Справа № 761/30406/19
Провадження № 1-кс/761/20957/2019
13 серпня 2019 року слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу директора ТОВ «АГРОПРОДУКТ ПОДІЛЛЯ» ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого Шевченківського управління поліції ГУНП в місті Києві, яка полягала у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, -
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшла скарга директора ТОВ «АГРОПРОДУКТ ПОДІЛЛЯ» ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого Шевченківського управління поліції ГУНП в місті Києві, яка полягала у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.
Скаргу мотивовано тим, що 24.07.2019 року заявником було подано до канцелярії Шевченківського УП ГУНП в м. Києві заяву про вчинення кримінального правопорушення, яку зареєстровано за вхідним номером 13756, та в порушення положень ст. 214 КПК України відомості про вчинення кримінального правопорушення, станом на день подання скарги до суду, до ЄРДР не внесені.
Враховуючи викладене, заявник просить слідчого суддю зобов'язати уповноважених осіб Шевченківського УП ГУНП в м. Києві внести відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР, на підставі заяви від 24.07.2019 року про вчинення кримінального правопорушення.
У судове засідання заявник не з'явився та подав заяву про розгляд справи без його участі.
Слідчий, який був повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, до суду не з'явився та про причини неявки не повідомив, у зв'язку з чим, у відповідності до вимог ч.3 ст.306 КПК України, розгляд скарги здійснюється без участі слідчого.
Дослідивши доводи скарги, слідчий суддя прийшла до висновку про наявність підстав для її часткового задоволення, виходячи з такого.
При розгляді скарги встановлено, що 24 липня 2019 року заявником до Шевченківського УП ГУНП в м. Києві було подано повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.
Вказане повідомлення було зареєстровано в канцелярії за вхідним номером 13756, згідно штампу.
Станом на час розгляду скарги даних про те, що відомості по вказаній заяві внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчому судді не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Відповідно до п.1. ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора, як зокрема нездійснення інших процесуальних дій, які слідчий прокурор зобов'язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна.
За ч. 2 ст. 307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування, може бути зокрема, про: - зобов'язання вчинити певну дію.
Однак, скаржник просить слідчого суддю зобов'язати службових осіб Шевченківського УП ГУНП в м. Києві внести відомості про кримінальне правопорушення за конкретною статтею та її частиною (ст. 382 ч.2 КК України), проте правова кваліфікація кримінального правопорушення на стадії досудового розслідування не входить до компетенції слідчого судді, виходячи з положень ст.303 КПК України, тобто в цій частині скарги слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 214, 303-307 КПК України, слідчий суддя, -
Скаргу директора ТОВ «АГРОПРОДУКТ ПОДІЛЛЯ» ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого Шевченківського управління поліції ГУНП в місті Києві, яка полягала у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР - задовольнити частково.
Зобов'язати уповноважену особу Шевченківського УП ГУНП в м. Києві внести до ЄРДР відомості про вчинення кримінального правопорушення на підставі заяви директора ТОВ «АГРОПРОДУКТ ПОДІЛЛЯ», зареєстровану 24.07.2019 року за вхідним номером 13756, та повідомити про це заявника, шляхом надання витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
В задоволенні іншої частини скарги - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1