Справа № 488/2978/19
Провадження № 3/488/1017/19
29.07.2019 року Корабельний районний суд міста Миколаєва у складі: судді Бондаренко Н.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Кисилівськ, Кемеровська область, Росія, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,-
за ч.7 ст. 212-3 КУпАП,-
ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.7 ст. 212-3 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, до регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області надійшло звернення ОСОБА_2 щодо порушення його права на звернення з боку щодо посадових осіб Адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради вимог ЗУ "Про звернення громадян". Заявник зазначає, що на своє звернення від 21.05.2019 року на скаргу на дії працівника ОСОБА_1 отримав відповідь від 03.06.2019 року, яка не містила розгляд його звернення по суті, була підготовлена ОСОБА_1 та містила висловлювання, що свідчать про упереджене ставлення до заявника.
Вважаю, що справа підлягає поверненню для дооформлення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Отже, відповідно до вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій і є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті; особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно зясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно пунктів 76, 77 розділу І Інструкції з діловодства у центральних та місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою КМУ від 30.11.2011 року № 1242, відмітка “Копія” проставляється на лицьовому боці у верхньому правому кутку першого аркушу документа. Напис про засвідчення документа складається із слів “Згідно з оригіналом”, найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дата засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту документа “Підпис”.
Як вбачається з матеріалів справи, до протоколу про адміністративне правопорушення долучені копії документів, які не засвідчені належним чином.
Так як зазначене порушення закону є істотним і не може бути усунено в судовому засіданні, то матеріали справи через неналежне оформлення протоколу про адміністративне правопорушення та неповне з'ясування всіх обставин події правопорушення, підлягають поверненню органу який порушив адміністративне провадження для проведення додаткової перевірки та усунення встановлених судом недоліків.
Керуючись ст. ст. 256, 268, 277 КУпАП, суд, -
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 7 ст. 212-3 КУпАП повернути регіональному представнику Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області, для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Бондаренко