154/2281/19
3/154/939/19
15 серпня 2019 року м. Володимир-Волинський
Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Вітер І.Р., розглянувши матеріали, які надійшли з Володимир-Волинського МРВ філії Центру пробації у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст.1832 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),-
31 липня 2019 року до Володимир-Волинського міського суду Волинської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 26 липня 2019 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1832 КУпАП.
Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний матеріал підлягає поверненню до Володимир-Волинського МРВ філії Центру пробації у Волинській області для організації його доопрацювання з наступних підстав.
Як встановлено, протокол про адміністративне правопорушення складено з грубими порушеннями КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами уповноважених органів з питань пробації, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, № 2702/5 від 17 серпня 2018 року (далі - Інструкція).
У відповідності до ст.1832 КУпАП, підлягає адміністративній відповідальності особа за ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт.
Під ухиленням особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт у цій статті слід розуміти неприбуття порушника до місця виконання суспільно корисних робіт (підприємства, установи, організації) протягом двох днів з дати, визначеної у направленні уповноваженою посадовою особою органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, без поважних причин, невихід на суспільно корисні роботи або відмова від виконання роботи, вид якої визначений підприємством, установою, організацією, більше двох разів протягом місяця без поважних причин, а також поява на робочому місці у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння.
Поважними причинами є хвороба особи та інші документально підтверджені обставини, що фактично позбавляють можливості порушника прибути для відпрацювання суспільно корисних робіт.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Інструкція встановлює механізм складання протоколів про адміністративні правопорушення посадовими особами уповноважених органів з питань пробації відносно осіб, які вчинили адміністративне правопорушення, передбачене статтею 1832 КУпАП, надсилання до районних, районних у місті, міських, міськрайонних судів протоколів та інших матеріалів про адміністративні правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення (далі - Протокол), передбачене ст.1832 КУпАП, складається уповноваженою посадовою особою уповноваженого органу з питань пробації (далі - уповноважена посадова особа).
Згідно п.2 розділу ІІ Інструкції, протокол складається з дотриманням вимог щодо форми та змісту, встановлених статтею 256 КУпАП.
На підставі п.4 цього ж розділу, при викладенні обставин правопорушення у Протоколі вказуються місце та час вчинення правопорушення, його суть, які саме протиправні дії вчинила особа, щодо якої складається Протокол.
Всупереч вказаним вимогам, незважаючи на те, що за фактичними обставинами справи ОСОБА_1 притягується за ухилення від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, тобто за ст.1832 КУпАП, його дії органом пробації кваліфіковані невірно за ч.1 ст.1831 КУпАП.
Разом з тим у протоколі не зазначено будь-якої інформації про направлення правопорушника для відбуття стягнення у виді суспільно-корисних робіт (його номер, дата, період, місце та способи виконання стягнення), не вказано місце та час вчинення правопорушення, не розкрито суть правопорушення, - які саме протиправні дії вчинив ОСОБА_1 , чи були якісь поважні або неповажні причини його нез'явлення для відбуття стягнення.
За таких обставин матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню для доопрацювання.
Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушення, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Одночасно, в протоколі про адміністративні правопорушення не відображено інші відомості, які також і не приєднано до справи про адміністративне правопорушення, що необхідні для вирішення справи, зокрема відомості, про притягнення раніше до адміністративної відповідальності, відомості, які характеризують особу, яка притягується особи до адміністративної відповідальності, зокрема, інформація про розмір заробітної плати, наявність утриманців, сімейний стан, характеристика з місця проживання, крім того, надання яких покладено на орган, який направляє справу до суду.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути усі вищенаведені недоліки з дотриманням вимог Інструкції із врахуванням ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 221, 245, 251, 256, 268, 276, 278, 280 КУпАП,-
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ст.1832 КУпАП повернути до Володимир-Волинського МРВ філії Центру пробації у Волинській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис)
Згідно з оригіналом.
Суддя Володимир-Волинського міського суду І.Р.Вітер