79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
03.05.07 Справа№ 3/223-24/16А
За позовом: Державного підприємства Борокського спиртового заводу, с.Борок
До відповідача : Відкритого акціонерного товариства «Львівобленерго», м.Львів
Про визнання нечинним рішення №2739 від 27.03.2007р.
Суддя Хабіб М.І.
Секретар Савченко Ю.А.
Представники:
Від позивача -Чернявський Р.І. -юрист
Семененко О.Ф. -гол. інж.
Від відповідача -Борис В.Ю. -юр/кон.
Сапрун М.М. -юр/кон.
Суть спору: Позов заявлено Державним підприємством Борокський спиртовий завод до Відкритого акціонерного товариства «Львівобленерго» про визнання нечинним рішення №2739 від 27.03.2007р., про проведення донарахування електричної енергії на суму 219147,65грн.
В попередньому судовому засіданні 24.04.2007р. за згодою представників сторін оголошувалась перерва до 03.05.2007р.
03.05.2007р. попереднє судове засідання продовжено.
У запереченні №112-2190 від 23.04.2007р. відповідач проти позову заперечує та просить закрити провадження у справі у зв'язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки він не є суб'єктом владних повноважень.
В поясненні до позовної заяви позивач проти заперечень відповідача заперечує, вважає, що справа підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, позовні вимоги підтримує.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку, що справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Згідно із п.п.1,7 ч.1. ст.3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статтею 17 КАС України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як вбачається із матеріалів справи, між позивачем та відповідачем укладено договір №24143 на постачання електричної енергії, як між суб'єктами господарської діяльності. В даній справі відповідач є суб'єктом господарювання, що здійснює господарську діяльність по наданню послуг з постачання електричної енергії. При виконанні даного договору між сторонами виник спір, який підлягає розгляду відповідно до ст.12 ГПК України за правилами цього Кодексу.
Частиною 2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового рішення.
Відтак, справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п1. ч.1 ст.157 КАС України, суд закриває провадження у справі: якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що провадження у справі належить закрити.
Керуючись ст.ст. 3, 4, 17, 49, 51, 121, п.1 ч.1 ст.157, ст.ст. 165, 186 КАС України, суд
1. Провадження у справі закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України.
Суддя