про передачу адміністративної справи до іншого суду
15 серпня 2019 р. р. № 400/2229/19
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельника О.М. розглянувши адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до1. Інспектора взводу №1 роти №1 батальйону №4 управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, лейтенант поліції Насирова Камала Джала огли, вул. Новозаводська, 1Б/1, м. Миколаїв,54056 2. Управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, вул. Новозаводська, 1Б/1, м. Миколаїв, 54056
провизнання дій та бездіяльності протиправними,
22 липня 2019 року до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Інспектора взводу №1 роти №1 батальйону №4 управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, лейтенант поліції Насирова Камала Джала огли та Управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про визнання дій та бездіяльності протиправними.
Ухвалою від 02.08.2019 року Миколаївський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі № 400/2229/19 та ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Позивач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав суду клопотання про відкладення розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи дійшов висновку, що справа не підсудна Миколаївському окружному адміністративному суду, а предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частиною 1 ст. 5 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Оскільки, складання протоколу - це процесуальні дії суб'єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення та, в силу положень статті 251 КУпАП, є предметом оцінки суду в якості доказу вчинення такого правопорушення при розгляді справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності, тому справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
Згідно з ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 317 КАС України, порушення норм процесуального права є обов'язковою підставою для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення суду, якщо справу розглянуто неповноважним судом.
Згідно з ч. 1 ст. 318 КАС України, рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених ст. 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
Оскільки КАС України не містить норм, що регулюють питання передачі на розгляд до належного суду справ у разі порушення правил предметної підсудності, згідно з ч. 6 ст. 7 КАС України у такому випадку підлягає застосуванню аналогія закону, а саме: підлягають застосуванню положення п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України.
Частиною 1 ст. 25 КАС України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
У даному випадку, позивач проживає за адресою, АДРЕСА_2 , отже для забезпечення його права доступу до суду, справа має розглядатися Центральним районним судом м. Миколаєва.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що адміністративну справу слід передати на розгляд Центральному районному суду м. Миколаєва.
Керуючись ст. 2, 5, 20, 29, 171, 317, 318, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Передати адміністративну справу № 400/2229/19 за позовом ОСОБА_1 , до Інспектора взводу №1 роти №1 батальйону № 4 управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, лейтенант поліції Насирова Камала Джала огли, Управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про визнання дій та бездіяльності протиправними для подальшого розгляду до Центрального районного суду м. Миколаєва
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею у порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення в порядку, визначеному ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя О.М. Мельник