Ухвала від 12.08.2019 по справі 569/14856/19

УХВАЛА

Справа № 569/14856/19

1-кс/569/6720/19

12 серпня 2019 року Рівненський міський суд Рівненської області

у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю представника скаржника - адвоката ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівнескаргу ОСОБА_4 на бездіяльність уповноваженої особи Рівненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 звернувся до Рівненського міського суду зі скаргою на бездіяльність уповноваженої особи Рівненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - ЄРДР), в якій просить зобов'язати уповноважену особу Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області внести відомості до ЄРДР за заявою від 02 липня 2019 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ст.120, 127 КК України.

Адвокат ОСОБА_3 у судовому засіданні скаргу подану ОСОБА_4 підтримав, просив задоволити з підстав викладених у ній.

Представник Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області у судове засідання не з'явився про дату та час розгляду був повідомлений належним чином.

Згідно ч.3 ст.306 КПК України відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.

Дослідивши скаргу та наявні в матеріалах справи документи, оцінивши їх у сукупності з іншими доказами, слідчий суддя прийшов до висновку, що скаргу слід задовольнити із наступних підстав.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Судом встановлено, що 02 липня 2019 року ОСОБА_4 звернувся до Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області заяву про вчинення кримінальних правопорушень передбачених ст.120, 127 КК України.

Станом на 05 серпня 2019 року відомості за заявою ОСОБА_4 до ЄРДР не внесено, тому він звернувся до суду із скаргою на бездіяльність уповноваженої особи Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області.

12 липня 2019 року ОСОБА_5 отримав відповідь з Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області, що його заява розглянута в порядку ЗУ «Про звернення громадян».

Згідно ч.1 ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Як убачається із наданих у судовому засіданні матеріалів, за вищевказаною заявою відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесено.

Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.214 КПК України досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до реєстру або без такого внесення не допускається.

Для з'ясування всіх обставин, що мають значення для встановлення наявності чи відсутності в діях особи/осіб кримінально-караних дій слід внести відомості до ЄРДР.

За внесеними відомостями повно, об'єктивно та всебічно провести досудове розслідування, встановити всі обставини справи та винести законне, обґрунтоване рішення, щодо встановлення або відсутності кримінально-караних дій осіб/особи.

Згідно ч.2 ст.307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора під час досудового розслідування може бути про: скасування рішення слідчого чи прокурора; зобов'язання припинити дію; зобов'язання вчинити певну дію; відмову у задоволенні скарги.

Враховуючи викладене, слідчий суддя прийшов до висновку, що скарга ОСОБА_4 на бездіяльність уповноваженої особи Рівненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню, а тому уповноважену особу Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області слід зобов'язати внести відомості за заявою ОСОБА_4 від 02 липня 2019 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ст.120, 127 КК України та розпочати досудове розслідування.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 214, 303, 304, 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_4 на бездіяльність уповноваженої особи Рівненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань - задовольнити.

Зобов'язати уповноважену особу Рівненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою ОСОБА_4 від 02 липня 2019 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ст.120, 127 КК України та розпочати досудове розслідування.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Попередній документ
83741352
Наступний документ
83741354
Інформація про рішення:
№ рішення: 83741353
№ справи: 569/14856/19
Дата рішення: 12.08.2019
Дата публікації: 21.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Рівненський міський суд Рівненської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування; бездіяльність слідчого, прокурора; стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань