Постанова від 06.08.2019 по справі 1.380.2019.001056

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2019 рокуЛьвів№ 857/5537/19

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Святецького В.В.

суддів Гудима Л.Я., Довгополова О.М.,

за участю секретаря судового засідання Цар М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управляння Пенсійного фонду України у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 09 квітня 2019 року в справі № 1.380.2019.001056 (суддя Сакалош В.М., час ухвалення рішення 14:05, повне судове рішення складено 15.04.2019, м. Львів) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

У березні 2019 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, в якому просив: а) визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо нездійснення перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії;

б) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України, та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 року № 268», та довідки № 91-14044 від 16.05.2011 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2008 року, без обмеження граничного розміру, виходячи з раніше встановлених позивачу: 85% грошового забезпечення (вислуга років - 30 років) - підстава: постанова Сихівського районного суду м. Львова від 12.12.2008; 44% надбавки за високі досягнення, або виконання особливо важливої роботи; 35% надбавки за вислугу років; 10% за службу в умовах режимних обмежень (таємність), та 15 % премії.

Рішенням від 09 квітня 2019 року Львівський окружний адміністративний суд адміністративний позов задовольнив повністю.

Визнав протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо нездійснення перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії.

Зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України, та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268», та довідки № 91-14044 від 16.05.2011 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2008 року, без обмеження граничного розміру, виходячи з раніше встановлених позивачу: 85% грошового забезпечення (вислуга років - 30 років) - підстава: постанова Сихівського районного суду м. Львова від 12.12.2008; 44% надбавки за високі досягнення, або виконання особливо важливої роботи; 35% надбавки за вислугу років; 10% за службу в умовах режимних обмежень (таємність), та 15 % премії.

Стягнув на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області судовий збір у розмірі 768 грн 40 коп.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подало апеляційну скаргу, оскільки вважає, що рішення прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права, з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи.

В обґрунтування апеляційної скарги скаржник вказує на помилковість висновків суду першої інстанції про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.

Так, апелянт зазначає, що довідка №91-14044 від 16.05.2011, на підставі якої суд зобов'язав пенсійний орган провести перерахунок та виплату пенсії, видана ОСОБА_1 на підставі постанови КМ України 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу», обрахована за нормами, чинними на 01.01.2008, яка втратила чинність на підставі постанови КМ України №704 від 30.08.2017, з урахуванням змін, внесених постановами КМ України №1052 від 27.12.2017, №103 від 21.02.2018.

Таким чином, суд безпідставно зобов'язав відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача на підставі нормативно-правових актів, чинних станом на 01.01.2016, та довідки, чинної станом на 01.01.2008.

Крім того, відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у разі настання підстав для перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям, такий перерахунок особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право або одержують пенсію на умовах Закону-2262, повинен здійснюватися з урахуванням видів грошового забезпечення та премій, встановлених для поліцейських.

Грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України встановлено постановою КМ України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Таким чином, на підставі постанови КМ України №988 пенсіонерам передбачено перерахунок пенсій шляхом зміни видів грошового забезпечення, які вони отримували на службі та встановлювались відповідно до постанови КМ України №1294 на нові види грошового забезпечення, передбачені постановою №988 для поліцейських.

Відтак, перерахунок пенсії позивача повинен здійснюватися на підставі довідки, виданої ліквідаційною комісією ГУ МВС України у Львівській області з врахуванням складових грошового забезпечення поліцейських, визначених постановою №988, а не довідкою від 2008 року.

З огляду на викладене, просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні адміністративного позову повністю.

ОСОБА_1 не скористався правом подання відзиву на апеляційну скаргу, що в силу вимог ч. 4 ст. 304 КАС України не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

У судовому засіданні представник апелянта підтримав апеляційну скаргу з наведених у ній мотивів.

Позивач вимоги апеляційної скарги заперечив за їх безпідставністю.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та доводи скарги, апеляційний суд вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Суд встановив та матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому з 30.06.2015 року призначена пенсія за вислугу років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ», що підтверджується пенсійним посвідченням №91/18600, виданим Пенсійним фондом України, копія якого міститься в матеріалах справи.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області.

28.03.2017 року листом (вих. №9493/02-23) Пенсійний фонд України повідомив свої територіальні органи (головні управління ПФУ) про підготовку та надання списків пенсіонерів Міністерства внутрішніх справ України, які мають право на перерахунок пенсій до Ліквідаційних комісій.

На підставі отриманих списків Ліквідаційна комісія ГУМВС України у Львівській області підготувала та скерувала до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 04.05.2017 року № 91-18600, станом на 01.01.2016 року. Згідно з цією довідкою, наказом №377 о/с від 29.06.2015 року позивач звільнений з органів внутрішніх справ з 30.05.2015 року у відставку за віком.

Оскільки пенсія позивачеві відповідачем не перераховувалась, позивач 02.01.2018 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок та виплату пенсії відповідно до нового грошового утримання.

Листом відповідача від 30.01.2018 № 7/Д-20/12.03-06, за результатами розгляду вищевказаної заяви, повідомлено позивача, що перерахунок та виплата перерахованої пенсії будуть проведені після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

В подальшому, на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям громадян» ГУ ПФУ у Львівській області здійснило перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016, при цьому основний розмір пенсії визначено як 70% грошового забезпечення.

19.12.2018 позивач звернувся Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з заявою, в якій вказав, що при перерахунку пенсії у 2018 році всупереч чинному законодавству йому було зменшено відсоток основного розміру пенсії з 85% до 70% відповідних сум грошового забезпечення та процентної надбавки за вислугу років з 35% до 1, 72%, відтак, просив відповідача усунути ці порушення.

