Ухвала від 20.08.2019 по справі 567/1001/19

Справа № 567/1001/19

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

20 серпня 2019 року м. Острог

Острозький районний суд Рівненської області в складі судді Назарук В.А., перевіривши виконання вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України за позовною заявою акціонерного товариства комерційний банк “ПРИВАТБАНК” (юридична адреса: м.Київ, вул.Грушевського, 1Д, код ЄДРПОУ 14360570) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 20.02.1997 року Острозьким МРВ УМВС україни в Рівненській області) про стягнення заборгованості за кредитним договором

встановив:

АТ КБ “ПРИВАТБАНК” звернулось в Острозький районний суд з позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 на свою користь 19338 грн. 01 коп. заборгованості за кредитним договором.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст.175, 177 ЦПК України.

Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

У своїй позовній заяві АТ КБ “ПРИВАТБАНК” зазначає, що відповідно до заяви б/н від 03.03.2008 року, ОСОБА_1 отримав кредит у розмірі 8000 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на картковий рахунок.

Однак, позивач не надав суду доказу на підтвердження даної обставини, а саме - доказу видачі відповідачу кредитної картки із встановленим, вказаним у позовній заяві, кредитним лімітом, оскільки зазначений позивачем кредитний ліміт не відповідає зазначеному в заяві відповідача; не надано довідки про зміну умов кредитування, не вказано строку дії картки та відомостей про продовження її дії, не зазначено відсоткової ставки за користування кредитом, на підставі яких суд встановлює наявність обставин, на які посилається позивач у своєму позові.

Окрім того, в позовній заяві не вказано виду кредитної картки, наданої відповідачу, при цьому, із заяви відповідача від 03.03.2008 року, вбачається його намір отримати кредитку “Універсальна, 30 днів пільгового періоду”, одночасно, до матеріалів справи додано довідку про умови кредитування з використанням кредитки “Універсальна, 55 днів пільгового періоду”.

Зазначені обставини, позбавляють суд можливості встановити, тарифи з обслуговування яких видів карт було застосовано АТ КБ “ПРИВАТБАНК”.

Таким чином, позовна заява фактично не містить даних, що вказують на надання ОСОБА_1 кредиту, умов кредитування, розміру узгодженого сторонами кредиту, відсоткової ставки за користування кредитом, строку дії договору, що є істотними умовами кредитного договору.

Відповідно до п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

В порушення викладеного, позовна заява не містить викладу обставин щодо механізму обрахунку та періоду виникнення заборгованості за тілом кредиту, заборгованості за простроченим тілом кредиту, періоду прострочення, заборгованості за пенею за прострочене зобов'язання, штрафів (фіксованої частини та процентної складової). При цьому, з долученого до матеріалів справи, розрахунку дані обставини встановити неможливо.

Окрім того, позовна заява не містить викладу обставин, з посиланням на відповідний пункт кредитного договору, щодо підстав нарахування заборгованості за простроченим тілом кредиту, окремо від тіла кредиту; заборгованості за пенею за прострочене зобов'язання.

Одночасно, позивач вказує що п.1.1.3.2.4 Договору передбачена можливість зміни Тарифів та інших невід'ємних частин договору. При цьому позовна заява не містить відомостей про те, чи здійснювалось банком інформування позичальника щодо внесених змін на умовах зазначених в п.1.1.3.1.9 Договору.

Крім того, відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Всупереч положенням ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач не надав суду “Правила користування платіжною карткою”, на які посилається при обґрунтуванні позовної заяви.

Окрім того, позивачем не зазначено доказів, що підтверджують ознайомлення відповідача з Умовами та Правилами надання банківських послуг, копія яких додана до позовної заяви та підтвердження того, що саме ці Умови та Правила діяли на момент укладання кредитного договору між позивачем та ОСОБА_1 .

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.175 і ст.177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали шляхом: зазначення доказів видачі відповідачу кредитної картки із встановленим, вказаним у позовній заяві, кредитним лімітом; зазначення відсоткової ставки за користування кредитом; надання довідки про зміну умов кредитування, збільшення кредитного ліміту; зазначення строку дії картки та відомостей про продовження строку її дії; виду наданої відповідачу картки; викладу обставин щодо механізму обрахунку та періоду виникнення заборгованості за тілом кредиту, заборгованості за простроченим тілом кредиту, періоду прострочення, заборгованості за пенею за прострочене зобов'язання, штрафів (фіксованої частини та процентної складової); викладу обставин, з посиланням на відповідний пункт кредитного договору, щодо підстав нарахування заборгованості за простроченим тілом кредиту; заборгованості за пенею за прострочене зобов'язання; викладу обставин щодо здійснення банком інформування позичальника щодо змін Тарифів чи інших невідємних частин договору; надання “Правил користування платіжною карткою”; надання доказів що підтверджують ознайомлення відповідача з Умовами та Правилами надання банківських послуг.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України

постановив:

залишити без руху позовну заяву акціонерного товариства комерційний банк “ПРИВАТБАНК” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Надати АТ КБ “ПРИВАТБАНК” строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали.

Роз'яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.

Попередній документ
83741308
Наступний документ
83741310
Інформація про рішення:
№ рішення: 83741309
№ справи: 567/1001/19
Дата рішення: 20.08.2019
Дата публікації: 22.08.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Острозький районний суд Рівненської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них