Головуючий І інстанції: Котеньов О.Г.
13 серпня 2019 р.Справа № 520/2292/19
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді - Мельнікової Л.В.,
суддів - Рєзнікової С.С. , Калитки О. М. ,
за участю секретаря судового засідання - Білюк Д.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду у місті Харкові справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14 травня 2019 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
11.03.2019 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- зобов'язати відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 (подалі - ХОВК) надати довідку для нарахування (перерахунку) пенсії з 01.01.2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області (подалі - ГУ ПФУ у Харківській області, пенсійний орган);
- визнати протиправними дії відповідача ГУ ПФУ в Харківській області, які полягають у зменшенні розміру його пенсії з надбавками за рахунок виплати 50% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року з 01.01.2018 року, у зменшенні розміру пенсії з надбавками за рахунок виплати 75% суми підвищення пенсії з 01.01.2019 року та несплаті всіх надбавок та премії, котрі були встановлені до 01.01.2018 року;
- зобов'язати ГУ ПФУ в Харківській області перерахувати та виплатити пенсію з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року з 01.01.2018 року однією сумою, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення: - за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% від посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років; - за особливі умови служби у розмірі 15% від посадового окладу; - за кваліфікацію майстер у розмірі 11% від посадового окладу, премії у розмірі 90% від посадового окладу та з урахуванням раніше виплачених сум.
Також, позивач просить встановити судовий контроль за виконанням судового рішення та зобов'язати відповідача подати звіт про виконання рішення суду з моменту набрання рішенням законної сили.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що оскаржувані дії відповідачів є незаконними, оскільки вони порушують його право на пенсійне забезпечення.
Позивач вказує, що проходив військову службу з 31.07.1971 року до 20.09.1996 року, є пенсіонером Міністерства оборони України (пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 ) та отримує пенсію на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року (подалі - Закон № 2262-ХІІ).
Пенсію йому призначено, виходячи з 90% грошового забезпечення за 40 років вислуги, що підтверджується випискою з наказу № 187 від 20.09.1996 року. На час звільнення з військової служби займав посаду технік літака, мав військове звання капітан і 40 років вислуги, що підтверджується військовим квитком серії НОМЕР_2 .
Зазначає, що у довідці ХОВК від 02.07.2008 року складовими його грошового забезпечення вказано: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років у розмірі 40%, надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, надбавка за кваліфікацією офіцер класу майстер у розмірі 11%, надбавка за особливі умови служби - наземні спеціалісти, що забезпечують безпеку польотів у розмірі 15% премія у розмірі 10%. У довідці ХОВК від 26.05.2012 року складовими його грошового забезпечення вказано: посадовий оклад за посадою, посадовий оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років у розмірі 40%, надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, надбавка за класну кваліфікацію у розмірі 11%, надбавка за особливі умови служби 15%, премія у розмірі 90%.
На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 № 103 (подалі - постанова КМУ № 103) в поряду, встановленому Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393» (далі - Постанова № 45 в редакції, що була чинною на час виникнення спірних правовідносин) ІНФОРМАЦІЯ_3 направлено до ГУ ПФУ у Харківський області довідку про розмір його грошового забезпечення від 19.03.2018 року, відповідно до якої, розмір грошового забезпечення за відповідною посадою станом на 01.03.2018 року для перерахунку пенсії з 01.01.2018 року складає усього - 7.065,00 грн (посадовий оклад - 3.440,00 грн, оклад за військовим званням - 1.270,00 грн, надбавка за вислугу років у 50% - 2.355,00 грн).
З 01.01.2018 року ГУ ПФУ в Харківській області здійснено перерахунок його пенсії відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ та постанови КМУ № 103, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 01.03.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» на підставі довідки, виданої уповноваженим органом.
Відповідно до постанови КМУ № 103 підвищення його пенсії складає 2.117,89 грн, з них виплачується з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року щомісячно 50% від підвищення 1.058,95 грн, з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року щомісячно 75% від підвищення 1.588,42 грн, з 01.01.2020 року 100% від підвищення 2.117,89 грн.
