Постанова від 13.08.2019 по справі 400/3003/18

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2019 р.м.ОдесаСправа № 400/3003/18

Головуючий в 1 інстанції: Мороз А.О.

Дата і місце ухвалення рішення: 08.04.19р., м. Миколаїв

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду

у складі:

головуючого - Ступакової І.Г.

суддів - Бітова А.І.

- Лук'янчук О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2019 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Первомайської міської ради про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Первомайської міської ради в якому просив суд:

1) визнати протиправною бездіяльність відповідача в частині відсутності контролю за виконанням свого розпорядження;

2) зобов'язати відповідача прийняти міри до виконання розпорядження від 27 квітня 2018р. щодо перенесення майданчика для збору твердих побутових відходів в кількості шести одиниць за автобусну зупинку, яка знаходиться за торговим павільйоном по АДРЕСА_1 .

Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що в квітні 2018 р. він придбав земельну ділянку в м. Первомайськ, якій присвоєно адресу АДРЕСА_2 і розпочав будівництво садового будинку. Біля огорожі, де має бути заїзд на територію земельної ділянки, розміщено контейнери для сміття. Позивач звернувся до голови Міськради з листом, в якому порушив питання про перенос контейнерів в інше місце. Розпорядженням міського голови була утворена комісія, яка здійснила обстеження території та склала відповідний акт, яким рекомендовано перенести майданчик для збору відходів в інше місце. Позивач зазначив, що відповідач допустив протиправну бездіяльність, яка триває дотепер, а саме не переніс контейнери у відповідності до рекомендацій комісії, у зв'язку з чим і просить зобов'язати відповідача виконати своє розпорядження.

Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2019 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції позивач подав апеляційну скаргу у якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права просить рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2019 року скасувати та прийняти про справі нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт зазначає, що судом першої інстанції при прийнятті рішення у справі не повно з'ясовані обставини справи та не надано належної оцінки доказам розміщення земельної ділянки і контейнерів для збору сміття, яка знаходиться на відстані трьох метрів від паркану позивача та загороджує виїзд з будинку та заїзд на сусідню земельну ділянку.

Первомайська міська рада подала письмовий відзив на апеляційну скаргу, в якому просить скаргу залишити без задоволення, а оскаржуване рішення суду першої інстанції - без змін. Відповідач зазначає, що Розпорядження міського голови №141-р не містить положень, щодо перенесення майданчика для збору твердих побутових відходів в кількості шести одиниць за автобусну зупинку, яка знаходиться за торговим павільйоном по вул. Ф.Достоєвського, 33/1 в м. Первомайськ Миколаївської області. Розпорядженням було створено комісію для вивчення питання про можливість встановлення контейнерного майданчику для збору твердих побутових відходів на перехресті вул. Ф. Достоєвського та маршала М. Крилова згідно вимог чинного законодавства. Така комісія була створена 27.04.2018 року і провела обстеження території та склала Акт, яким рекомендовано перенести контейнери для збору відходів в інше місце. На виконання пропозицій Акту Управління житлово-комунального господарства звернулося із листом до УК "Комунсервіс" із проханням перенести контейнерний майданчик.

Справа розглянута апеляційним судом в порядку письмового провадження відповідно до ст.311 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та з матеріалів справи вбачається, що 17 квітня 2018 р. за договором купівлі-продажу ОСОБА_1 придбав земельну ділянку в м. Первомайську, якій присвоєно адресу АДРЕСА_2 .

Відповідно до схеми розміщення майданчика для збору твердих побутових відходів, на перетині вулиць Ф. Достоєвського і Весняна, знаходиться майданчик, на якому розміщені шість контейнерів для збору сміття, а через проїжджу частину вул. Ф. Достоєвського знаходиться земельна ділянка позивача.

19 квітня 2018 р. позивач звернувся до голови Міськради із заявою, в якій просив утворити комісію для вирішення питання перенесення майданчика для сміття із контейнерами, так він розташований із порушенням ДСНП.

