, повторно протягом року порушив правила адміннагляду, а саме: 13 червня 2019 року о 23 год 15 хв. був відсутній за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР №278296 від 15.06.2019 року, притягується до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинені даного правопорушення визнав повністю та розкаюється у вчиненому, а також пояснив, що дійсно 13 червня 2019 року був відсутній за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , оскільки не встигав з роботи до вказаної години, просить при притягненні його до адміністративної відповідальності обмежитись усним зауваженням.
Судом встановлено, що постановою Тернопільського міськрайонного суду від 04 червня 2019 року відносно ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців та застосовано обмеження: заборона виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 22.00 год. до 06.00 год. ранку наступного дня.
Крім власного визнання, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП повністю доведена матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: даними наявними у протоколі про адміністративне правопорушення серії ГР №278296 від 15.06.2019 року; рапортом ДОП Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області Чорного Н.М. від 13.06.2019р.; довідкою про звільнення ОСОБА_1 серії ТЕР №118.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду, а саме: постановою Тернопільського міськрайонного суду від 25.07.2018р., якою ОСОБА_1 визнано винним та притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП; постановою Золочівського районного суду Львівської області від 07.02.2019р., ОСОБА_1 визнано винним та притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
За вказаних обставин приходжу до переконання про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто повторне протягом року, після накладення адміністративного стягнення, порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Разом із тим, відповідно до статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Також, вимогами ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Приписами статті 22 КУпАП передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи вищенаведене, особу правопорушника, визнання ним вини та щире розкаяння у вчиненому, а також характер вчиненого правопорушення, яке не становить великої суспільної шкідливості, ступінь його вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за вчинене правопорушення, вважаю, що за своїми наслідками правопорушення є малозначним, у зв'язку із чим вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП та обмежитись усним зауваженням, відповідно до вимог ст. 22 КУпАП за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 22, 23, ч. 2 ст. 187, ст.ст. 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення на підставі ст. 22 КУпАП, за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення і обмежитись усним зауваженням.
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП - провадженням закрити.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено. Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Суддя Дзюбановський Ю.І.