Постанова від 15.08.2019 по справі 157/1162/19

Справа № 157/1162/19

Провадження №3/157/607/19

ПОСТАНОВА

іменем України

15 серпня 2019 року місто Камінь-Каширський

Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., вивчивши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Волинській Національної поліції України області, щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , не працевлаштований,

за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП України),

ВСТАНОВИВ:

У протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 317939 від 30 липня 2019 року інспектором роти № 1 батальйону Управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції Либиком С.М. зазначено, що ОСОБА_1 30 липня 2019 року о 19 год. 20 хв. в м. Луцьку по вул. Ковельська, 146, керуючи транспортним засобом марки «Hyundai Santafe», н.з. НОМЕР_1 , не був уважним, не врахував дорожню обстановку, не дотримався безпечної дистанції, чим спричинив зіткнення з автомобілем марки «Opel insignia sport tourek», яким керував ОСОБА_2 , що стояв попереду в попутному напрямку; при дорожньо-транспортній пригоді транспортні засоби отримали механічні пошкодження із матеріальними збитками; чим порушив вимоги п. п. 2.3 «б», 13.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 КпАП України.

У відповідності до ст. 245 КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Статтею 278 КпАП України передбачено, що при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен, зокрема, перевірити чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У протоколі про адміністративне правопорушення, згідно зі ст. 256 КпАП України, зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

Відповідно до положень ст. 269 КпАП України потерпілим є особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду. Потерпілого може бути опитано як свідка відповідно до статті 272 цього Кодексу.

З доданих до протоколу про адміністративне правопорушення матеріалів вбачається, що внаслідок дорожньо-транспортної пригоди спричинено механічні пошкодження не лише транспортному засобу ОСОБА_1 , а й транспортному засобу ОСОБА_2 .

Разом з тим, у протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 не вказаний як потерпілий.

Особа набуває процесуального статусу потерпілого з того моменту, коли у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено особу, якій спричинено шкоду будь-якого виду. З зазначеного моменту потерпілий має права, передбачені ч. 2 ст. 269 КпАП України, а саме: знайомитися з матеріалами справи, заявляти клопотання, при розгляді справи користуватися правовою допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, оскаржувати постанову по справі про адміністративне правопорушення.

Зазначені недоліки унеможливлюють своєчасний, об'єктивний, всебічний та повний розгляд справи і прийняття законного рішення, у зв'язку з чим матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 належить повернути до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Волинській області Національної поліції України для належного оформлення.

Після усунення причин, що стали підставою для повернення матеріалів справи, останні, з врахуванням вимог ст. 38 КпАП України, можуть бути направлені до суду для розгляду їх у відповідності до вимог чинного законодавства.

Керуючись ст. ст.256, 277, 278, 280 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 124 КпАП України повернути до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Волинській області Національної поліції України для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: О. В. Антонюк