На підставі заяви ОСОБА_1 , розпорядженням міського голови від 26 квітня 2018р. № 141-р (надалі - Розпорядження № 141-р), для вивчення питання про можливість встановлення контейнерного майданчику для збору твердих побутових відходів на перехресті вул. Ф. Достоєвського та маршала Миколи Крилова, створена комісія.

27 квітня 2018 р. комісія склала Акт обстеження території, яким зафіксовано, що контейнерний майданчик розташовано менш ніж за 25 метрів від лінії забудови позивача та запропоновано перенести контейнерний майданчик за автобусну зупинку по АДРЕСА_1.

Суд першої інстанції, відмовляючи в задоволенні позову виходив з того, що відповідач не допустив бездіяльності в частині відсутності контролю за виконанням свого розпорядження. Розпорядженням № 141-р приписувалось створити комісію для вивчення питання про перенесення контейнерного майданчику, фактично - така комісія була створена і результатом її роботи став Акт обстеження території із відповідними рекомендаціями.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність бездіяльності у діях відповідача та наявність підстав для відмови у задоволенні вимог позивача, виходячи з наступного.

Відповідно ч.2 ст.2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Згідно ч.1., ч.3 ст.12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідного села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста. Сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях.

Як передбачено ч.7. ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті, районної, обласної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.

Таким чином, колегія суддів зазначає про відсутність бездіяльності в частині контролю за виконанням розпорядження голови Первомайської міської ради, що оскільки головою Первомайської міської ради було видано Розпорядження "141-р про створення комісії, яка повинна була до 30.04.2018 року вивчити питання щодо розташування, контейнерного майданчику для збору твердих побутових відходів на перехресті вул. Ф. Достоєвського і вул. Маршала Миколи Крилова та встановити місце його розташування, керуючись вимогами чинного законодавства, контроль за виконанням, розпорядження було покладено на першого заступника міського голови ОСОБА_2 , результатом виконання розпорядження став Акт обстеження території від 27.04.2018 року, яким було запропоновано перенести майданчик для збору твердих побутових відходів: п'ять контейнерів розмістити біля перехрестя вул. Рожева та вул. Миколи Крилова, євро контейнери в кількості шість одиниць розмістити за автобусною зупинкою маршрутного таксі №101а, яка розташована за торговим павільйоном (вул. Федора Достоєвського), відповідно на виконання пропозиції Акту комісії Управлінням житлово-комунального господарства Первомайської міської ради було направлено лист до КП "Комунсервіс" з проханням перенести майданчик для збору твердих побутових відходів.

В апеляційній скарзі апелянт вказує, що контроль за виконанням пропозицій викладених в актах та розпорядженні все ж повинен здійснювати виконком міської рад.

Колегія суддів вважає, що дане твердження апелянта є лише його припущенням, без посилання на будь-яку норму законодавства, проте зауважує наступне.

Відповідно ст. 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.

Частиною 2 статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Таким чином, Виконавчий комітет Первомайської міської ради є підконтрольним органом Первомайської міської ради і повинен виконувати розпорядження Голови міської ради, але в даному випадку розпорядження, що підлягає виконанню не приймалося, а Акт обстеження території від 27.04.2018 року складений комісією містить лише рекомендації щодо перенесення контейнерів для сміття, що не є зобов'язанням.

Щодо доводів апеляційної скарги стосовно невірної оцінки судом схеми розміщення земельної ділянки контейнерів для збору сміття, то як зазначив суд першої інстанції і колегія суддів апеляційної інстанції з ним погоджується, з наявних у справі матеріалів неможливо встановити, на якій саме відстані до меж земельної ділянки позивача знаходиться контейнерний майданчик.

Підсумовуючи наведене, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та постановлено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому, відповідно до ст.316 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Відповідно до ст.316 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Враховуючи, що дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, постанова суду апеляційної інстанції, відповідно до ч.5 ст.328 КАС України, в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 308, 311, п.1 ч.1 ст.315, ст.ст. 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2019 року залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Повний текст судового рішення виготовлений 13 серпня 2019 року.

Головуючий: І.Г. Ступакова

Судді: А.І. Бітов

О.В. Лук'янчук