16 серпня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/2153/19
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Гіглави О.В., розглянувши у порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області, Лубенського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №11 Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними, скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
14 червня 2019 року (згідно відбитку штампу на конверті) ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про:
- визнання протиправними дій Лубенського ОУПФУ Полтавської області згідно листа від 31.05.2019 №178/І-02 та рішення від 06.06.2019 №83/03-14 Лубенського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №11 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, згідно яких відмовлено ОСОБА_1 в перерахунку пенсії згідно частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 №1-рп(11)2019;
- скасування рішення від 06.06.2019 №83/03-14 Лубенського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №11 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії згідно частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 №1-рп(11)2019;
- зобов'язання Лубенське ОУПФУ Полтавської області здійснити з 25.04.2019 перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 державну пенсію по інвалідності, що настала внаслідок захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, обчислену з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до вимог частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 №1-р(11)/2019, справа №3-14/2019(402/19, 173/19).
Ухвалою суду від 21.06.2019 позовну заяву залишено без руху, в зв'язку з невідповідністю її вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
01.07.2019 позивач усунув недоліки позовної заяви, визначені в ухвалі суду від 21.06.2019, шляхом направлення до суду трьох примірників позовної заяви із визначенням в якості другого відповідача Лубенського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №11 Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та одного примірника належним чином завірених копій додатків до позовної заяви для направлення їх вказаному відповідачу.
Ухвалою суду від 08.07.2019 (з урахуванням ухвали про виправлення описки від 09.07.2019) позовну заяву ОСОБА_1 до Лубенського ОУПФУ Полтавської області, Лубенського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №11 Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними, скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі №440/2153/19, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
В обґрунтування позову позивач зазначає, що рішенням Конституційного Суду України від 25.04.2019 №1-р(ІІ)/2019 у справі №3-14/2019(402/19, 1737/19) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю. У зв'язку з винесенням вказаного рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 №1-р(ІІ)/2019 у справі №3-14/2019(402/19, 1737/19), позивач звернувся до відповідачів із заявами про обчислення та виплату основної державної пенсії по інвалідності, виходячи із п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року, відповідно до вимог частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та вказаного вище рішення Конституційного Суду України. Водночас, за твердженням позивача, відповідачами протиправно відмовлено в проведенні такого перерахунку пенсії.
Правом на надання відзиву на позов Лубенське ОУПФУ Полтавської області не скористалося.
22.07.2019 Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області в інтересах Лубенського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №11, який входить до складу Головного управління, подало відзив на позов, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 . Зазначає, що відділом не приймалось рішення про відмову у перерахунку пенсії позивача, а було направленому останньому лише попередню відповідь від 06.06.2019 №83/03-14, яка не є рішенням про відмову в перерахунку пенсії. Вказує, що постановою Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 26.06.2019 №543 внесені зміни до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210. Цими змінами поширено формулу розрахунку пенсії по інвалідності, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, на військовослужбовців, зокрема, військовозобов'язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю. Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 26.06.2019 №543 набрала чинності з 01.07.2019. На даний час управлінням проводяться перерахунки пенсій відповідно до статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Так, позивачу згідно рішення від 02.07.2019 №916300156769 проведено перерахунок пенсії з 01.07.2019 відповідно до статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до приписів статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), зокрема, справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Cправи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Лубенському ОУПФУ Полтавської області та отримує пенсію за нормами Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
17.05.2019 позивач звернувся до пенсійного органу із заявою, в якій просив перерахувати та виплачувати йому пенсію, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до вимог частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" починаючи з 25.04.2019, тобто з часу прийняття рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 №1-р(ІІ)/2019 у справі №3-14/2019(402/19, 1737/19).
