Справа № 127/13358/19
про відкриття провадження у справі
13 серпня 2019 р. м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Медяна Ю.В.,
ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» про захист прав споживачів, визнання кредитних правовідносин припиненими,
14.05.2019 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до АТ КБ «Приватбанк» про захист прав споживачів, визнання кредитних правовідносин припиненими
Ухвалою суду від 20.05.2019 р. зазначену вище позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк - 3 дні з дня отримання копії ухвали суду для виправлення недоліків позову.
На виконання вимог ухвали від 20.05.2019 р. про залишення позовної заяви без руху 27.05.2019 р. до суду надійшла заява, якою позивач не усунув недоліки зазначені вище, тому ухвалою суду від 28.05.2019 р. позовну заяву повернуто позивачу, разом із доданими до неї додатками.
Постановою Вінницького апеляційного суду від 18.07.2019 р., ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 28.05.2019 р. у даній справі скасовано, а справу направлено для продовження розгляду до суду першої інстанції.
23.07.2019 р. дана справа надійшла до Вінницького міського суду Вінницької області (передана судді 12.08.2019 р.).
Як вбачається з позовної заяви, позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом про захист своїх прав, як споживач кредитних послуг.
Особливості регулювання відносин за договором про надання споживчого кредиту встановлені законом (частини перша та четверта статті 1054 ЦК України) та Законом України «Про захист прав споживачів».
Законом України «Про захист прав споживачів» регулюються кредитні відносини між банком та споживачем щодо надання кредитних коштів на споживчі потреби.
Задоволення споживчих потреб людини здійснюється шляхом отримання нею споживчих благ, які мають на меті задоволення її потреб на забезпечення життя, здоров'я та життєдіяльності, зокрема придбання товарів широкого вжитку і тривалого користування, транспортних засобів, на нагальні потреби: лікування, навчання, весілля, народження дитини, непередбачені обставини тощо.
Засобом задоволення тих чи інших споживчих потреб людини виступають споживчі блага. Це товари та послуги індивідуального або виробничого призначення, що використовуються для задоволення особистих економічних та побутових потреб окремих людей. Споживчі блага можуть бути як матеріальними потребами (товари) так и нематеріальними (послуги).
Споживчій кредит надається кредитором фізичним особам на придбання споживчих товарів або послуг.
Відповідно до ч. 5 ст. 28 ЦПК України позови про захист прав споживачів можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.
На виконання постанови Вінницького апеляційного суду від 18.07.2019 р. судом вирішується питання про відкриття провадження у даній справі.
Заяв і клопотань позивачем разом з позовною заявою не подано.
Пунктом 2 ч. 2 ст. 19 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Зазначену справу слід розглядати у порядку позовного (загального) провадження.
Керуючись ст. ст. 128, 178, 187, 274, 353 ЦПК України,
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі №127/13358/19 за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» про захист прав споживачів, визнання кредитних правовідносин припиненими.
Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Підготовче засідання призначити на 02 вересня 2019 р. о 10-00 год. в приміщенні Вінницького міського суду Вінницької області (м. Вінниця, вул. Грушевського, 17, зал №30).
З метою встановлення підсудності даної справи, відповідно до ч. 5 ст. 28 ЦПК України, позивачу слід надати до підготовчого засідання докази, які підтверджують, що кредитування здійснювалось з метою задоволення споживчих потреб позивача.
Відповідачу надати строк 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву, який має відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України.
Відповідачу копію відзиву разом з копією доданих до нього документів надіслати (надати) іншим учасникам справи (позивачу) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
До відзиву відповідачу додати: докази, що підтверджують обставини, на яких грунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи (позивачу).
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд розглядає справу за наявними матеріалами.
В підготовче засідання викликати сторони (позивача, представника відповідача).
Роз'яснити, що учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет (http://vnm.vn.court.gov.ua).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку у разі відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності, в іншій частині - ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Медяна