14 серпня 2019 року м. Житомир справа №240/8632/19
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Попової О. Г., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 із позовом до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії , в якому просить:
- визнати протиправними дії Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо не включення до складу розрахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про державну службу" інших виплат, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати;
- зобов'язати Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити донарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2019 року згідно даних, зазначених в графі "інші виплати" відповідно до довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 21 грудня 2018 року за №03/1499 та №03/1500, з урахуванням сум заробітної плати, які не увійшли до розміру пенсії ОСОБА_1 при її призначенні, а саме: щомісячної надбавки за вислугу років у розмірі 25 відсотків від посадового окладу, надбавки за 11 ранг державного службовця, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань , матеріальної допомоги на оздоровлення, та індексації заробітної плати, з урахуванням виплачених сум.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідач протиправно не включає до складу розрахунку пенсії позивача суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 18 червня 2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження із проведенням судового засідання та викликом (повідомленням) часників справи.
03 липня 2019 року до відділу документального забезпечення суду у строк та в порядку, визначеному статтею 162, частиною першою статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), надійшов відзив на позовну заяву вих. №15054/08 від 01 липня 2019 року, відповідно до змісту якого Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області позовні вимоги не визнає та просить відмовити у їх задоволенні за безпідставністю. Вказує, що на момент звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії чинне нормативно-правове регулювання не передбачає перерахунку пенсій державного службовця (а.с. 27-30).
15 липня 2019 року до відділу документального забезпечення суду надійшло клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну первинного відповідача правонаступником (а.с. 34-35).
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 15 липня 2019 року замінено вибувшого відповідача Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Перемоги, 55, м. Житомир, Житомирська область, 10003. ЄДРПОУ 40380333), його правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Ольжича, 7, м. Житомир, Житомирська область, 10003. ЄДРПОУ 13559341).
У зв'язку із неявною позивача в судове засідання судовий розгляд справи, призначений на 15 липня 2019 року об 11:00, було відкладено на 27 липня 2019 року о 10:00 (а.с. 58).
В судове засідання, призначене на 27 липня 2019 року о 10:00 прибули позивач, представник позивача та представник відповідача.
Позивач та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні щодо задоволення позовних вимог заперечувала у повному обсязі з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.
В ході судового засідання судом було оглянуто та досліджено оригінал пенсійної справи ОСОБА_1 .
Судом в порядку статті 243 КАС України без виходу до нарадчої кімнати постановлено ухвалу про подальший розгляд справи у порядку письмового провадження без проведення судового засідання та виклику (повідомлення) учасників справи, що занесено секретарем судового засідання до протоколу судового засідання від 29 липня 2019 року.
Згідно з частиною четвертою статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Частиною п'ятою статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Заслухавши пояснення позивача, представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Статтею 129-1 Конституції України проголошено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Частиною другою статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02 червня 2016 року №1402-VIII визначено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.
Положеннями статті 14 КАС України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Частиною четвертою статті 78 КАС України визначено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Питання можливості перерахунку пенсії позивача були предметом розгляду адміністративної справи №240/4848/18.
Судом в межах адміністративної справи №240/4848/18 встановлено, що відповідно до пенсійного посвідчення серії НОМЕР_1 12 жовтня 2018 року ОСОБА_1 з 28 вересня 2009 року призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".
Позивач зверталась до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області із заявою від 09 серпня 2018 року щодо перерахунку пенсії у зв'язку зі зміною посадового окладу головного спеціаліста Житомирського обласного центру нарахування та здійснення соціальних виплат станом на 01 грудня 2015 року на підставі довідки Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської обласної державної адміністрації №03/921 від 03.08.2018.
Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Житомирській області листом вих. №П-402 від 27 серпня 2018 року повідомило позивачу, що її звернення 09 серпня 2018 року по питанню проведення перерахунку пенсії у відповідності до Закону України "Про державну службу" розглянуто. Зазначено, що у зв'язку зі істотною зміною нормативно-правового регулювання спірних правовідносин, перерахунок раніше призначеної пенсії державного службовця не є можливим.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2018 року у адміністративній справі №240/4848/18 відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 у повному обсязі.
Встановлено та не заперечується сторонами, що 28 грудня 2018 року ОСОБА_1 зверталась із заявою на ім'я начальника Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області про перерахунок пенсії із врахуванням усіх складових заробітної плати, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, з урахуванням змісту (а.с. 13).
Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Житомирській області листом вих. №П-648 від 10 січня 2019 року повідомило позивачу, що розмір пенсійної виплати обчислено у розмірі 86% від заробітної плати 1 576,84 грн (1 576,84 грн. х 86 % = 1 356,08 грн.), до якої включено посадовий оклад, надбавку за ранг, надбавку за вислугу років у розмірах, що виплачувались на день звільнення з роботи. Крім того, ОСОБА_1 також враховані виплати за останні 24 календарних місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією за період з 01 жовтня 2007 року по 30 вересня 2009 року. Врахування виплат проведено відповідно до довідки про складові заробітної плати від 25 вересня 2009 року №03/2113, яка видана Головним управлінням праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, до яких включено за зазначений період надбавки за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи, премії, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат.
Позивачу роз'яснено, що Законом України від 28 грудня 2014 року №76-VІІІ "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів" було внесено зміни в статтю 37-1 Закону та викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України", зазначена норма набрала чинності з 01 січня 2015 року. Визначення заробітної плати, для обчислення пенсії державним службовцям здійснювалось в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, а саме: постановою Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій" від 31 травня 2000 року №865, однак з 01 травня 2016 року Закон України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ та, зокрема, стаття 37-1 вказаного закону, також втратили чинність.