У відзиві на позов ГУ ПФУ в Харківській області зазначає, що вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими та безпідставними, оскільки перерахунок пенсії позивача проведено на виконання постанови КМУ № 103.
Правом подання відзиву на позов відповідач ІНФОРМАЦІЯ_3 не скористався.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 14.05.2019 року у задоволенні вимог адміністративного позову ОСОБА_1 відмовлено.
Судове рішення вмотивовано тим, що на момент виникнення спірних правовідносин постанова КМУ № 103 була чинною та не скасована. Ані постанова КМУ № 45, ані жодний інший нормативно-правовий акт не наділяє уповноважений орган, що видає довідки про розмір грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, віднімати чи додавати до розміру вказаного у довідці грошового забезпечення окремі види грошового забезпечення.
Не погоджуючись із судовим рішенням, в апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, просить його скасувати та ухвалити нове про задоволення вимог адміністративного позову.
Аргументує вимоги апеляційної скарги позивач фактично аналогічними доводами, зазначеними ним у позові.
У відзиві на апеляційну скаргу ГУ ПФУ у Харківській області наводить аналогічні доводи, що зазначені ним у відзиві на позов ОСОБА_1 .
Правом подання відзиву на апеляційну скаргу ХОВК не скористався, що не перешкоджає апеляційному перегляду справи.
За приписами ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги (ч. 1 ст. 308). Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язкової підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права (ч. 2 ст. 308).
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення позивача та його представника, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з наступних підстав.
Судом установлено, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Харківській області та з січня 2008 року отримує пенсію за вислугу років, призначену на умовах Закону № 2262-ХІІ.
На виконання вимог постанови КМУ № 103 в порядку, встановленому Постановою № 45, ХОВК направлено до ГУ ПФУ у Харківський області довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 19.03.2018 року, відповідно до якої, розмір грошового забезпечення за відповідною посадою станом на 01.03.2018 року для перерахування пенсії з 01.01.2018 року складає усього - 7.065,00 грн (посадовий оклад - 3.440,00 грн, оклад за військовим званням - 1.270,00 грн, надбавка за вислугу років у 50% - 2.355,00 грн) (а.с. 50).
З отриманням означеної довідки пенсійним органом проведений перерахунок пенсії позивача ОСОБА_1 . Виплата пенсії провадиться поетапно в порядку, встановленому п. 2 Постанови № 103.
Погоджуючись із висновком суду першої інстанції, колегія суддів зазначає наступне.
Вимогами частини другої ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 117 Конституції України визначено, що Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.
Відповідно до п. 7 постанови КМУ 17.07.1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно із ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Тобто, у силу положень ч. 4 ст. 63 Закону повноваження з приводу встановлення порядку перерахунку пенсій передані у відання Кабінету Міністрів України.
Постановою КМУ від 13.02.2008 № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII (подалі - Порядок № 45).
Порядок № 45 був чинний протягом 2016-2017 років, а у 2018 році - до моменту набрання чинності постановою КМУ № 103.
Вирішуючи спір, колегія суддів зазначає, що Порядок № 45 не запроваджував спеціальних строків виплати перерахованих пенсій, а тому строки платежів мали узгоджуватись з вимогами ч. 2 ст. 85 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ч. 1 ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ч. 3 ст. 52 Закону № 2262-XII.
Пунктом 1 постанови КМУ № 103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-XII до 01.03.2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 року відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Пунктом 2 цієї Постанови визначено, що виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01.01.2018 року у таких розмірах:
з 01.01.2018 року - 50%;
з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року - 75%;
з 01.01.2020 року - 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року.
Рішенням від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18, що набрало законної сили 05.03.2019 року, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови КМУ № 103 та зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, які затверджені відповідною постановою Уряду.
Колегія суддів зазначає, що пункти 1, 2 постанови КМУ № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII втратили чинність з 05.03.2019 року, як того вимагає ч. 2 ст. 265 КАС України. Тобто, на момент виникнення спірних правовідносин Урядова постанова № 103 була чинною та не скасованою.
