Справа № 344/13666/19
Провадження № 3/344/4357/19
13 серпня 2019 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , непрацюючої, за ст.122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №314780 від 26.07.2019, 23.07.2019 о 11 год. 00 хв. в м.Івано-Франківську по вул. Чорновола, 59а, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «Peugeot 308», н.з. НОМЕР_2 , будучи причетною до ДТП, залишила місце події до прибуття працівників поліції, чим порушила вимоги 2.10а Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ст.122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , якій роз'яснено вимоги ст. 268 КУпАП, вину не визнала, пояснила, що не відчула удару і звукового сигналу, бо у салоні були діти.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, вважаю наступне.
Так, відповідно до п.2.10а Правил дорожнього руху України, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний: негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
До матеріалів справи долучено протокол про адміністративне правопорушення серії БД №314780 від 26.07.2019, який є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги, та копію протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №196643 від 26.07.2019. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Встановлено, що до протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №314780 від 26.07.2019 не долучено жодних інших документів, які б підтверджували факт вчинення вказаного адміністративного правопорушення.
Даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважаю, що докази вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого 122-4 КУпАП, у справі відсутні.
Таким чином, факт щодо вчинення ОСОБА_1 правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не знайшов свого підтвердження у судовому засіданні, тому, відповідно до змісту п.1 ст. 247 КУпАП провадження в даній справі необхідно закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 33, 122-4, 221, 247, 256, 268, 283- 285 КУпАП, -
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ст.122-4 КУпАП закрити за відсутністю події і складу цього правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко