Справа № 710/744/19 Провадження № 3/710/369/19
15.08.2019 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про адміністративне правопорушення щодо начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Шполянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та мешканки АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Шполянським РВ УМВС України у Черкаській області 31.08.2002, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, за ч.2 ст. 172-6 КУпАП, суду не відомі,
За участі прокурора - начальника Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури Плетінь О.О. -
ОСОБА_1 , займаючи посаду начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Шполянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, будучи згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700-VII, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, придбавши квартиру загальною площею 72,3 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі договору купівлі-продажу серія та номер: 1389 від 31.07.2017, не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП.
25.07.2019 Шполянським районним судом було зупинено строк розгляду справи про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією стосовно ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-6 КУпАП у зв'язку з тим, що ОСОБА_1 зловживала своїми процесуальними правами та умисно ухилялася від явки до суду.
ОСОБА_1 до суду з'явилася, свою вину не визнала, повідомила що подавала повідомлення про зміну майнового стану та жодних листів про не прийняття даного повідомлення НАЗК їй не надсилав.
Прокурор в судове засідання з'явився обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Підпунктом «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що суб'єктами на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці.
Згідно п.9 ч.1 ст. 8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобов'язаний серед іншого додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
Згідно з ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 961/ 29091) затверджено Форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування та правила заповнення форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр). Паперова копія повідомлення не надсилається (не подається). Зазначена у повідомленні інформація включається до Реєстру та оприлюднюється у публічній частині Реєстру на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно п.1 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, до Реєстру включаються такі електронні документи (далі - документи) зокрема: декларації, що подаються відповідно до статті 45 Закону; повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону. Суб'єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форм. Суб'єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.
Згідно п.6 розділу ІІ даного порядку, суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми.
В ході розгляду справи встановлено, що згідно з витягом з наказу «Про призначення працівників Шполянського районного управління» від 31.07.2015 №79-ОС, виданого начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області ОСОБА_2 А ОСОБА_3 , було призначено 01.08.2017 шляхом переведення з Управління Держпродспоживслужби в Шполянському районі наступних працівників із збереженням раніше присвоєних рангів державних службовців та оплатою праці згідно штатного розпису: ОСОБА_1 на посаду начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Шполянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області (а.с. 20).
Відповідно до відомості про ознайомлення суб'єктів декларування Шполянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області з вимогами ст. 45 та 52 розділу VII Закону України «Про запобігання корупції» та встановленою відповідальністю за їх недотримання - начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ОСОБА_1 була ознайомлена з вказаними вимогами, що засвідчила своїм підписом (а.с. 26).
Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта, номер інформаційної довідки 163525075, ОСОБА_1 є власницею квартири загальною площею 72,3 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі договору купівлі-продажу серія та номер: 1389 від 31.07.2017 (а.с. 18).
Згідно з декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік ОСОБА_1 зазначила у графі «вартість на дату набуття» квартири за адресою: АДРЕСА_1 - АДРЕСА_2 000 грн., а також у пунктах: «тип посади» та «категорія посади» зазначила - «посада державної служби» та категорія «Б» (а.с. 13, 14).
Отже, відповідальність за ч.2 ст.172-6 КУпАП настає за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.
В ході судового розгляду справи особою яка притягується до адміністративної відповідальності не було надано належних та допустимих доказів неможливості своєчасного подання відомостей про суттєві зміни у майновому матеріали справи не містять.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Зокрема протоколом №2/2019 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, від 04.06.2019 (а.с.2-9), копією декларації за звітний період з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.14), Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта (а.с. 18), витягом з наказу «Про призначення працівників Шполянського районного управління» від 31.07.2015 №79-ОС (а.с. 20).
Обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлені.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
За таких обставин, оцінюючи докази в сукупності, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП в повному обсязі доказана.
Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
ОСОБА_1 зобов'язана була подати повідомлення проягом 10 дня укладення договору купівлі-продажу, тобто до 10.08.2017. На даний час минуло понад два роки років з дня вчинення адміністративного правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Т ому у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 необхідно закрити.
Відповідно до вимог ст. 401 КУпАП судовий збір стягується лише в разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення. Оскільки адміністративне стягнення до ОСОБА_1 не застосовується, то судовий збір не підлягає стягненню.
Керуючись ст.ст. 38, 401, п.7 .ч.1.ст.247, 283, 284, ст.294, суддя -
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП.
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП, закрити, у зв'язку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя Н.П. Побережна