Та обставина, що свідчить про скасування пунктів 1, 2 постанови КМУ № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не дає відповідачу додаткових або нових підстав для складення нової довідки про розмір грошового забезпечення та направлення її до пенсійного органу, оскільки ХОВК керувався чинними приписами постанови КМУ № 103 та Порядку № 45 на момент надання довідки позивачу.
Також колегія суддів зазначає, що саме Кабінет Міністрів України наділений повноваженнями у відповідності до ст. 63 Закону № 2262-XII встановлювати умови, порядок та розміри перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Після визнання протиправними та нечинними пунктів 1, 2 постанови КМУ № 103 та змін до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, які затверджені відповідною постановою Уряду, Кабінетом Міністрів України не приймалось жодної постанови, якою зобов'язано уповноважені органи надіслати довідки до Головних управлінь Пенсійного фонду України за вимогою осіб, які отримують пенсію на підставі Закону України № 2262-XII, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення. Відповідно, у ХОВК відсутні правові підстави для складання на надіслання нової довідки. Разом з цим, ані Порядок № 45, ані жоден інший нормативно-правовий акт не наділяє уповноважений орган, що видає довідки про розмір грошового забезпечення, повноваженнями самостійно встановлювати розміри грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, віднімати чи додавати до розміру вказаного у довідці грошового забезпечення окремі види грошового забезпечення.
З урахуванням наведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позовна вимога ОСОБА_1 про зобов'язання ХОВК надати довідку для нарахування (перерахунку) пенсії з 01.01.2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку ГУ ПФУ в Харківській області є безпідставною, а тому задоволенню не підлягає.
Також встановлено, що відповідач надіслав довідку про грошове забезпечення позивача за запитуваним списком ГУ ПФУ в Харківській області. Порядок № 45 не передбачає надсилання довідок уповноваженим органом до Головних управлінь Пенсійного фонду України за вимогою осіб, які отримують пенсію на підставі Закону України № 2262-XII.
Щодо позовних вимог про визнання протиправними дій ГУ ПФУ в Харківській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії з надбавками за рахунок виплати 50% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року з 01.01.2018 року, у зменшенні розміру пенсії з надбавками за рахунок виплати 75% суми підвищення пенсії з 01.01.2019 року та несплаті всіх надбавок та премії, котрі були встановлені до 01.01.2018 року, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до частини третьої (четвертої) статті 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції на момент призначення пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.
З наведеної норми права вбачається, що зазначена норма не вказує на рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців, як на підставу для перерахунку пенсії, а пов'язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
Разом із тим, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у такій редакції: "усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій" (набрання чинності з 01.01.2017 року).
Таким чином, починаючи з 01.01.2017 року законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат.
Урядовим рішенням передбачено набрання чинності з 01.03.2018 року постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», та визначено порядок перерахунку і виплати пенсій, що призначені згідно із Законом № 2262-XII.
Зокрема, постановою КМУ № 103 передбачено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 01.03.2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься поетапно починаючи з 01.01.2018 року у таких розмірах: з 01.01.2018 року - 50 відсотків; з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року - 75 відсотків; з 01.01.2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року.
Органи Пенсійного фонду здійснюватимуть перерахунок пенсій на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, які будуть видані відповідними міністерствами та відомствами.
Таким чином, нормативний підхід до розуміння норм права, що регулюють відносини перерахунку і виплати пенсій на умовах норм Закону № 2262-ХІІ, дає можливість суду зробити висновок, що зі зміною правового регулювання підстав проведення перерахунку пенсії Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови, порядок та розміри пенсійних виплат при перерахунку пенсії військовослужбовців, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, що узгоджується з функціями Уряду України, визначеними в пунктах 2, 3 статті 116 Конституції України.
Враховуючи викладене вище, дії ГУ ПФУ в Харківській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії з надбавками за рахунок виплати 50% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року з 01.01.2018 року, у зменшенні розміру пенсії з надбавками за рахунок виплати 75% суми підвищення пенсії з 01.01.2019 року та несплаті всіх надбавок та премії, котрі були встановлені до 01.01.2018 року, не можуть вважатися протиправними, оскільки такий перерахунок проведено на виконання постанови КМУ № 103, що кореспондується з приписами ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ в частині наданого Уряду права встановлювати такі умови перерахунку пенсії.
