справа № 166/911/19
провадження № 3/166/360/19
іменем України
14 серпня 2019 року смт. Ратне
Суддя Ратнівського районного суду Волинської області Лозицький С.О. розглянувши матеріали справи, які надійшли з Головного управління ДФС у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , директора СТОВ «Ратнівський аграрій»,
за ч.1 ст.163-1 КУпАП, -
З протоколу про адміністративне правопорушення № 040301 від 02 липня 2019 року вбачається, що директор СТОВ «Ратнівський аграрій» Чернецький ОСОБА_2 за наслідками позапланової документальної перевірки СТОВ «Ратнівський аграрій» вчинив порушення ведення податкового обліку, а саме: п.п.14.1.185. 14.1.203 п.14.1 ст.14. п.185.1 ст.185. п.187.1 ст.187. ст.188.1 ст.188. п. 198.3 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року№ 2755-VI із змінами та доповненнями в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 23 188,66 грн. в т.ч за січень 2016 року на суму 4274,65 грн., лютий 2016 року на суму 1206,5 грн., березень 2016 року на суму 7155,02 грн., квітень 2017 року на суму 1259,0 грн., травень 2016 року на суму 9293,49 грн. та завищення від'ємного значення з податку на додану вартість на загальну суму 145 737,0 грн., в т.ч. за звітні періоди червень 2016 року на суму 1252,79 грн., липень 2016 року 1266,76 грн., серпень 2016 року на суму 7195,76 грн., вересень 2016 року на суму 1266,76 грн., жовтень 2016 року на суму 7795,37 грн., листопад 2016 року на суму 3744,26 грн., грудень 2016 року на суму 2062,26 грн., січень 2017 року на суму 1879,31 грн., лютий 2017 року на суму 2019,31 грн., березень 2017 року на суму 9518,47 грн., квітень 2017 року 1912,47 грн., травень 2017 року на суму 2784,48 грн., червень 2017 року на суму 4934,76 грн., липень 2017 року на суму 1902,76 грн., серпень 2017 року 2762,18 грн., вересень 2017 року на суму 1951,18 грн., жовтень 2017 року на суму 1951,18 грн., листопад 2017 року на суму 1977,89 грн., грудень 2017 року на суму 1977,89 грн., січень 2018 року на суму 1977,89 грн., лютий 2018 року на суму 2026,70 грн., березень 2018 року на суму 2026,70 грн., квітень 2018 року на суму 3887,20 грн., травень 2018 року на суму 4007,70 грн., червень 2018 року на суму 2026,70 грн., липень 2018 року на суму 4122,13 грн., серпень 2018 року на суму 2701,13 грн., вересень 2018 року на суму 2068,43 грн. та жовтень 2018 року на суму 2068,43 грн., листопад 2018 року на суму 4231,68 грн., грудень 2018 року на суму 54 436,18 грн.; п.201.10 ст.201. п. 192.1 ст.192 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями в результаті чого встановлено відсутність реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму податку на додану вартість 66 864,0 грн.
Представник ОСОБА_1 - адвокат Шкіринець Ю.М. в судовому засіданні вини директора СТОВ «Ратнівський аграрій» у вчиненні вищевказаного правопорушення не визнав. Зазначив, що підприємством на даний момент оскаржуються податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Волинській області від 29.05.2019 року №0005991409, №0006011409, №0006021409, складені на підставі акту документальної позапланової перевірки від 17.05.2019 року за №10571/14-09-37236628, за результатами якого і був складений даний протокол. Просив суд провадження у даній справі закрити, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Заслухавши представника ОСОБА_1 , вивчивши та дослідивши матеріали справи, Суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав:
Так, відповідно до ст.163-1 КУпАП відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що підставою для його складання відносно ОСОБА_1 став акт перевірки від 17.05.2019 року за №10571/14-09-37236628.
Згідно вказаного акту ГУ ДФС у Волинській області було складено податкові повідомлення-рішення від 29.05.2019 року №0005991409, №0006011409, №0006021409.
Відповідно до п.86.1 ст.86 Податкового кодексу України акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати.
Відповідно до п.56.15, ст.56 Податкового кодексу України скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржуються, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Як вбачається з поданих документів, СТОВ «Ратнівський аграрій» звернулось до Державної фіскальної служби України зі скаргою на податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Волинській області від 29.05.2019 року №0005991409, №0006011409, №0006021409, складені на підставі акту документальної позапланової перевірки від 17.05.2019 року за №10571/14-09-37236628.
Судом встановлено, що рішення щодо вказаної скарги контролюючим органом вищого рівня не прийнято, що підтверджується рішенням про продовження строку розгляду скарги ДФС України від 25.07.2019 року № 35350/6/99-99-11-04-01-25.
За таких обставин, посилання контролюючого органу в протоколі на порушення директором СТОВ «Ратнівський аграрій» порядку ведення податкового обліку, які зроблені на підставі лише одного акту, є передчасними та непереконливими, а остаточно факт допущення директором СТОВ «Ратнівський аграрій» порушення ч.1 ст.163-1 КУпАП не є доведеним, що позбавляє Суд можливості всебічно, повно й обєктивно з'ясувати усі обставини справи та прийняти законне та обґрунтоване рішення по даній справі.
Суд не може покласти в основу рішення про винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення відомості, викладені в акті, на підставі якого і було складено протокол про адміністративне правопорушення, оскільки обставини та факти, встановлені актом оскаржені платником податків в адміністративному порядку, а інші докази в матеріалах справи відсутні.
Згідно з п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо у діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності відсутні події і склад адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ст.247, ст.284, 285 КУпАП, Суд, -
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу даного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Лозицький С.О.