Листом від 31.05.2019 №178/І-02 Лубенське ОУПФУ Полтавської області проінформувало ОСОБА_1 про те, що Другим сенатом Конституційного Суду України 25.04.2019 прийнято рішення №І-р(ІІ)/2019 у справі за конституційними скаргами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зазначено, що оскільки рішення №І-р(ІІ)/2019 не містить положень щодо порядку його виконання, з зазначеного питання Пенсійний фонд України 06.05.2019 звернувся до Міністерства соціальної політики України. Указано, що заява ОСОБА_1 про перерахунок пенсії буде розглянута після надходження відповіді з Міністерства соціальної політики України.
У подальшому, 28.05.2019 позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про призначення/перерахунок пенсії від 28.05.2019, в якій просив здійснити перерахунок його пенсії, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до вимог частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Листом Лубенського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №11 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 06.06.2019 №83/03-14 ОСОБА_1 у відповідь на його заяву від 28.05.2019 повідомлено, що Другим сенатом Конституційного Суду України 25.04.2019 прийнято рішення №І-р(ІІ)/2019 у справі за конституційними скаргами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зазначено, що оскільки рішення №І-р(ІІ)/2019 не містить положень щодо порядку його виконання, з зазначеного питання Пенсійний фонд України 06.05.2019 звернувся до Міністерства соціальної політики України. Указано, що заява ОСОБА_1 про перерахунок пенсії буде розглянута після надходження відповіді з Міністерства соціальної політики України.
Не погоджуючись із зазначеними рішеннями, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За змістом пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.
Статтею 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-XII визначено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Статтею 15 вказаного Закону передбачено, що умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом Української РСР "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" або їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим Законом.
Закон України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-XII (далі - Закон №796-XII) визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.
Статтею 59 цього Закону визначено порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Частиною 3 зазначеної статті (у редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" №2148-VIII від 03.10.2017) було передбачено, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Водночас 25.04.2019 Конституційним Судом України ухвалено рішення у справі №3-14/2019 (402/19, 1737/19) (№1-р(II)/2019), яким вирішено:
1) визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 № 796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю;
2) словосполучення "дійсної строкової", що міститься в положеннях частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року № 796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Відповідно до частини 2 статті 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Аналогічна за змістом норма міститься у статті 91 Закону України "Про Конституційний Суд України" від 13.07.2017 №2136-VIII.
Отже, вимога частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо участі у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та військових навчаннях лише під час проходження дійсної строкової служби втратила чинність з 25.04.2019.
Судом встановлено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії, що підтверджується посвідченням учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС серії НОМЕР_1 від 20.02.2009.
Згідно з довідкою Сер. МСЕ №0254794 від 12.02.2009 позивачу вперше встановлено ІІ групу інвалідності, захворювання, отримане при виконанні обов'язків військової служби по ЛНА на ЧАЕС.
Відповідно до довідки Військової частини НОМЕР_2 від 19.03.1992 №80, довідки Лубенського об'єднаного військового комісаріату від 20.12.1999 №4/628 та військового квитка серії НОМЕР_3 ОСОБА_1 та приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в складі військової частини НОМЕР_2 з 01.06.1986 по 11.08.1986.
Згідно з частиною 1 статті 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Відповідно до частини 5 статті 45 названого Закону документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
За змістом абзацу п'ятого пункту 1.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.05 №22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 7.07.14 №13-1), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.05 за №1566/11846, днем звернення за перерахунком пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.
Як свідчать матеріали справи, 17.05.2019 та, у подальшому, 28.05.2019, позивач звертався до пенсійного органу із заявами про перерахунок його пенсії, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до вимог частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" починаючи з 25.04.2019, тобто з часу прийняття рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 №1-р(ІІ)/2019 у справі №3-14/2019(402/19, 1737/19).
Проте, з наявних у справі матеріалів пенсійної справи позивача судом не встановлено здійснення уповноваженим пенсійним органом фактичного розгляду заяв ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 17.05.2019 та від 28.05.2019.