При вирішенні спірних правовідносин слід також враховувати й правову позицію Європейського суду з прав людини, викладену в рішенні «Великода проти України» від 03.06.2014 року, в якому Суд зазначив, що законодавчі норми можуть змінюватися, передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства. Зміна механізму нарахування певних видів соціальних виплат та допомоги є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама сутність змісту права на соціальний захист.
Крім того, у зазначеному рішенні Європейський суд наголосив на складній економічній ситуації в країні, а також на необхідності пошуку саме державою Україна додаткових інструментів її подолання шляхом раціонального використання бюджетних коштів та необхідності збереження «справедливого балансу» між вимогами загального інтересу суспільства та вимогами щодо захисту прав і свобод окремої особи.
Колегія суддів зазначає, що постановою КМУ № 103 було змінено механізм реалізації прав військовослужбовців на перерахунок пенсії, зокрема, здійснено поетапне підвищення пенсій протягом трьох років через неможливість повного фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства.
Разом із тим, зміна механізму реалізації прав таких осіб не призвела до зменшення їх рівня соціального забезпечення та до зменшення розміру пенсійних виплат.
Враховуючи встановлені обставини справи та практику Європейського суду з прав людини, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що дії ГУ ПФУ в Харківській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії з надбавками за рахунок виплати 50% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року з 01.01.2018 року, у зменшенні розміру пенсії з надбавками за рахунок виплати 75% суми підвищення пенсії з 01.01.2019 року та несплаті всіх надбавок та премії, котрі були встановлені до 01.01.2018 року, не становили втручання у право позивача на мирне володіння майном у розумінні статті 1 Першого протоколу Конвенції.
Отже, позовна вимога щодо визнання протиправними дій ГУ ПФУ в Харківській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії з надбавками за рахунок виплати 50% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року з 01.01.2018 року, у зменшенні розміру пенсії з надбавками за рахунок виплати 75% суми підвищення пенсії з 01.01.2019 року та несплаті всіх надбавок та премії, котрі були встановлені до 01.01.2018 року, є безпідставною, а тому не підлягає задоволенню.
З огляду на те, що позовна вимога щодо зобов'язання ГУ ПФУ в Харківській області перерахувати та виплатити пенсію з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року з 01.01.2018 року, однією сумою, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення: за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% від посадового окладу і окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років, за особливі умови служби у розмірі 15% від посадового окладу, за кваліфікацію майстер у розмірі 11% від посадового окладу, премії у розмірі 90% від посадового окладу та з урахуванням раніше виплачених сум, колегія суддів не вбачає підстав для її задоволення.
Також, колегія суддів не приймає до уваги посилання позивача на висновки Верховного Суду, що викладені в постанові від 13.03.2019 року у справі № 240/6263/18, та на рішення в зразковій справі № 240/5401/18 від 04.02.2019 року, оскільки позовні вимоги в зазначених справах не є тотожними позовним вимогам позивача.
За наведених обставин, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення вимог апеляційної скарги ОСОБА_1 та скасування судового рішення.
Суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права (ч. 1 ст. 316 КАС України).
Інші доводи апеляційної скарги на висновки колегії суддів не впливають.
При цьому, колегія суддів враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у апеляційному провадженні), сформовану, зокрема у справах "Салов проти України" (№ 65518/01; пункт 89), "Проніна проти України" (№ 63566/00; пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (№ 4909/04; пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v.Spain) серія A. 303-A; пункт 29).
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 5-10, 292, 308, 311, 313, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14 травня 2019 року - без змін.
Постанова Другого апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з дня її проголошення та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, встановлених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя (підпис)Л.В. Мельнікова
Судді(підпис) (підпис) С.С. Рєзнікова О.М. Калитка
Постанова у повному обсязі складена і підписана 16 серпня 2019 року.