Ухвала від 16.08.2019 по справі 300/1693/19

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"16" серпня 2019 р. справа № 300/1693/19

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Калуської міської ради Івано-Франківської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСББ "Богдан Хмельницький", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про зобов'язання до вчинення дій щодо повторного здійснення оцінки і відбору громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п'ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під'їзного освітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по АДРЕСА_1 "Від краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер", "Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова алея", із врахуванням відповідних обставин, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач) 13.08.2019 звернулася в суд із вказаним адміністративним позовом.

Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

З'ясовуючи відповідність адміністративного позову вимогам, визначених КАС України, необхідно вказати, що за змістом пунктів 5, 9 частини 5 статті 160 вказаного Кодексу, у позовній заяві, поряд з іншим, зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Частиною 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Із змісту позовної заяви слідує, що ОСОБА_1 просить зобов'язати Калуську міську раду Івано-Франківської області (надалі по тексту також - відповідач) повторно здійснити оцінку і відбір громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п'ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під'їзного освітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по АДРЕСА_1 "Від краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер", "Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова АДРЕСА_2 ", із врахуванням таких наступних обставин: 1) граничний термін прийому проектів 31 травня 2019 року; 2) наявність згоди співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 на проведення капітального ремонту підвальних приміщень; 3) можливість подання громадських проектів, які відносяться до типу "комунальне господарство" та здійснення їх на об'єктах та землях ОСББ; 4) можливість направлення громадського проекту на доопрацювання; 5) відхилення громадський проектів лише з підстав, вичерпний перелік яких зазначено у пункті 9.11 Положення про бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Калуша, з одночасним перенесенням терміну голосування з вересня 2019 року на більш пізній термін. В обґрунтування зазначеного вказує на незаконність окремих положень рішення комісії відповідача з питань Бюджету участі від 26.06.2019.

При цьому, суддя звертає увагу на те, що у позовній заяві не зазначено жодного обґрунтування щодо порушення рішенням комісії з питань Бюджету участі від 26.06.2019, діями чи бездіяльністю Калуської міської ради Івано-Франківської області безпосередньо прав, свобод, інтересів ОСОБА_1 як позивача.

В тому числі позивач не назначає, яке саме відношення ОСОБА_1 , ОСББ "Богдан Хмельницький", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 мають до громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п'ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під'їзногоосвітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по АДРЕСА_3 Б. АДРЕСА_1 "Від краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер АДРЕСА_4 , АДРЕСА_4 Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова алея", повторну оцінку і відбір по яких вимагає позивач.

Разом з тим, зміст позовної заяви не містить будь-якої інформації про те, яке саме відношення має ОСОБА_1 до спірних правовідносин, та захист яких прав, свобод та інтересів має на меті здійснити позивач.

Водночас, слід відмітити, що за змістом частини 4, 5 статті 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

ОСОБА_1 у позовній заяві від 05.08.2019, визначила третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, а саме ОСББ "Богдан Хмельницький", ОСОБА_2 і ОСОБА_3 .

Втім, жодного обґрунтування стосовно підстав залучення до участі у справі вказаних осіб, та яким чином судове рішення у адміністративній справі №300/1693/19 в контексті предмету спору може вплинути на їх права та обов'язки, позивачем не наведено.

Також необхідно відмітити, що за змістом пунктів 2, 11 частини 5 статті 160 КАС України, у позовній заяві, серед іншого, зазначається ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу) (пункт 2); власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (пункт 11).

Однак, вивчення змісту позовної заяви свідчить, про те, що ОСОБА_1 не дотримала обов'язкових вимог до змісту адміністративного позову, а саме не зазначила:

- ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - Калуської міської ради Івано-Франківської області (відповідача), а також ОСББ "Богдан Хмельницький" (третьої особи);

- реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (третіх осіб);

- власного письмового підтвердження про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно частини 4 статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У відповідності до частин 1-2, 4-5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

За змістом пунктів 2, 4 частини 5 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи зобов'язані, поряд з іншим, сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи, а також подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.

Суддею з'ясовано, що позивач, не дотримуючись вимог статті 94 КАС України, до матеріалів адміністративного позову долучив документи (докази), які не засвідчені належним чином у вказаному вище порядку, тобто без підпису та зазначення особи, яка засвідчує таким підписом, і дати такого засвідчення.

Зважаючи на вказане, позовну заяву подано без додержання вимог частини 4 статті 49, пунктів 2, 5, 9, 11 частини 5 статті 160, частин 3 і 4 статті 161 та статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (частина 1, 2 статті 169 КАС України).

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У зв'язку із викладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, встановлених частиною 4 статті 49, пунктами 2, 5, 9, 11 частини 5 статті 160, частиною 4 статті 161 та статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Калуської міської ради Івано-Франківської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСББ "Богдан Хмельницький", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про зобов'язання до вчинення дій щодо повторного здійснення оцінки і відбору громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п'ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під'їзного освітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по вулиці АДРЕСА_1 Хмельницького АДРЕСА_1 "Від краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер", "Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова алея", із врахуванням відповідних обставин, - залишити без руху.

2. Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в описовій частині ухвали недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, встановлених частиною 4 статті 49, пунктами 2, 5, 9, 11 частини 5 статті 160, частиною 4 статті 161 та статтею 94 КАС України.

2.1. Необхідно вказати у позовній заяві:

2.1.1. ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - Калуської міської ради Івано-Франківської області (відповідача), а також ОСББ "Богдан Хмельницький" (третьої особи).

2.1.2. реєстраційний номер облікової картки платника податків (за його наявності) або номер і серія паспорта ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (третіх осіб);

2.1.3. власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

2.1.4. письмове обґрунтування щодо порушення рішенням комісії відповідача з питань Бюджету участі від 26.06.2019, діями чи бездіяльністю Калуської міської ради Івано-Франківської області прав, свобод, інтересів ОСОБА_1 як позивача, в тому числі зазначити про правове відношення ОСОБА_1 до спірних правовідносин, та захист яких прав, свобод та інтересів має на меті здійснити позивач.

2.1.5. яке саме відношення ОСОБА_1 , ОСББ "Богдан Хмельницький", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 мають до громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п'ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під'їзногоосвітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по вулиці АДРЕСА_1 "Від краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер", "Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова алея", повторну оцінку і відбір по яких вимагає позивач.

2.1.6. письмове обґрунтування щодо підстав залучення до участі у справі визначених позивачем у позовній заяві третіх осіб, та зазначити, яким чином судове рішення у даній адміністративній справі може вплинути на їхні права та обов'язки;

2.2. Необхідно надати (долучити) до позовної заяви засвідчені у відповідності до статті 94 КАС України:

2.2.1. копії п'яти екземплярів (примірників) всіх письмових документів (доказів), доданих до адміністративного позову.

Роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя /підпис/ Чуприна О.В.