У відповідь на заяву позивача листом від 18.01.2019 №5271/Д-20/07.05-06 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомило позивача, що розмір пенсії обчислений за нормами закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХII в редакції, чинній на момент проведення перерахунку пенсії, тобто максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до частини 2 статті 13 зазначеного Закону, у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Позивач, не погоджуючись з діями відповідача при перерахунку його пенсії щодо зменшення основного розміру пенсії з 85% до 70% відповідних сум грошового забезпечення та процентної надбавки за вислугу років з 35% до 1,72%, звернувся до суду із даним позовом.

Суд першої інстанції, задовольняючи адміністративний позов, керувався тим, що при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців, пенсіонерам органів внутрішніх справ при розрахунку розміру підвищення до пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» його розмір має обчислюватися із вказаного у довідці грошового утримання станом на 01.01.2016 року, але виходячи із розміру пенсії у відсотках, право на які особа набула на момент виходу на пенсію і розмір яких не може бути зменшено наступними змінами в законодавстві.

Надаючи правову оцінку обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, апеляційний суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII).

Цим Законом внесено доповнення до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ. Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер, який набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно зі ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Кабінет Міністрів України постановою від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988) встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова № 988 набрала чинності 02.12.2015 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 (далі-Порядок № 45), яка набрала чинності 20.02.2008 року.

Крім того, 21.02.2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 (далі - Постанова №103), пунктом 3 якої, відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Кабінет Міністрів України постановив перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 року та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року;

з 1 січня 2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Відповідно до Закону України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови № 988, яка набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Враховуючи те, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, дотримано всі вимоги, передбачені Порядком № 45, для проведення перерахунку пенсії, позивач має законні підстави щодо перерахунку його пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

Так, на підставі наведених вище норм та з врахуванням довідки від 21.03.2018 №91/18600 про грошове забезпечення, виданої ліквідаційною комісією ГУ МВС України у Львівській області, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провело перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016, чим спростовуються твердження позивача про протиправну бездіяльність пенсійного органу.

Висновки суду першої інстанції щодо здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 1 січня 2008 року №91-14044 від 16.05.2011 колегія суддів вважає необґрунтованими з огляду на те, що у вказаній довідці зазначено складові грошового забезпечення відповідно до постанови КМ України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу». Натомість грошове забезпечення поліцейських станом на 01.01.2016 визначено постановою КМ України №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». На підставі цієї ж постанови у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсій внаслідок встановлення нових видів грошового забезпечення для поліцейських.

Відтак, суд першої інстанції погоджується з доводами апеляційної скарги про порушення судом першої інстанції норм чинного законодавства, оскільки такий зобов'язав пенсійний орган провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі нормативно-правових актів, чинних станом на 01.01.2016, та довідки про грошове забезпечення станом на 01 січня 2008 року.

Однак, як вбачається з матеріалів справи, позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016 року виходячи з основного розміру пенсії 70% грошового забезпечення, з врахуванням внесених до ст. 13 Закону №2262-ХІІ змін Законом України від 27.03.2014 №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», якими передбачено, що максимальний розмір пенсії за вислугу років з 01.05.2014 не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Такі дії пенсійного органу колегія суддів вважає протиправними, оскільки внесені Законом №1166-VII зміни до статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону №2262-ХІІ, яка змін у зв'язку з прийняттям Закону №1166-VII не зазнала.

Відтак, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців повинна застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, в даному випадку - 85 відсотків грошового забезпечення.

За таких обставин у відповідача були відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії при здійсненні її перерахунку, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Аналогічного висновку дійшла колегія Верховного суду у складі Касаційного адміністративного суду в постанові від 24.04.2018 року справа № 686/12623/17 (провадження № К/9901/849/17).

Крім того, аналогічні за змістом висновки відображені в рішенні Верховного Суду від 04.02.2019 року за наслідками розгляду зразкової справи № 240/5401/18-а.

Відтак, доводи апеляційної скарги про невідповідність рішення суду першої інстанції нормам матеріального права та обставинам справи є частково обґрунтованими, а тому апеляційний суд вважає, що така підлягає частковому задоволенню.

Колегія суддів також звертає увагу на положення Рішення Європейського суду з прав людини від 09 грудня 1994 року Справа «Руїз Торіха проти Іспанії» (серія А, №303А) щодо оцінки аргументів учасників справи: Суд повторює, що згідно з його установленою практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтованості рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

Згідно зі ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до ч.1 ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Враховуючи вищенаведене, апеляційний суд визнає, що суд першої інстанції, вирішуючи даний публічно-правовий спір, допустився помилки в частині застосуванням норм матеріального права, а тому дійшов помилкового висновку щодо наявності правових підстав для відмови у задоволенні позову.

За таких обставин колегія суддів вважає правильним скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким адміністративний позов задовольнити частково.

Керуючись ст. ст. 243, 310, 315, 317, 321, 322 , 325, 628, 329 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ :

апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області задовольнити частково.

Скасувати рішення Львівського окружного адміністративного суду від 09 квітня 2019 року в справі № 1.380.2019.001056 та прийняту постанову, якою адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 , виходячи з 70 % сум грошового забезпечення.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 року №900-VIII, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-XII, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» з врахуванням довідки про розмір грошового забезпечення, виданої ліквідаційною комісією ГУ МВС України у Львівській області від 21.03.2018 №91/18600, виходячи з 85% розміру грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016 року з урахуванням виплачених сум.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.

Головуючий суддя В. В. Святецький

судді Л. Я. Гудим

О. М. Довгополов

Повне судове рішення складено 14.08.2019.