Справа № 161/10907/19
Провадження № 3/161/3074/19
15 серпня 2019 року Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Рудська С.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , ЗНОКПП 2439603126 громадянка України, заміжня, фізична особа-підприємець, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, -
19.06.2019 року об 11:00 год. при проведенні перевірки контейнеру № 8, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , де здійснює господарську діяльність ФОП ОСОБА_1 , встановлено порушення порядок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, чим порушено вимоги п. 12 ст. 3 ЗУ «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року зі змінами та доповненнями. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання повторно не з'явилася, причини неявки суду не повідомила, заяви та клопотання від неї на адресу суду не надходили.
Зі змісту ст. 268 КУпАП слідує, що під час відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, справу може бути розглянуто лише у випадках коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи в якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
За таких обставин, а також з урахуванням того, що під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 155-1 КУпАП, не передбачається обов'язкова присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 .
Разом з тим, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 000838 від 19.06.2019 року, складеного посадовою особою ГДРІ ГУ ДФС у Волинській області Поляк Р.М. відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, в графі «пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» остання зазначила «накладні на зазначений товар я випадково замочила кавою та була змушена їх викинути».
Таким чином, ОСОБА_1 фактично визнала свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, оскільки особисто підтвердила ту обставину, що за місцем реалізації товару відсутні будь-які прихідні документи та відповідні накладні.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, також підтверджуєтьсяматеріалами адміністративної справи, які були досліджені судом, а саме: Актом (довідкою) фактичної перевірки № 001910 від 19.06.2019 року (а.с. 2-3); наказом ГУ ДФС у Волинській області № 1967 від 29.05.2019 року «про проведення фактичної перевірки» ФОП ОСОБА_1 (а.с. 4); направленнями на перевірку № 001802 та № 001803 від. 29.05.2019 року (а.с. 4-зворот); відомостями про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей) станом на 19.06.2019 року та відповідним фіскальним чеком із «Х» звітом від 12.06.2019 року (а.с. 5).
За таких обставин, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
При накладенні стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
До обставин, що пом'якшують відповідальністьОСОБА_1 суд відносить щире каяття у вчиненому, обставин, що обтяжують відповідальність, суд не вбачає.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушниці, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягненняу вигляді штрафу в розмірі 85 грн., відповідно до санкції ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” з ОСОБА_1 слід також стягнути судовий збір у сумі 384 грн. 20 коп.
Керуючись ч. 1 ст. 155-1, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя -
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 85 (вісімдесят п'ять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп., за наступними реквізитами: банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, рахунок отримувача: 31211256026001.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області С.М. Рудська