154/167/19
3-в/154/23/19
Копія.
іменем України
14 серпня 2019 року м.Володимир-Волинський
Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Лященко О.В., з участю представника органу пробації Олійник С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Володимир-Волинський подання Володимир-Волинського МРВ з питань пробації філії ДУ «Центр пробації» в Волинській області про вирішення питання про неможливість виконання постанови у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ,-
31 липня 2019 року з Володимир-Волинського МРВ з питань пробації філії ДУ «Центр пробації» в Волинській області надійшло подання Володимир-Волинського МРВ з питань пробації філії ДУ «Центр пробації» в Волинській області про вирішення питання про неможливість виконання постанови у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , якому 31.01.2019 року постановою Володимир-Волинського міського суду за ст. 183-1 КУпАП призначено адміністративне стягнення у виді 120 годин суспільно-корисних робіт. Копія постанови Володимир-Волинського міського суду щодо ОСОБА_1 до Володимир-Волинського відділу з питань пробації надійшла 28.02.2019 року і йому був направлений виклик до Володимир-Волинського відділу з питань пробації для постановки на облік та вручення направлення для відбуття суспільно-корисних робіт.
17.04.2019 року ОСОБА_1 був ознайомлений з порядком відбування стягнення у виді суспільно корисних робіт, та попереджений, про відповідальність за ухилення від відбуття стягнення . Також особі роз'яснено про необхідність повідомлення уповноваженого органу з питань пробації про поважні причини, що унеможливлюють вихід на суспільно-корисні роботи або прибуття за викликом до уповноваженого органу з питань пробації, а також про зміну місця проживання.
Відповідно до ст. 325-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань (уповноважений орган з питань пробації).
Вид робіт і перелік об'єктів, на яких порушники повинні їх виконувати, визначає відповідний орган місцевого самоврядування (ст. 31-1 КУпАП).
16.11.2018 року виконавчим комітетом Володимир-Волинської міської ради, було прийнято рішення №348 про визначення переліку та видів суспільно корисних робіт для осіб, які вчинили адміністративне правопорушення та відбувають стягнення відповідно до с. 183-1 КУпАП. Згідно даного рішення до переліку таких об'єктів включено КП «Полігон» та Володимир-Волинське територіальне медичне об'єднання. 19.12.2018 року на адресу Володимир-Волинської міської ради за №2859 було направлено запит для визначення переліку об'єктів та видів суспільно-корисних робіт для порушників на яких судом накладено адміністративне стягнення у виді суспільно-корисних робіт.
Станом на 30.07.2019 року нове рішення про визначення переліку та видів суспільно корисних робіт для осіб, які вчинили адміністративне правопорушення та відбувають стягнення відповідно до ст. 183-1 КУпАП не приймалось та рішення виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради №348 від 16.11.2018 року є чинним.
Однак підприємства, визначені даним рішенням, відмовляються приймати порушників для відбуття ними стягнення у виді суспільно-корисних робіт. З метою належного виконання рішень суду про накладення стягнень у виді суспільно-корисних робіт до Володимир-Волинської міської ради було направлено лист з проханням розглянути питання щодо розширення кола об'єктів та видів суспільно-корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у виді суспільно-корисних робіт. 28.02.2019 року за вих.№485/1.22/2-19 від 27.02.2019 року отримано відповідь, з якої вбачається, що на підприємствах комунальної сфери різноробочих вакансій тимчасового характеру немає, а тому розширити коло об'єктів та видів суспільно-корисних робіт не має підстав.
15.03.2019 року за вих. № 37/1/593-19 до Володимир-Волинської міської ради направлено повторний лист щодо вжиття заходів з метою вирішення даної проблеми та внесення змін до місцевого бюджету на 2019 рік, передбачивши кошти для оплати виконання суспільно корисних робіт, особами на яких накладено даний вид стягнення. Відповіді не отримано.
05.04.2019 року за вих № 37/1/887-19 до Володимир-Волинської міської ради направлено повторний лист щодо вжиття заходів з метою вирішення даної проблеми та внесення змін до місцевого бюджету на 2019 рік, передбачивши кошти для оплати виконання суспільно корисних робіт, особами на яких накладено даний вид стягнення.
21.05.2019 року отримано відповідь Володимир-Волинської міської ради з якої вбачається, що розширити коло об'єктів та видів суспільно-корисних робіт для порушників немає можливості, вакансії тимчасового характеру відсутні, виділити додаткові кошти з міського бюджету є неможливим, оскільки фінансування здійснюється в межах штатного розпису, який затверджений на підприємстві.
24.06.2019 року порушнику ОСОБА_1 було вручено направлення за вих.. № 37/1/1678-19 від 24.06.2019 р. для відпрацювання суспільно корисних робіт на Володимир-Волинському територіальному медичному об'єднанні, згідно якого порушник мав почати відпрацювання даного стягнення не пізніше 25.06.2019 р. Однак з Володимир-Волинського територіального медичного об'єднання на адресу органу пробації надійшли документи, з яких вбачається, що на даний момент відсутні кошти на оплату суспільно- корисних робіт. Даний факт унеможливлює виконання рішення суду в подальшому.
Під час надання пояснень, ОСОБА_1 повідомив, що наміру ухилятись від відбуття стягнення у виді суспільно-корисних робіт не має.
У судовому засіданні представник Володимир-Волинського МРВ з питань пробації Олійник С.В. подання підтримала та просить його задовольнити.
ОСОБА_1 , стосовно якого вирішується подання, для участі у розгляді справи не з'явився.