Натомість, у матеріалах справи маються лише листи Лубенського ОУПФУ Полтавської області від 31.05.2019 №178/І-02 та Лубенського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №11 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 06.06.2019 №83/03-14, які, на переконання суду, не є рішеннями суб'єкта владних повноважень у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України. У вказаних листах відповідачі лише вказують, що заяви позивача про перерахунок пенсії будуть розглянуті після надходження відповіді з Міністерства соціальної політики України, що свідчить виключно про інформаційний зміст вказаних листів та, як наслідок, про відсутність прийнятого в установленому порядку рішення уповноваженого пенсійного органу за вказаними заявами позивача.
Посилання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області у відзиві на позов на рішення від 02.07.2019 №916300156769, яким позивачу вже проведено перерахунок пенсії з 01.07.2019 відповідно до статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", судом оцінюють критично, оскільки зважаючи на проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 саме з 01.07.2019, суд доходить висновку, що такий перерахунок проводився не за заявами останнього про перерахунок пенсії від 17.05.2019 та від 28.05.2019.
Таким чином, на переконання суду, в спірному випадку має місце допущення відповідачами не протиправних дій, а протиправної бездіяльності, що виразилася у фактичному не розгляді заяв ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 17.05.2019 та від 28.05.2019.
З огляду на це, суд вважає за доцільне на підставі положень частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України з метою належного захисту прав ОСОБА_1 вийти за межі його позовних вимог про визнання дій протиправними та визнати протиправною бездіяльність відповідачів, що виразилася у фактичному не розгляді заяв ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 17.05.2019 та від 28.05.2019.
Поряд з цим, враховуючи, що лист від 06.06.2019 №83/03-14 не є рішенням про відмову у перерахунку пенсії позивача, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_4 в частині скасування рішення від 06.06.2019 №83/03-14 Лубенського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №11 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії згідно частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 №1-рп(11)2019.
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Лубенське ОУПФУ Полтавської області здійснити з 25.04.2019 перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 державну пенсію по інвалідності, що настала внаслідок захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, обчислену з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до вимог частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 №1-р(11)/2019, справа №3-14/2019(402/19, 173/19), то суд також не вбачає підстав для їх задоволення з огляду на передчасність таких вимог, оскільки наявні у справі матеріали пенсійної справи не містять доказів фактичного розгляду уповноваженим пенсійним органом заяв позивача про перерахунок пенсії від 17.05.2019 та від 28.05.2019 та прийняття за їх результатами останнім рішень про відмову у проведенні такого перерахунку пенсії.
А тому, враховуючи, що відповідачі не відмовляли позивачу у перерахунку пенсії за його заявами від 17.05.2019 і від 28.05.2019 та фактично станом на момент розгляду справи по суті не здійснили розгляду вказаних заяв, суд вважає за доцільне на підставі положень частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України з метою належного захисту прав ОСОБА_1 вийти за межі його позовних вимог про зобов'язання Лубенське ОУПФУ Полтавської області вчинити певні дії та зобов'язати відповідачів здійснити розгляд заяв останнього про перерахунок пенсії від 17.05.2019 та від 28.05.2019 з прийняттям відповідних рішень.
Отже, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.
З огляду на те, що позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до пункту 10 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" відсутні підстави для розподілу судових витрат.
На підставі викладеного, керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_4 ) до Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (вул. Шевченка, 8, м. Лубни, Лубенський район, Полтавська область, 37500, код ЄДРПОУ 37710525), Лубенського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №11 Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (пр. Верстатобудівників, 19/1, м. Лубни, Полтавська область, 37502, код ЄДРПОУ 13967927) про визнання дій протиправними, скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області та Лубенського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №11 Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, що виразилася у не розгляді заяв ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 17 травня 2019 року та від 28 травня 2019 року.
Зобов'язати Лубенське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області здійснити розгляд заяви ОСОБА_1 від 17 травня 2019 року про перерахунок пенсії з прийняттям відповідного рішення.
Зобов'язати Лубенський відділ з питань призначення та перерахунку пенсій №11 Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити розгляд заяви ОСОБА_1 від 28 травня 2019 року про призначення/перерахунок пенсії з прийняттям відповідного рішення.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.В. Гіглава