Вказано, що відповідно до Переліку постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року №622, постанова Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31 травня 2000 року №865 втратила чинність з 01 травня 2016 року.
Враховуючи вищезазначене відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії з 23 вересня 2008 року із врахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) №03/1500 та про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь - які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №03/1499 від 21 грудня 2018 року (а.с. 19-20).
Не погоджуючись із наданою відмовою та вважаючи її протиправною, позивач звернулась із вказаним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та перевіряючи дії Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України, суд зазначає наступне.
У відповідності до статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Статтею 19 Основного Закону встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною третьою статті 46 Конституції України проголошено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
На момент перебування позивача на посаді державного службовця та призначення позивачу пенсії суспільні відносини, які охоплюють діяльність держави щодо створення правових, організаційних, економічних та соціальних умов реалізації громадянами України права на державну службу, загальні засади діяльності, а також статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті, регулювалися Законом України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року №3723-XII (втратив чинність частково, далі - Закон №3723-XII).
Матеріальне та соціально-побутове забезпечення державних службовців визначалось Розділом VII Закону №3723-XII.
Статтею 33 Закону №3723-XII передбачалося, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок
Відповідно до статті 37-1 Закону №3723-XII умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.
На момент звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях врегульовано Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року №889-VIII (далі - Закон №889-VIII).
Частиною першою статті 90 Закону №889-VIII визначено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Питання визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії, на момент призначення пенсії позивачу, визначались Постановою Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31 травня 2000 року №865 (втратила чинність, далі - Постанова №865).
Згідно із пунктом 1 Постанови №865 розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" (3723-12), визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією за будь-які 60 календарних місяців роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60.
Відповідно до пункту 4 Постанови №865 у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року №432-IV "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку:
1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;
2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання "заслужений", за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію.
Згідно з пунктом 5 Постанови №865 (в редакції, чинній до 09 грудня 2015 року) перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09 грудня 2015 року №1013 виключено пункт 4 Постанови №865, а пункт 5 Постанови №865 викладено у наступній редакції: "Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики".
Порядок призначення пенсій деяким категоріям затверджено Постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" від 14 вересня 2016 року №622 (далі - Порядок №622).
Згідно з пунктом 1 Порядку №622 пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до пункту 5 Порядку №622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.
Суд звертає увагу позивача, що за змістом Переліку постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року №622, Постанова Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31 травня 2000 року №865 втратила чинність.
Враховуючи вищевикладене, посилання позивача на пункт 1 Постанови №865 як правову підставу для проведення перерахунку пенсії є неналежними.
При цьому, позивачем було залишено поза увагою факт, що в подальшому законодавче регулювання спірних правовідносин зазнало істотних змін, які були чинними на момент звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії.
Положення Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV зазначеної позивачем підстави для перерахунку пенсії також не містять.
Конституційний Суд України у рішенні від 09 лютого 1999 року №1 рп/99 зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Оскільки законодавством, чинним на час звернення позивача за перерахунком розміру пенсії, не було передбачено можливість її перерахунку, у відповідача не було правових підстав для здійснення такого перерахунку.
Аналогічний підхід застосування означених норм права висловлений Верховним Судом України у постанові від 07 листопада 2017 року у справі №398/4332/16-а, Верховним Судом у постановах від 23 січня 2018 року у справі №745/458/16-а, від 13 лютого 2018 року у справі № 697/2282/17, від 21 лютого 2018 року у справі №638/19513/16-а.
Правова позиція суду також узгоджується із правовими висновками Верховного Суду, викладеними у постанові від 08 травня 2018 року у справі №639/1052/17 (адміністративне провадження №К/9901/5816/18) та постанові від 22 травня 2018 року у справі №569/12695/16-а (адміністративне провадження №К/9901/18061/18), які відповідно до частини п'ятої статті 242 КАС України, статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 №1402-VIII є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права та враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Крім того, суд також звертає увагу позивача, що розмір пенсійної виплати позивача обчислено у розмірі 86% від заробітної плати 1 576,84 грн (1 576,84 грн. х 86 % = 1 356,08 грн.), до якої включено посадовий оклад, надбавку за ранг, надбавку за вислугу років у розмірах, що виплачувались на день звільнення з роботи. При цьому, ОСОБА_1 вже були враховані виплати за останні 24 календарних місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією за період з 01 жовтня 2007 року по 30 вересня 2009 року відповідно до довідки про складові заробітної плати від 25 вересня 2009 року №03/2113, яка видана Головним управлінням праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, до яких включено за зазначений період надбавки за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи, премії, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат.
Вказані обставини підтверджуються наявними у матеріалах справи копіями пенсійної справи ОСОБА_1 (а.с. 71-99).
Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства та наявних у матеріалах справи доказів, суд зазначає, що Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області при наданні відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії діяло у відповідності до частини другої статті 19 Конституції України та з дотриманням вимог частини другої статті 2 КАС України.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідачем на виконання частини другої статті 77 КАС України та наявною у матеріалах справи сукупністю належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів доведено, а позивачем не спростовано правомірність відмови у перерахунку ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, оформленої листом Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області вих. №П-648 від 10 січня 2019 року, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими та не підлягають задоволенню..
Керуючись статтями 2, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 29 КАС України, суд,
вирішив:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . РНОКПП/ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича, 7, м. Житомир, 10003. РНОКПП/ЄДРПОУ: 13559341) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - відмовити у повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду складено у повному обсязі: 14 серпня 2019 року.
Суддя О.Г. Попова