Заслухавши пояснення представника органу пробації, оглянувши матеріали подання, суд прийшов до висновку, що дане подання підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст.298 КУпАП, постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
У відповідності до ст. 304 КУпАП, питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Копією постанови Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 31.01.2019 року стверджується, що ОСОБА_1 визнаний винним у порушенні ст. 183-1 КУпАП та йому призначено адміністративне стягнення у виді 120 годин суспільно-корисних робіт.
Постанова суду перебуває на виконанні Володимир-Волинського МРВ з питань пробації філії ДУ «Центр пробації» в Волинській області.
Відповідно до ст.305 КУпАП, контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову, та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.
Відповідно до п.13.2. Наказу Міністерства юстиції № 474/5 від 19.03.2013 року Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, порушники перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації за місцем проживання.
Як вбачається з матеріалів подання, 17.04.2019 року ОСОБА_1 був ознайомлений з порядком відбування стягнення у виді суспільно корисних робіт, та попереджений, про відповідальність за ухилення від відбуття стягнення. Також особі роз'яснено про необхідність повідомлення уповноваженого органу з питань пробації про поважні причини, що унеможливлюють вихід на суспільно-корисні роботи або прибуття за викликом до уповноваженого органу з питань пробації, а також про зміну місця проживання.
Відповідно до ст. 325-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань (уповноважений орган з питань пробації).
Вид робіт і перелік об'єктів, на яких порушники повинні їх виконувати, визначає відповідний орган місцевого самоврядування (ст. 31-1 КУпАП).
16.11.2018 року виконавчим комітетом Володимир-Волинської міської ради, було прийнято рішення №348 про визначення переліку та видів суспільно корисних робіт для осіб, які вчинили адміністративне правопорушення та відбувають стягнення відповідно до с. 183-1 КУпАП. Згідно даного рішення до переліку таких об'єктів включено КП «Полігон» та Володимир-Волинське територіальне медичне об'єднання. 19.12.2018 року на адресу Володимир-Волинської міської ради за №2859 було направлено запит для визначення переліку об'єктів та видів суспільно-корисних робіт для порушників на яких судом накладено адміністративне стягнення у виді суспільно-корисних робіт.
Станом на 30.07.2019 року нове рішення про визначення переліку та видів суспільно корисних робіт для осіб, які вчинили адміністративне правопорушення та відбувають стягнення відповідно до ст. 183-1 КУпАП не приймалось та рішення виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради №348 від 16.11.2018 року є чинним.
Однак підприємства, визначені даним рішенням, відмовляються приймати порушників для відбуття ними стягнення у виді суспільно-корисних робіт. З метою належного виконання рішень суду про накладення стягнень у виді суспільно-корисних робіт до Володимир-Волинської міської ради було направлено лист з проханням розглянути питання щодо розширення кола об'єктів та видів суспільно-корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у виді суспільно-корисних робіт. 28.02.2019 року за вих.№485/1.22/2-19 від 27.02.2019 року отримано відповідь, з якої вбачається, що на підприємствах комунальної сфери різноробочих вакансій тимчасового характеру немає, а тому розширити коло об'єктів та видів суспільно-корисних робіт не має підстав.
15.03.2019 року за вих. № 37/1/593-19 до Володимир-Волинської міської ради направлено повторний лист щодо вжиття заходів з метою вирішення даної проблеми та внесення змін до місцевого бюджету на 2019 рік, передбачивши кошти для оплати виконання суспільно корисних робіт, особами на яких накладено даний вид стягнення. Відповіді не отримано.
05.04.2019 року за вих. № 37/1/887-19 до Володимир-Волинської міської ради направлено повторний лист щодо вжиття заходів з метою вирішення даної проблеми та внесення змін до місцевого бюджету на 2019 рік, передбачивши кошти для оплати виконання суспільно корисних робіт, особами на яких накладено даний вид стягнення.
21.05.2019 року отримано відповідь Володимир-Волинської міської ради з якої вбачається, що розширити коло об'єктів та видів суспільно-корисних робіт для порушників немає можливості, вакансії тимчасового характеру відсутні, виділити додаткові кошти з міського бюджету є неможливим, оскільки фінансування здійснюється в межах штатного розпису, який затверджений на підприємстві.
24.06.2019 року порушнику ОСОБА_1 було вручено направлення за вих. № 37/1/1678-19 від 24.06.2019 р. для відпрацювання суспільно корисних робіт на Володимир-Волинському територіальному медичному об'єднанні, згідно якого порушник мав почати відпрацювання даного стягнення не пізніше 25.06.2019 р. Однак з Володимир-Волинського територіального медичного об'єднання на адресу органу пробації надійшли документи, з яких вбачається, що на даний момент відсутні кошти на оплату суспільно- корисних робіт. Даний факт унеможливлює виконання рішення суду в подальшому.
Під час надання пояснень, ОСОБА_1 повідомив, що наміру ухилятись від відбуття стягнення у виді суспільно-корисних робіт не має.
Відповідно до матеріалів справи та подання, органом пробації було повною мірою виконано вимоги пунктів 13.9-13.11 вказаного Наказу, а тому дане подання внесено до суду відповідно до положень даного Наказу і підлягає до задоволення, оскільки існують всі підстави, які свідчать про неможливість виконання постанови суду щодо ОСОБА_1 .
На підставі викладеного, ст.ст.23, 298, 304, 305 КУпАП, суддя-
постановив:
Подання Володимир-Волинського МРВ з питань пробації філії ДУ «Центр пробації» в Волинській області про вирішення питання про неможливість виконання постанови у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 - задовольнити.
Припинити виконання постанови Володимир-Волинського міського суду від 31.01.2019 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у виді 120 годин суспільно-корисних робіт.
Постанова оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя:/-/ підпис.
З оригіналом згідно.
Суддя Володимир-Волинського
міського суду О.В. Лященко