Справа №: 523/11964/19
Номер провадження 3/523/5100/19
01.08.2019 м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Шепітко І.Г., розглянув адміністративні матеріали, які надійшли з Першого Суворовського відділу державної виконавчої служби м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 183-1 КУпАП, -
Згідно матеріалів, наданих до суду державним виконавцем Першого Суворовського відділу державної виконавчої служби м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області вбачається, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення №22163976 від 12.03.2019 року, при примусовому виконанні виконавчого провадження про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання дітей, вчинив правопорушення передбачене статтею 183-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали адміністративного правопорушення суддя прийшов до наступного.
Так, згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Статтею 268 КУпАП передбачено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
За приписами ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Зміст протоколу про адміністративне правопорушення передбачений ст. 256 КУпАП, зокрема, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Складаючи протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 державний виконавець в порушення приписів статті 256 КУпАП:
не встановив повних анкетних даних правопорушника, зокрема громадянство, місце роботи, документи, що підтверджують особу;
не відібрав від правопорушника будь-яких пояснень, тим самим обмежив останнього права подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу;
в протоколі відсутні відомості про отримання ОСОБА_3 другого примірника складеного протоколу чи відмови від такого;
протокол підписаний понятими, втім є незрозумілим яку обставину підтверджують чи спростовують такі поняті;
анкетні дані стосовно понятих є неповними, не зазначені їхні місця проживання (перебування);
відсутні фактичні обставини адміністративного правопорушення, які суб'єкт складання протоколу вважає встановленими (фабула правопорушення: місце, час вчинення і суть порушення).
Зважаючи на викладене, суддя дійшов висновку, що адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не можуть бути розглянуті на даній стадії та підлягають поверненню до Першого Суворовського відділу державної виконавчої служби м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 7, 8, 33, 256, 268 КУпАП, -
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за скоєння адміністративного правопорушення повернути до Першого Суворовського відділу державної виконавчої служби м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: